doriska doriska komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedokázala přestat číst a v každé volné chvíli se snažila ukrojit kousek děje. Krásně emotivní, vtipná, ale i šíleně smutná knížka. Bohužel už ve třičtvrtině děje, jsem jaksi tužila, že to všechno dopadne, jak to dopadlo(avšak naděje umírá poslední že). Nakonec jsem brečela, jako by někdo umíral i mě samotné a né jen hrdince knihy.

22.10.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která se dá napasovat na každou dobu... Společnost nikdy nebude svobodná a vždy bude pod něčí vládou, ať už v tom nebo onom. Bohužel lidi nezískávají svobodu jak plynou věky, spíše naopak.

07.03.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné čtení a k tomu i krásné ilustrace :) Knížku jsem za půl hodiny měla přečtenou, ale dala mi více, než jiné knihy čtené i týdny. Pohladila po duši a snad dala i hezkou inspiraci, jak být v životě lepší.

28.07.2016 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha, která mi bude dlouho ležet v hlavě. Jsem příznivec sci-fi a obecně všech šílených a bláznivých teorií co se vesmíru a našeho světa týče. Kniha mě chytla už od první kapitoly a tak to bylo až do konce. Při odhalení šílené pravdy jsem stejně jako hl. hrdina řekla jen ,,do prdele,, a zůstala sedět s otevřenou pusou. Prostě naprosto uchvacující kniha, která vám nedá spát.

31.12.2017 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Po dočtení jsem měla prostě chuť začít křičet... a já křičím, jen mě nikdo neslyší... ! Nechci aby to tak skončilo... s každou nově čtenou knihou od Remarquea vím, že konec mě rozpláče a většinou i naštve, právě kvůli smrti.... Avšak tato byla jiná... jen pár slz mi skanulo, ale hněv byl větší... hněv na všechno to zlo... a jako kapky dopadající právě na mé okno... tak i slzy dapadají na poslední stranu této knihy... klidné a přitom tak rozhněvané...

15.04.2014 5 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Krásná kniha, kterou jsme však začala číst, abych si odpočinula od smutných a pravdivých konců Remarqueových knih. Avška lítost nad tím, že to o čem se v knize píše je až příliš pravdivé, mi příliš odpočinku nedalo. Avšak nelituji :)

21.11.2013 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasná kniha, která je do teď aktuální. Politika se vetře prostě všude... Nejvíce mě dostala věta:,,přece by hlavy států nenechali své lidi zbytečně umírat." Bohužel, nechali, jak tehdy tak i dnes. Lidé jsou prostě nepoučitelní a stále příliš hloupí. :)

06.08.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Úžasná kniha, která ve mě zanechala plno dojmů. Krásy i starasti lásky a života... U konce nezůstane oko suché. Prostě kniha, ke které se ráda vracím a i přes to, že vím jak vše dopadne mám na konci hromadu posmrkaných kapesníku u postele. Jedním slovem: NÁDHERA! Od Remarquea je má nejoblíbenější!

16.11.2013 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha, kterou by si měl přečíst každý. Jsem ráda, že jsem jí přečetla, ale už nikdy více. Už z ní nechci přečíst ani řádek. V mé paměti bude navždy. Avšak už nikdy nechci ,,odpočítávat kroky.,,

Všechny války mají něco společné: hlad, strach, vlastnectví, smrt a šílenství...

28.01.2014 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Úžasná kniha o tom, jak ne všechno musí být o penězích. Jak může odvaha změnit spoustě lidem život. A o tom, že zaplatíme vysokou cenu, když se postavíme Kombajnu... Ale přesto, to za to bude stát.

28.07.2017 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Kniha přečtená jedním dechem. Prostě na vás tryská realita ze všech stran o tom, jak je vše složité, náhodné a vlastně úplně naplánované... Snad osudové :) nádherný příběh lásky a... No hlavně druhe šance...

10.08.2016 4 z 5

Lehká a přitom smyslná četba na prázdné večery. :) Příjemné a zajímavé úvahy a příjemné a zajímavé pobavení. :) Fulghum má prostě jasno ,,Vše co potřebujeme znát, už vlastně víme.,,

11.05.2016 5 z 5

Jako je to u mnoho příběhů, které jsou napsány a následně i sfilmovány, musím říct, že knihy jsou lepší! Je v nich mnohem více děje, který mi napomáhá potom na sto procent rozumět i filmům. :) Jinak jak tady již bylo nespočetkrát zmíněno: Hunger games jsou opravdu neotřelé fantastické knihy. :)

29.12.2013 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Ze začátku jsem měla trochu problém začíst se do stylu, jakým je kniha napsána. Postupně se mi ten styl začínal líbit více a více, až mě úplně pohltil. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a tahala ji prakticky všude. Krásná kniha na zamyšlení se a někdy i na zasmání. Opravdu ve mě zanechala hluboký dojem.

09.02.2017 5 z 5

Vtipná a milá knížka na pohodu. :) U některých pasáží, kdy jsem měla před očima vlastního přítele, jsem se smála nahlas. Je pravda, že někdy byly histroky trochu přitažené za vlasy a o realnosti by se dalo polemizovat. Přesto se mi knížka líbila a zasmála jsem se u ní.

30.12.2016 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Sice jsme tuhle knížku četla už asi před rokem, ale při pohledu na tuto knihu, se mi zdá, jako by to bylo včera. Strach, který cítili při každém hlasitém kroku si ani nedovedu představit. Musela to být úžasná dívka...
Kniha na mne určitě zanechala hlubokou stopu a nikdy na ni nezapomenu. Vždy si ji budu pamatovat jako silnou a krásnou knížku, ke které se jednou zase vrátím.
Škoda, že nakonec dopadla tak tragicky.

19.02.2014 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Byla to moje první kniha o holokaustu. Od té doby mě toto téma nepřestalo přitahovat a zajímat. Hned po ní jsem přečetla Jiskru života od Remarquea a následně Smrt je mým řemeslem od Merleho. Zvláštní a děsivá je tato kniha. Přečtení nelituji, ale jako všechny knihy o holokaustu: čtu jen jednou.

29.01.2014 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na mě trochu moc utahané a první půlka knihy mě příliš nebavila. Až v druhé polovině jsem se do děje začetla. Líbilo se mi prolínání minulosti hrdinů se současností, postavy tak bylo možné konečně lépe poznat. Avšak druhý díl byl v mnoha ohledech lepší.

21.08.2019 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hezká knížka, ve které je skryto i mnoho hezkých pravd, kterých si člověk musí ale všimnout. Slepý čtenář je nezpozoruje. Nicméně konec byl zkrácený jak jen to šlo, což je dle mého velká škoda.

09.06.2017 3 z 5

Lampáři Lampáři D.M. Cornish

Úžasná kniha! Oba dva díly jsem měla přečtené jak se říká: ,, jedním dechem,, .... Jedinou smůlou je to, že ,,milé,, nakladatelství odmítá vydat 3. díl... Po přečtení 2. dílu jsme měla co dělat abych nevybuchla nad toutu zprávou vzteky! O tom zda mají v plánu další díl vydat, jsem jim již psala... Odpověď se však nedostavila!

16.11.2013