dooky dooky komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Jednohubka. Ale moc hezká. Mrzelo mě, že není více rozvinuto počáteční sbližování mezi Willem a Lake a celkově bych knize klidně stránky přidala. Na tolik zajímavých, vážných témat je kniha až příliš slabá. Zasloužila by si víc. Nicméně i tak slza ukápla a doporučuji k přečtení. Já určitě nelituji.

27.04.2021 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Skvělá kniha. Včera odpoledne jsem si jí dovezla domů a během pár hodin přečteno. Téma age gap a zakázané lásky to je něco pro mě. Viděla bych to tak na 4,5 hvědičky, ale vzhledem k mému oblíbenému tématu, zaokrouhluji nahoru. K vytknutí mám jen přílišnou přeslazenost a urychlenost vztahu. Nechala bych je klidně déle jiskřit a počkala bych s prvním sexem. Mám radši o dost pomalejší rozjezd vztahů.

07.08.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Od knihy jsem čekala hodně. Těšila jsem se na tolik vychvalovaný román, navíc z pera české autorky...Zarazila jsem se však hned na začátku a to nepřirozeně rychlým spádem, bez jiskření a chemie mezi hlavními hrdiny. Já ty knihy, kde se na to vlítne hned během prvních pár kapitol prostě nemusím. Potom následovaly někdy dosti hloupé dialogy, chování Míši ke konci občas bylo, jako kdyby jí bylo patnáct let. Jako dobrý nápad beru linku s psychicky nemocnou bývalou přítelkyní, ale celé to na mě bohužel působilo napřirozeně a nedokázalo mě to vtáhnout a držet dvojici palce. Na druhou stranu nemohu tvrdit, že by kniha byla nějaký průšvih. Autorce moc držím palce, určitě o ní ještě uslyšíme a já budu doufat, že v tomto žánru bude pokračovat.

17.05.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Je zajímavé, pozorovat, jak kterému čtenáři něco padne lépe a dalšímu hůře. Romantické útěky beru popořadě a pro mě je to zatím nejlepší díl. Kodaň byla moc hezká, Brooklyn mě tolik neoslovil, ale Paříž se za mě povedla.

20.04.2023 4 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Celkově to vidím na nějaké 3,5 hvězdy. Vlastně se mi to docela líbilo, ale do lepšího hodnocení chybí ještě kus od všeho. Přidala bych o notný kus napětí a mrazení při vyšetřování detektivní zápletky. Celou tu zápletku bych si představovala vyšperkovanější a dechberoucí. Potom bych přidala i kus jiskření a hloubky vztahu mezi dvěma hlavními hrdiny. Kladně hodnotím hlavně celkový nápad s prostředím ve srubu, spisovatelskou konferencí, detektivní zápletkou a MM romancí. Jen to krapet dotáhnout a byla by to naprostá pecka.

01.12.2022 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejsem čtenářka fantasy, ale Dvory si mě získaly. První a nyní i druhý díl čekaly na přečtení dlouho, ale jakmile jsem se do nich pustila, moc mě to bavilo a divím se, že čtení tak odkládám. Rhysand mě dostal a vůbec celá ta partička i s Amren mi přirostla k srdci. S dalším dílem asi tolik otálet nebudu.

20.11.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodička, kafíčko...Hezké, příjemné a sakra čtivé. Pro mě to nebyla úplně topka, ale to, že má člověk chuť odjet do země, kde se příběh odehrává, pod to se klidně podepíšu!

03.05.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moje první fantasy. Na tento žánr jsem nikdy moc nebyla, ale lákaly mě recenze a spojení fantasy a romantiky. Dlouho jsem se k přečtení přemlouvala, myslela jsem si, že budu zklamaná, vždyť přeci nadřirozené bytosti a jiné světy nejsou nic pro mě...Přiznávám se bez mučení, že jsem si po prvních padesáti stránkách řekla, proč vlastně ne? Nadpřirozeno mi vůbec nevadilo, četlo se to skvěle. Myslím, že se ze mě nestane skalní milovník tohoto žánru, nicméně si moc ráda občas spestřím čtení něčím podobným. Minimálně budu pokračovat v této sérii a uvidíme :-)

21.04.2022 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Hezký, romantický příběh na aprílové odpoledne. Žádná topovka, ale četlo se to příjemně a splnilo účel na nic nemyslet.

10.04.2022 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Opět super. Série Him se mi líbila o chlup víc, ale tato knížka není o moc horší. Mám tyhle příběhy ráda.

19.10.2021 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Bylo to pěkné pokračování. Stačilo mi pár hodin, kniha se čte suprově. Nedá mi to a musím přečíst komplet sérii :-)

22.07.2021 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Po tom co si Talon prožil není divu, že byl takový. V knize je hodně sexu, četla se mi dobře. Ale ten konec? Stránek ubývalo a já si říkala, že to není možné, že se další díly budou určitě věnovat zbylým sourozencům. Trochu mě překvapil naprosto otevřený závěr a už kvůli tomu budu vyhlížet další díl. Kdybych to věděla, počkám si a přečtu si je najednou. Připadám si jako když vypnou elektřinu uprostřed napínavého filmu.

28.04.2021 4 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Romantický výlet do minulosti, kde to ženy neměly jednoduché, byť byly velkým přínosem pro společnost a často si musely vybojovat své místo. Popis některých zákroků a operací byl opravdu výživný. Příběh, díky kterému si nyní uvědomíme, kam medicína postoupila, a co museli někteří zažít a vytrpět, abychom díky nim my již nemuseli.

15.04.2024 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Trochu erotiky, trochu vtipných momentů, enemies to lovers. Ačkoliv sladké vůbec nejím, občas bych snad i ochutnala. Přišlo mi, že při těch počtech, co každý den snědli, by museli prasknout :-) Neseděl mi úplně popis obou hlavních postav, představovala jsem si je totiž úplně jinak. Jinak ničím nepřekvapující romantika, kterou jsem si užila, nicméně znovu již do ruky nevezmu.

11.04.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Penelope Douglas je záruka toho, že nově vydanou knihu od ní rovnou házím do košíku. Mě tyhle zakázané vztahy prostě baví. Tato je tedy v mírnějším tónu, než předchozí, ale to jí neubírá na čtivosti. Doufám, že se časem přeloží více titulů.

15.02.2024 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Nešlo přestat číst. Autorka určitě zůstane v mém hledáčku. Totální jízda, která pro mnohé bude už příliš. Za mě ale pecka a užila jsem si to.

31.01.2024 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Dobrý příběh, který čtenáře od začátku udržuje v nejistotě. Kdo je vrah jsem nepoznala. Hlavně zpočátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v mnoha postavách a jejich životech a čtení mi nepřišlo až tak záživné. Druhá polovina to ale vykompenzovala a byla jsem napnutá, jak to celé vlastně skončí.

15.05.2023 4 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Nebylo to špatné. Celkem mi to sedlo do nálady. Je pravda, že mi hlavní hrdinka občas trochu lezla na nervy, ale za mě příjemně strávených pár hodin.

05.04.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Temná romantická fantasy s pohádkovým přesahem. Mě se to líbilo, i když na pět hvězdiček to nebude. Když to porovnám se Dvory, tak plný počet prostě dát nemůžu. Ty kapitoly týkající se dění kolem Nei mě nejdřív nebavily, ale nakonec je vlastně musím hodně pochválit, protože čtenáři vše vysvětlují. Pěkný počin.

22.03.2023 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Romantika pro nenáročné. Útlá a podobná milionu stejných jednohubek, kterých jsem četla už mraky. Poslouží na těch pár hodin, které s ní strávíme, ale následně na ni ihned zapomenu a vracet se nebudu.

13.03.2023 3 z 5