dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Občas jsem se ztrácela v tom, co se tam děje, ale to mohlo být způsobeno mou nepozorností, nevím, jinak se mi však kniha líbila, bylo zajímavé číst o tom, jak to mohlo být.

17.03.2020 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Musím uznat, že jsem se v tom z velké části viděla, a proto mi to přišlo vtipné, občas dojemné a kresba je taky moc příjemná :)

11.03.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Začínala jsem tuhle knihu dvakrát, jelikož jsem se už ze začátku dost ztrácela, nevím, jestli to bylo jmény, podivným popisem, anebo únavou, ale bylo to otravné. Dokonce jsem si říkala, že to snad ani číst nebudu, ale dala jsem tomu druhou šanci a líbilo se mi to, hlavně ten spolek mladíků připomínající mušketýry. Co mi ale vadilo, byly neustále připomínky, jak je Vélin úžasný, všichni se ho obávají a zároveň ho respektují. Bylo to snad v každé kapitole, což nemuselo, stačilo by mi to jednou. :)

24.02.2020 3 z 5

Dostala jsem ji darem od sestry, která zjevně netuší, jaké knihy mám ráda, ale nevadí, pustila jsem se do toho a uznávám, že jsem se na začátku zasmála, ale čím víc jsem pak četla, tím víc jsem si přála, aby to už skončilo, začalo to být totiž lehce otravné a vůbec ne vtipné, takové únavné. Nevím, asi na 80. str. jsem knihu zaklapla a nejspíš ji nedočtu.

23.02.2020 2 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Je to zatím můj druhý komiks (prvním byl Peter Parker Spectacular Spider-Man), takže se rozhodně neřadím mezi znalce, ale.. to se prostě nedá číst. Měla jsem o tom úplně jinou představu, což je možná ten problém. Mám tyhle dva hrozně ráda, ale tenhle víkend zjišťuju, že je to hlavně díky filmům. Vím, že jsou ukecaní a vtipní, ale čeho je moc, toho je příliš a vlastně v tom komiksu ani vtipní nebyli, spíš trapní.

26.01.2020 2 z 5

Do soumraku Do soumraku Chip Zdarsky

Jsem velký fanoušek marvelovských filmů, a tak jsem si říkala, že by nebylo na škodu si přečíst i nějaký komiks, tím prvním se stal tento a.. nebylo to nic moc, ač se Spiderman snaží být vtipný, vůbec mi to vtipné nepřišlo, celkově mě to moc nebavilo. Doufám, že má Marvel v zásobě lepší komiksy, než je tento, jinak budu hodně zklamaná.

25.01.2020 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Dlouho jsem si myslela, že je tahle série velmi oblíbená, později jsem zjistila, že existuje překvapivě mnoho lidí, které nudí, neřadím se mezi ně, čtení jsem si užila a těším se na další díl. :)

20.01.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Vždy se mi líbila pochmurná atmosféra Kytice a konečně jsem si ji přečetla celou. Nejsem moc přes básničky, balady a podobně, ale uznávám, že tohle se mi moc líbí. :)

12.01.2020 4 z 5

Kdo je kdo ve světě stínů Kdo je kdo ve světě stínů Cassandra Clare (p)

Ilustrace je povedená a také jsem si díky tomu připomněla, kdo všechno zahynul a podobně, hodně věcí z knih jsem zapomněla. Popis postav je ovšem hrozně povrchní a z velké části se zaměřuje na jejich záliby, což mi připomnělo slohovky ze základky, kdy nevíte, co do ní napsat, tak tam fláknete tohle. Asi jsem čekala víc, když jsem si to objednávala, ale pokud máte tento svět rádi, je to hezký doplněk. :)

08.01.2020 3 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Bylo fajn dozvědět se, jak to všechno začalo, ale opět mě zde rušil věk postav. Chápu, že je to YA, čemuž musí věk odpovídat (asi), ale nějak mi to nesedělo s představou vědců, co si nechají radit od dětí. Můžeme se vymlouvat, že to bylo v rámci testování, ale stejně mě to nepřesvědčilo. Nevím, mám z toho rozporuplné pocity, ale za to může beztak film, který se mi líbil, takže tu sérií mám ráda, ale knihám něco chybí.

31.12.2019 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Není to úplně můj šálek kávy, ale říkala jsem si, že není na škodu si to přečíst a nakonec se mi to i docela líbilo, ale zase ne tak, že bych se k tomu chtěla vracet, má to ovšem své kouzlo, to ano. :)

29.12.2019 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Byl to zajímavý pohled na psychickou poruchu a ráda jsem se vrátila do Greenova světa, vždy to vykreslí tak, že chcete být přesně na té škole a mít takové přátele, ale chvílemi jsem moc nerozuměla myšlenkovým pochodům hlavní postavy. Nevím, jestli to bylo mou nepozorností, tím, že netrpím neodbytnými myšlenkami jako Aza, anebo mi to znělo už moc přechytrale (příkladem je dohadování s psycholožkou, kdy se Aza snažila za každou cenu prosadit svůj pohled na věc). Něco mě na tom prostě iritovalo, ale nemůžu říct, že by to byla úplná ztráta času. :)

26.11.2019 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Prostředí a nápad se mi moc líbí, postavy jsou také, zdá se, promyšlené, ale ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, nevadilo mi knihu odložit a pár dní na ni ani nepomyslet, tak jsem si říkala, proč je kolem ní takové haló. Rozjelo se to, alespoň pro mě, až ke konci, kdy jsem byla konečně zvědavá, co se bude dít. Z postav to za mě vyhrává Matthias s Ninou, ach!

04.11.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Neřekla bych, že jde o přeceňovanou knihu, tohle vysoké hodnocení si zaslouží. Jistě, najdou se tam věci, které se mi nelíbí, ale nápad je to výborný. Nechybí napětí, alespoň já tedy byla napjatá. Prostě stojí za přečtení! PS: Greyson Tolliver mi nesedl. :D

01.10.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Koukala jsem při čtení jak puk, jistě, byly tam věci, co se mi moc nelíbily, ale jako celek se kniha povedla! :)

15.09.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl mě nadchl, a tak jsem se pustila hned do dalšího a stále hodnotím kladně, přestože mi to chvílemi přišlo už trochu zdlouhavé. :)

01.09.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Můžu jen doporučit, četlo se to samo, neustále jsem chtěla vědět, co se bude dít dál, opravdu mě to vtáhlo a mile překvapilo. :)

12.08.2019 5 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Jako všechny knihy, které jsem si v poslední době zvolila, má i tato své chyby, ale nápad se mi líbil a čte se dobře. :)

02.08.2019 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Hrozně chci, aby se mi to líbilo, jelikož je to fantasy a to já ráda, ale moc mě to nenadchlo. Je to o nadrženém druidovi předhazujícím svůj vysoký věk, který jsem mu nevěřila. :)

08.07.2019 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Přijde mi vtipné, že v popisu žen nikdy nezapomene na jejich prsa, anebo zadky. Chápu, jde o velmi důležité části těla. :D Začátek mě pěkně zmátl, ale pak už to s Geraltem šlo, nenudila jsem se. Nechybí tam ani humor, o to je to lepší. :)

18.06.2019 4 z 5