dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bylo osvěžující číst knihu s vypočítavou a zrádnou postavou, ale jak já ho nesnáším.. jo, to je asi dobře, asi se jí to povedlo. Děj mě sice místy nebavil, ale našly se i chvíle, kdy jsem nemohla přestat číst a byla zvědavá, co se stane, takže pro mě 50:50. :)

10.11.2020 3 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Já ten příběh prostě miluju, vím, že to není nijak převratné téma, ale ach, vyvolalo to ve mně mnoho pocitů, nemůžu si pomoct!

14.10.2020 5 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

hezká oddychovka, jen Lia Mara by nemusela pořád dokola opakovat, že není důležitá a blaa :)

13.10.2020 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Těšila jsem se na to, protože si to všichni chválí, ale moc mě to nenadchlo, byla by z toho však dobrá drinking game - kolikrát zmíní, že je tím největším zabijákem v zemi a ještě dál. Chaol je jediný, kvůli komu jsem vydržela až do konce, ale prý to s ním pak není tak slavné, tak uvidíme.. jediné, co mě tedy v tuto chvíli nutí k dalšímu dílu, je jeho osud.

26.09.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Není to něco, k čemu se budu vracet a ani jsem neměla tu potřebu si to koupit, ale jinak je to hezká a čtivá oddechovka, stránky a kapitoly ubíhají velmi rychle. :)

14.09.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Je to moje první hororovka, tak si nejsem jistá, jestli je ten konec normální, ale.. je trochu přemrštěný, ne? Četlo se to jinak dobře, ale nemůžu říct, že bych se bála, to ovšem nemusí být vinou knihy, vždy na mě v tomhle víc zapůsobí filmy, anebo dokumenty.

11.09.2020 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Když opomenu opakující se slova jako ostře řezaná tvář, horkost a tak dále, musím říct, že mě příběh zaujal a bavil, o čemž vypovídá fakt, že jsem to četla jen týden a tři dny, což pro některé může být dlouho, ale jelikož jsem opravdu šnek a dokážu číst knihu i měsíc, je tohle pro mě známka toho, že jde o povedený kousek, který dokáže zaujmout. Líbí se mi, že se to nemotá jen kolem kouzelného světa, ale řeší se zde rasové rozdíly a šikana, což jsou dost aktuální témata, jak si jistě všichni uvědomujeme. A ano, hlavní hrdinka se často chová naivně a na facku, ale podle mě je to proto, aby pak byla zřetelně poznat změna jejich názorů a vývoj (aspoň doufám), což velmi oceňuju! Doporučuju. :)

23.08.2020 4 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Panebože, konečně to mám za sebou, to bylo úmorné. Líbí se mi, jaký svět vymyslela, to jí nemůžu upřít a je to důvod, proč se ke Clare pořád vracím, ale proboha, ta romantická linka je otravná! Nechápejte mě špatně, jsem romantik, ale čeho je moc, toho je příliš a tady to bylo snad ještě horší než v předchozím díle.

13.08.2020 2 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Jaký to silný člověk, neuvěřitelné. Všichni povinně přečíst!

01.07.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Chvílemi jsem pochybovala, že je Will opravdu tak vtipný, jak se ho snaží vykreslit, ale nakonec mi oba přirostli k srdci. Užila jsem si knihu i film a dokonce znám z youtube i Claire, které to bylo tak nějak věnováno (na ni určitě koukněte, bylo to sluníčko). :)

27.06.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Dávám tři hvězdy, protože mě dojalo autorčino poděkování, u kterého jsem si říkala, že píše s láskou, ale.. nemůžu říct, že bych byla z knihy kdovíjak nadšená, všechno tam plynulo hrozně rychle, pořád ty samé řeči dokola, dokonalý muž a tak dále. Po Selekci, která mě taky moc nenadchla, jsem do Sirény nešla s velkým očekáváním a dobře jsem udělala, ale zase musím uznat, že mě tohle téma zaujalo víc než boj o prince.

19.06.2020 3 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Ačkoliv jde o dětskou knihu, musím říct, že to nebylo špatné počteníčko - doporučuji!

15.06.2020 4 z 5

Je mi to moc líto, protože vím, jak jsou tenhle autor a jeho díla opěvovány, ale zdálo se mi to hrozně utahané a skoro po celou dobu knihy jsem se těšila, až to konečně dočtu a budu se moct vrhnout na něco jiného. Něco mi tam prostě chybělo, nevím co. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si to přečetla, jelikož je to klasika, takže mi přijde hloupé spokojit se jen s filmem, a určitě se vrhnu i na další.

14.06.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Už při prvních přečtených stránkách jsem si šla pro vodu, až tak to na mě zapůsobilo. Občas se sice objevily detaily, které se mi moc nelíbily, ale nebylo jich tak moc, abych knihu zavrhla, možná jen u toho konce si řeknete.. proč se vydávali tak daleko, když jsou nemocnice zásobeny vodou? Jistě, nemuseli o tom vědět a nejspíš by se tam o vodu nepodělili (kdo ví), ale nemůžu si pomoct, při přečtení toho konce, mi celá ta jejich cesta přišla hrozně zbytečná, ale stejně si myslím, že to stojí za přečtení, člověk se trochu zamyslí. :)

30.05.2020 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

(SPOILER) Nepamatuju si, že by mě předchozí díly nebavily, právě naopak, ale tenhle mi z nějakého důvodu přišel zdlouhavý, možná za to mohou dlouhé kapitoly, nevím, je mi blbé něco takového říkat, ale asi to byl jeden z důvodů, proč jsem si přála, aby to už skončilo a ke konci jsem sáhla po jiné knize a to u mě taky není moc dobré znamení. Bylo to hezky napsané, nápadité, ale zároveň.. natahované. A na konci jsem se těšila, že ho zavřou a ono nic!

20.05.2020 3 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

S těžkým srdcem musím říct, že se mi tyhle povídky líbily víc než bajky od Rowlingové, snad to bylo tou temnější atmosférou, netuším, ale doporučuju!

27.04.2020 5 z 5

Nejdřív se mi moc nelíbilo, že je to ve formě scénáře, ale nakonec jsem přece jen ocenila, jak rychle se to četlo a i děj je hezky vymyšlený, ale ještě víc jsem zvědavá na druhý díl, jelikož mi film nedával moc smysl, nějak jsem se v tom ději ztrácela a co tak vím, nejsem jediná, proto mě zajímá, jestli mi to scénář nějak objasní. Rozhodně to není ztráta času!

11.04.2020 4 z 5

Love it! Bylo fajn si číst o fantastických zvířatech, některá fakta byla sice na můj vkus trochu moc pohádková (dětská?), ale ono to nakonec dává smysl, když si člověk připomene, že byl svět Harrayho Pottera vytvořen hlavně pro děti. Za mě nesmí chybět v knihovničce!

09.04.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Hunger Games jsem nečetla (je to v plánu), a tak jsem naštěstí tyto dvě díla nemohla srovnávat a čtení si užila, mně se to líbilo, jasně, nic není dokonalé, v každé knize vidím, že by se jisté okamžiky daly udělat jinak, ale tady nejde o mou fantazii, že? Jde o fantazii daného spisovatele a já se po ní jen vezla a nebyla to špatná jízda. :)

07.04.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bylo fajn si zase číst o čarodějích, čarodějkách a mudlech, mně se to líbilo, dokonce i Brumbálovy komentáře, dozvěděla jsem se tu nová jména, což ten smyšlený svět zase hezky rozšířilo.

19.03.2020 5 z 5