Kdo je kdo ve světě stínů

Kdo je kdo ve světě stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313364/bmid_kdo-je-kdo-ve-svete-stinu-OU9-313364.png 4 203 33

Tato nádherná kniha, doprovázená kolekcí kreseb Cassandry Jeanové, inspirovaných viktoriánskou květomluvou, představuje postavy ze sérií Nástroje smrti, Pekelné stroje, Akademie lovců stínů, Temné lsti a dalších. Jednotlivé portréty doprovázejí vybrané poznámky a dosud neznámé podrobnosti o postavách. Nepostradatelná součást knihovny každého fanouška Cassandry Clareové.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Encyklopedie

Vydáno: , Slovart (ČR)

A History of Notable Shadowhunters & Denizens of Downworld , 2016

Nathally
06.11.2023 5 z 5

V knížce se mi strašně moc líbí ilustrace, které jsou opravdu povedené. Knížka je přečtená během chvíle, protože tam není ani moc co číst, ale pro fanouška Světa stínů je to bezva.

Kate3003
05.10.2023 2 z 5

Na této knize musím ocenit krásné ilustrace, ale bohužel mi chybí víc informací o postavách. Chápu, že do takto “tenké knížečky se zas tolik informací nevejde, ale toto bylo opravdu málo. V knize je uveden velmi stručný popis postav z jednotlivých sérií od Cassandry Clare, který už jsme si mohli poskládat z přečtení jednotlivých knih. Doufám, že někdy vyjde kniha kde budou postavy lépe popsány a dodáno jejich vzájemné propletení, nejlépe i s rodokmeny jednotlivých rodů.

Luigi1
24.05.2023 5 z 5

Nádherná ilustrace pro fanouška Lovce stínů neměla by chybět v žádné knihovně

medvídě
04.12.2022 3 z 5

Jak už název napovídá, jedná se o knihu obsahující informativní popis o lovcích stínů ale i dalších postavách z jejich světa. Kniha je rozdělena podle sérií (Pekelné stroje, Poslední hodiny, Nástroje smrti, Příběhy z akademie lovců stínů, Temné lsti). Přečtením si můžete udělat i menší spoiler, pokud jste dané série ještě nečetly. Každý tam má svou podobenku, období, kdy žil, oblíbenou zbraň, co je to za druh a z jakého rodu pochází.
Kniha má nádherně vyvedenou obálku, velmi příjemnou na dotyk. I s vnitřkem si někdo dal hodně práce, ale po obsahové stránce se mi zdá slabší. Velmi dlouho jsem váhala, zda si ji mám koupit, až jsem jednou využila akce. Není nutné ji mít, ale v knihovně vypadá dobře.

Nikkiproch
09.10.2022 2 z 5

Když obal předčí obsah... Škoda, z tohoto šlo vytáhnout více.

Vjeerus
24.09.2021 3 z 5

Tak tahle knížka mě neskutečně mrzí.
To provedení je opravdu luxusní. Miluji ten přebal a snad ještě víc ty skici postav z celého světa lovců stínů.
Co už mě tak nenadchlo jsou informace o jednotlivých postavách. V podstatě jsme se dozvěděli jen jména a příslušnost k "rase" (a kdo četl knihy, tak to taková novinka není). Ony "vybrané poznámky", jak se píše v anotaci, jsou spíš soupisky trapných "zajímavostí" ze života hrdinů (a každý hrdina dostane jen jednu, někdy ani to ne - viz. např. Raziel).
Otázka zní, jestli kniha měla být tím, za co jsem ji považovala. Že bude jakousi encyklopedií a trošku mi pomůže v orientaci rodů. Řazení jednotlivých postav abecedně podle křestního jména dle mého není úplně šťastně zvolené. Chyběli mi informace alespoň s vyjmenovanými sourozenci a rodiči.
Celkově si myslím, že kdyby byla kniha doplněna jen o ty informace rodiče-sourozenci-partneři, byla by postačující a něco-říkající (možná ještě doplnění roku úmrtí by nebylo marné - někdo by namítl, že by to mohl být spoiler, ale sama postava Aleka, Maxe a Rafaela je spoiler na knihy nástroje smrti). Takto ji budu mít v knihovničce jen pro případ, že bych si chtěla osvěžit, jak vypadá který hrdina. A to je podle mě velká škoda.

Mishak
03.04.2021 2 z 5

Řeknu to naprosto upřímně: kniha má nádherný a na dotek příjemný obal a jednotlivé série krásně seřazené chronologicky za sebou, ale tím to všechno končí. O postavách uvnitř nenaleznete prakticky žádné užitečné informace a to je docela problém, když Vás autorka vždy vrhne do příběhu mezi x-desítek postav a vy se absolutně neorientujete a možná si píšete i na papírek, kdo je kdo a ke komu patří - stejně jako já! Kdyby tohle bylo shrnuto v téhle knize, tak by to bylo skvělé! Ale ono to tam není a já jsem si tam vše musela dopisovat! Ano, psala jsem do knihy, abych v ní měla všechny pro mě užitečné informace. O řazení postav v jednotlivých sériích ani nemluvím – rodiny nejsou vůbec u sebe, listujete celou sérií, abyste vůbec našli osoby, které k sobě patří. Rok narození u postav je dost scestný, protože vy čtete knihu třeba i po několika letech od vydání a věk prostě nesedí! Napsala bych jednoduše věk, který má postava v knize a tečka. Navíc bych docela uvítala na závěr každé série rodokmeny postav pro snadnější orientaci. Takhle vám kniha moc nedá… Bohužel.

Čekala jsem opravdu mnohem víc. Ilustrace jsou na mě ne zrovna zdařilé, ale pro představu asi stačí. Jsem zklamaná, ale knihu vlastním už jen pro doplnění knih téhle autorky.

martinka1751
15.10.2020 4 z 5

Rovnou říkám, nečekejte od toho bůhví co... Jsou tam jen velmi krátké informace (ani ne podstatné) o postavách ze sérií lovců stínu... Ale ty ilustrace jsou úžasné... Myslím si, že pokud je tady někdo, kdo má horší představivost ohledně postav, tak se mu tahle knížka bude hodit...

Lea_41
16.08.2020 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila. Líbí se mi se viktoriánská květomluva, jsem fanoušek lovců stínů a myslím že ji ocenění všichni příznivci lovců stínů.

luculi
21.07.2020 2 z 5

Krásný obal, krásné ilustrace uvnitř, ale jinak nic moc. Informace chudé, nic neříkající. Rozhodně autorka nezmiňuje fakta z vydaných knih, aby osvěžila postavy, takže jsem si nevzpomněla na nic z dřívějška. A ještě ke všemu jsou postavy seřazeny náhodně za sebou, rodinní členové nejsou u sebe a ani to není řazené chronologicky podle data narození postav. Nechápu systém... Sice na oko pěkné, ale jinak zbytečné....

kindlova42
02.05.2020 3 z 5

Kniha je hezkým zpříjemněním při čekání na další sérii. Ilustrace jsou pojaty zajímavou a originální formou. Zklamáním pro mě však bylo zjištění, že se o postavách nedozvíme víc nežli jméno, rod a nějakou zajímavost. Čekala jsem shrnující popis o postavách a jejich životech ve světě Lovců stínů. Něco jako jejich stručné životopisy a popis jejich vzájemných vztahů. Při tolika knihách a tolika postavách, bych to ocenila a knihu si prolistovala, vždy když bych začínala číst nově vydané pokračování. Škoda, že tato kniha nedostala větší pozornost, jelikož měla skvělý potenciál.

Iliveabook_Kris
09.01.2020

Krásné ilustrace, krásná kniha, připomněla mi hodně věcí, které jsem zapomněla, doporučuji, je to takový bonus k lovcům stínů. ;)

dontbullshitme
08.01.2020 3 z 5

Ilustrace je povedená a také jsem si díky tomu připomněla, kdo všechno zahynul a podobně, hodně věcí z knih jsem zapomněla. Popis postav je ovšem hrozně povrchní a z velké části se zaměřuje na jejich záliby, což mi připomnělo slohovky ze základky, kdy nevíte, co do ní napsat, tak tam fláknete tohle. Asi jsem čekala víc, když jsem si to objednávala, ale pokud máte tento svět rádi, je to hezký doplněk. :)

janebeauty9860
23.07.2019 4 z 5

Hezké ilustrace, příjemné doplnění.

hurikan123
01.01.2019 5 z 5

hodně mi to pomohlo při tvoření rodokmenu, a občas mi napovědělo, např. jsem věděl dřív, že v trojce nástrojů smrti je sebastián jonathan a taky, že je krasomil pohroma magnus bane

Peťulka3
29.12.2018 5 z 5

Pěkný bonus k lovcům stínů.

LadyD
04.09.2018 5 z 5

Velmi pěkná, čtivá kniha, plná obrázků. Moc mne potěšila. Nádherné ilustrace přímo od Cassie se mi moc líbily. A k mému překvapení, se tam objevily i postavy, které bych tam ani nečekala. :) Pokud jste fanoušky sérií, rozhodně doporučuji koupit nebo alespoň přečíst. Ale pozor, pokud jste série nečetli, kniha obsahuje spoilery ;-)

InaSeLoki
23.03.2018 4 z 5

Nádherná kniha pro fanoušky či čtenáře knih ze světa lovců stínů. Jednotlivé portréty charakterů, které jsou okořeněny květomluvou, která o dané postavě řekne své, jsou provázeny zajímavostmi a drobnými základními informacemi. Portréty jsou nádherné. Květomluva je hezky přeložená. Chybí mi tu Ithuriel a Lilith. A asi dvě postavy jsem nějak v Nástrojích smrti nezaznamenala, ale to je jen můj pocit.
Myslím, že v budoucnu přijde nové rozšířené vydání.

Silmarien
04.01.2018 4 z 5

Pre milovníkov sveta Cassandry Clare. Ja síce nie som milovník, ale zahliadla som to v knižnici, nuž ako oddychovku... a nebola som sklamaná. Krátke medailóny vždy s nejakou pikoškou o jednotlivých postavách a k tomu krásne celostranové ilustrácie. Najviac sa mi páčili "pridelené" kvety ku každej postave, dá sa s tým pekne zabaviť pomocou vyhľadávania.
Kvalitné spracovanie vrátane hrubšieho papiera a zlatého písma tomu len dodalo nádych zberateľského diela. Nie síce pre mňa, ale v knižnici každého milovníka YA literatúry sa určite pekne vyníma v poličke.

Peunka
31.12.2017 5 z 5

Úžasné ilustrace v kombinaci s nastíněným příběhem postav. Hezké doplnění celé série.

Kniha Kdo je kdo ve světě stínů je v