Donika Donika komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Před časem jsem na internetu narazila na příspěvek, kde někdo kdysi četl nějakou knihu o člověku který měl nízké IQ a snažili se mu ho zvýšit. A že mu udělali nějaký zákrok, po kterém se mu zvýšilo. A ptal se, jestli si někdo nevzpomene, jak se to jmenuje.
Když jsem se pak dozvěděla, že se to jmenuje Růže pro Algernon, tak jsem na internetu našla tu povídku, po jejímž přečtení jsem si říkala, že bych si měla přečíst tu knihu, protože mě velmi zaujala.
Hodně se mi líbila. Nemůžu říct, že bych u ní plakala, protože už jsem věděla o čem to bude, ale když Charlieho vyhodili z pekárny, když vzpomínal, jak mu jeho máma ubližovala a jak mu Meyer Klaus ubližoval, když se pak vrátil do pekárny, tak mi do pláče bylo.
Samozřejmě mi vadily ty hrubice v textu na začátku knihy, ale to k příběhu patří a nedovedu si to bez toho představit. A třikrát sláva překladateli, protože přeložit něco takového, aby se zachoval ten význam, to je umění.
Na pět hvězdiček to není, není to něco co bych si chtěla ještě někdy číst znovu, ale nelituji toho, že jsem tomu věnovala čas. Je to velice zajímavý a nadčasový příběh.

Takše moc pjekná kňíška.

04.08.2013 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

I Smrť potřebuje dovolenou... :-)

07.10.2013 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Jsem úchyl (už) na knihy, které mají 600 a více stran, ale tyhle Kingovy knížečky mají půvab a jsou moc fajn, když se člověk chce uvolnit a odreagovat.

Zrovna děsivé to tedy nebylo, ale takové to 'kingovské' napětí jsem pociťovala.

04.10.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Chtěla jsem si tohle dlouho přečíst. Docela mi běhal mráz po zádech.

22.09.2013 5 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Fear Street je ta nejlepší série ve Stopách hrůzy. :)

28.07.2013 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

No... O 100% lepší, než Hypnotizér.

28.10.2014 4 z 5

Mlčení noci 2 Mlčení noci 2 Robert Lawrence Stine

Ten první díl se mi teda líbil mnohem víc.

06.10.2014 1 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Ten počet stran mě původně trochu děsil, ale brzy se ukázalo, že obavy byly zbytečné. Kniha je čtivá a bavila mě od začátku, až do poslední strany.
Co se týče kingovek, tak až dosud byl u mě absolutním favoritem Řbitov zviřátek, ale po přečtení této knihy je jeho pozice vcelku ohrožena. Dost se mi to líbilo a pravděpodobně se k ní v budoucnu vrátím.

25.07.2014 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Ach Birlibán. Vzpomínka na dětství. :)

27.12.2013 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Těším se na další příhody s Bábi Zlopočasnou :)

29.09.2013 5 z 5

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Mám ráda Mikuláše. Líbí se mi na něm to vyprávění ve stylu: To já ne, to samo.

09.09.2013 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Mám velkou slabost pro malého Mikuláše. Dřív jsem měla doma jednu jeho knihu. Leč bohužel, mě nenapadlo nic lepšího, než tu knihu někomu vypůjčit.

Tak jsem si přes tento web pořídila nové knihy o Mikulášovi a když se mi chce číst něco lehčího, tak znovu zkoumám jeho příběhy. Musím říct, že mi to snad přijde ještě legačnější, než když jsem byla dítě.

31.07.2013 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Není to vyloženě špatný díl, ale v sérii jsou i lepší. Možná je to teda i tématem. Všeobecně mám raději ty díly s kriminální zápletkou, než duchařské historky.

28.07.2013 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nevím, co k tomu říct. Nechci dělat spoilery. Prostě se mi to líbilo no...

01.11.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Trvalo mi to přečíst dva dny. Obvykle nebývám tak rychlý čtenář. Bylo to napínavé a pořád mě to nutilo číst dál, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.
Po Hypnotizérovi jsem si říkala, že to není nic moc a že severská krimi není nic pro mě. Potom jsem četla Svědkyni ohně a řekla jsem si, že to vlastně vůbec nebylo špatné. Po Paganiniho smlouvě si říkám, že to bylo super a že se na ten žánr asi zaměřím trochu víc.

(Joona Linna mi trochu připomíná Chucka Norrise... Ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo.)

31.10.2014 5 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Zajímavý příběh. Nepochybně by na mě kniha udělala mnohem větší dojem, kdybych si ji přečetla jako patnáctiletá a ne když už je mi 22.
Co se týče pochybností o autentičnosti deníčku a existenci Johany, myslím si, že na tom zas až tak nezáleží.

04.10.2014 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Můj názor na tuto knihu by se dal říct jako: Tak to je kruťárna...
Říkala jsem si, že krimi thrillery asi nebudou nic pro mě (tento byl první) a odložila jsem to. No stejně jsem to nevydržela a druhý den jsem pokračovala. Asi si nedám pokoj a přečtu si i ty další.

27.07.2014 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nedávno jsem dostala chuť podívat se na film Gejša. Když jsem se dívala, tak jsem si vzpomněla, že vlastně existuje knižní předloha. Jsem ráda, že jsem se rozhodla si ji přečíst. Moc se mi líbila.

12.06.2014 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Pro mě byl konec knihy překvapením. Nečekala jsem to.

11.04.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Na to, kolik doporučení jsem slyšela, jsem čekala od této knihy mnohem více. Dost mě to nudilo.

02.04.2014 2 z 5