Domika Domika komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tohle byla tragédie a blábol.

Hlavní hrdinka Celaena je zkrátka super. Super krásná, super chytrá, super to umí s mečem, je super vražedkyně, super hubená, super super super tak úžasná, že to snad ani není možný. Celý život byla trénovaná k tomu, aby se z ní stala nejlepší vražedkyně v zemi. Aby uměla používat meč pravou i levou rukou, tak si z donucení pravou sama zlomila, aby se naučila používat meč i levou. Když jsem se toto dozvěděla, myslela jsem, že smíchy odpadnu. Nikoho totiž asi nenapadlo, že když se kniha odehrává se středověku, kdy medicína nebyla tak pokročilá, mohla Celaeně srůst ruka špatně. Takže naše křivoruká super Celaena je tedy nejlepší vrah v zemi, ale nakonec i na super vraha si došlápne spravedlnost a zavřou i na rok do dolů. Jenže Celaena je tak úžasná, že i když je rok v dole, kde každý po týdnu umře na nehorázné vyčerpání, zátěž a nadměrnou práci, ona přežije. Ptáte se jak? Snažila se totiž několikrát uprchnout, ale byla tak super rychlá a dobrá (i přes nedostatek jídla, vody a spánku), že po cestě zabila několik stráží, takže si získala respekt... Kromě toho, že v tom dole zhubla na minimální váhu a stala se z ní téměř anorektička, ji princ nabídl, aby ho reprezentovala v turnaji, protože ona je přece super vražedkyně. Celaena tedy přijme, vydá se s princem do jeho zámku. Po cestě nabere zpátky svou hmotnost - takže určitě by se pak na plese cpala cukrátkama a nepřibrala ani kilo.

21.10.2018 odpad!

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nejhorší knížka jakou jsem kdy četla.
Hlavní hrdina byl blbec, kterému bych nejraději nafackovala.

17.05.2015 1 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Příběh mi přišel nudný a autorka ví o České republice velký kulový. Řekněte mi, kdo se v dnešní době jmenuje Kazimír? Františka? Světlana? Který teenager se takto jmenuje? A kdo celý svůj život jí jenom guláš?

17.07.2013 2 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

To bylo strašný a nepromyšlený.
Super nápad je totálně zabitý řešením nesmyslů a přijde mi, že polovina knihy je jen cestování hlavní trojice.
1. Rozčilovala mě Bea.
2. Vlastně mě štvali všichni.
3. Nechápu jak někdo, kdo v životě nevystrčil hlavu z kapsule může naskočit do tanku a řídit. Řídit tank. Jen tak. Jako by to bylo kolo.
4. V budoucnosti vám vláda snižuje obsah červených krvinek v krvi... pomocí injekce... jasně... Tady asi někdo neví, jak vznikají červené krvinky.
5. V budoucnosti dýcháte vzduch obsahující 30% kyslíku. Jako wtf, ví autorka vůbec jak je kyslík reaktivní? Ví vůbec něco o tom, že mohou vznikat ROS?
6. Pořád si stěžují, na nedostatek kyslíku, jak nesmí souložit, protože to spotřebovává kyslík. V polovině knihy se objeví "bomba s kyslíkem na solární pohon". Když pominu, že je to totální blbost, tak proč všude nepostaví tyto bomby, které ze světla budou dělat kyslík?
Prostě nesnáším, když někdo píše dystopii (obecně jakoukoliv knihu) a nic si zjistí o takových důležitých věcech.

15.08.2019 1 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Zopakuji to, co všichni přede mnou - nudné, zmatené a přeplácané.

17.07.2013 1 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Jen pořád nějak nechápu, jak na tu kulku nemohla přijít už dávno... vždyť tolik cestuje! To by snad pípala na každém letišti -_-

15.08.2019 4 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Co více bych mohla dodat? Kniha je zkrátka skvělá. Velmi se mi líbila a příběh ve mně zanechal opravdu hluboký dojem. Dokonce ve mně vyvolal silné a skutečné emoce. Nesnášela jsem Petera, fandila jsem Johnovi a brečela jsem, když jsem četla, co udělali Paddymu. Doufám, že je autor spokojený! Knihu však hodnotím 4,5/5. I přes to všechno bylo v příběhu pár hluchých míst, která dílu lehce ubrala na kvalitě. Posedlost doporučuji všem čtenářům dokonce i těm, kteří (stejně jako já) neznají televizní seriál. Musím se přiznat, že po přečtení této knihy se na seriál určitě podívám!

21.07.2015 5 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Průměrná upířina odehrávající se v České republice...

03.05.2014 3 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Naprostá hloupost a nudná kniha.
Ztráta času.
Nikdy více.

17.07.2013 odpad!

Román za bůra Román za bůra Eda Bůr

Děj má spád a ubírá se správným směrem. Autor se nezabývá zbytečnými detailními popisy, které jsou pro tuto knihu naprosto zbytečné, soustředí se na děj a rozhovory mezi hrdiny. Chtěla bych také poukázat na to, že v knize se mísí fikce s realitou. Čtenář musí sám rozhodnout, zda-li se události, kterých je svědkem, skutečně odehrávájí, či jsou pouze od našeho spisovatele Edy jako výplň v jeho knize o životě pro vytvoření zajímavého napětí.
Samotný závěr románu se mi velmi líbil. Lehce otevřený konec s vysvětlením všeho, čeho jsme se v knize dočetli. Nemohu hodnotit jinak než 4/5. Ačkoliv je kniha výborně napsaná, lehce mě zklamalo občasné chování hlavní postavy s tím, co se na závěr stalo. I tak knihu rozhodně doporučuji. Pokud hledáte oddechové vtipné čtení o aktuálních tématech, bez zbytečných popisů, Eda Bůr je právě pro vás!

13.09.2017 4 z 5

Děti z půdy Děti z půdy Jan Pavel

Zajímavá detektivka z českého prostředí. :)

23.12.2013 4 z 5

Pod vlivem úplňku Pod vlivem úplňku Nancy Gideon

Trochu lepší než předchozí díl. Líbí se mi hlavně vztah CéCé s Maxem, ti dva jsou prostě skvělí. Jako voda a oheň. A ty jejich hádky... :)

09.10.2013 3 z 5

Ženy na tahu Ženy na tahu Joanne Fedler

Kniha byla naprosto skvělá, úžasná a velmi vtipná! Určitě ji všem doporučuji! :)

30.08.2013 5 z 5

Závist: pomsta bude sladká Závist: pomsta bude sladká Elizabeth Miles

Druhý díl se mi líbil více než první. Pokud to tak půjde dál, třetí a zároveň závěrečný by měl být ještě lepší. Jediné, co mě od této knihy trochu odrazuje, je česká obálka, která se mi vůbec nelíbí.

24.08.2013 4 z 5