DomenicaRisa DomenicaRisa komentáře u knih

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Dobře, ta obálka je opravdu hrozná. Trochu mi ten chlap na dálku připomínal herce Jasona Mommou a jeho háro.
Příběh více méně to samé co u prvního dílu. Očekávám že třetí bude o Claire a bude se jmenovat Sexy hoteliér. Nicméně i tady se našly vtipné detaily. O tříslovném objednávání - brie, ach ano! Natalie prchající po louce pronásledovaná krávami. Musím sehnat kravám hlídání! - to mě opravdu dostalo.
Ale to pozlátko New Yorku mi tam vadilo stejně jako hlavnímu hrdinovi. Proto o hvězdičku méně než farmář

20.08.2019 1 z 5

Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch Tünde Lengyelová

Hodnocení knihy mluví za vše. Nejedná se o pouhý "bulvární plátek" ale lze zde zachytit zajímavé informace. Velmi čtivé, barevné ilustrace - po grafické stránce perfektně zpracované.

Jen bych vytkla občasnou nenávaznost. Měla jsem občas u rozvětvených rodin problém pochytit, kam se v další kapitole vracíme. Na druhou stranu chápu, že jinak to asi nešlo, když se sledovala jedna linie jejíž členové vymřeli, tak se vrátilo zas na počátek a pokračovalo to jinou dědičnou větví.

Také mohly být (třeba v poznámkách na konci knihy) přeložené dopisy, které byly v knize jako ukázky. Ne každý ovládá kurent a němčinu.

28.01.2019 5 z 5

Hroby předků Hroby předků Michal Lutovský

Autor několikrát zmiňuje, že kniha není pro archeology, ale spíše pro laickou veřejnost. Styl psaní tomu odpovídá včetně zvolené ich formy. Nicméně je rozhodně přínosem pro toho, kdo se chce dovědět něco o způsobech pohřbívání v době Slovanů. Nechybí ani nezbytné odbočky k vědám jako je etnologie a antropologie, dendrochronologie a jiné způsoby datací. Zvlášť oceňuji na úvod vysvětlené pojmy, které mohou být pro lidi, kteří se nezabývají archeologií, španělskou vesnicí.

23.06.2018 5 z 5

Svaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popel Svaté kosti / Kosti v písku / Kosti na popel Kathy Reichs

První a poslední knížka se mi líbily nejvíce. Svaté kosti mě naprosto dostaly, hlavně když jsem Massadu viděla naživo. Prostřední díl byl zajímavý začátkem - archeologickým výzkumem, při kterém byla nalezena mrtvola. To se v našem prostředí stát nemůže. A poslední díl byl hrozně zajímavý tím, že se Tempe dotýkal osobně. Další se teď chystám na Ďáblovy kosti, tak jsem zvědavá. Ale ty Svaté budou asi moje nejoblíbenější.

09.06.2018 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Bohužel zklamání. Na knihu jsem narazila náhodou - v reklamě. Zaujala obálkou i anotací. A hlavně větou z prologu - "Jeslti někdy uvidíte dveře vznášející se v šedé mlze, neotvírejte je. Ať už to ve vás bude vzbuzovat cokoli - zvědavost, odvahu, zmatení - slibte mi jednu věc. Utečte od toho, co nejdál to půjde."
Vcelku zajímavý námět, který nebyl rozvinut do plného potenciálu. Moc si nejsem jistá, zda to nemělo být jen poučení o hranici mezi pomstou a šikanou, zabalenou do YA příběhu - docela by to tomu odpovídalo. Postavy by zasloužily více vykreslit. Hlavně Wex - moc jsem nechápala jeho motivaci. Asi bych dala tak 40/45% kdybych měla nějak tuto knihu ohodnotit.

09.06.2018 2 z 5

Přísně tajná Přísně tajná Janet Evanovich

V polovině knihy jsem se začala bát, že Stefanie zklame a tentokrát nebude žádné auto na odpis... No nakonec se vyplatilo počkat, zase to pojala ve velkém stylu.
Tahle série je báječně odpočinková, babička Mazurová je dokonalá a celkově se u tohohle nelze nudit. Možná mě to dokonce donutí si přečíst zbytek nám utajených knížek v originále.

11.01.2018 5 z 5

Modrý mesiac Modrý mesiac Alyson Noël

Doutila jsem se přečíst, abych mohla posoudit, zda došlo k zlepšení... Zbytečný čas - zbytek série nedočtu a ani si nepřipadám, že bych se o něco ochuzovala.

02.01.2018 odpad!

Barry Trotter a nestydatá parodie Barry Trotter a nestydatá parodie Michael Gerber

Četla jsem i parodii od P. M. Jolin - Harryho Trottela, takže mám s čím srovnávat. A 100% lépe z toho vychází právě Harry Trottel, ač zde má paradoxně nižší hodnocení a to o 8% Tady mě kniha nijak nezaujala, nezdálo se mi na ni nic vtipného a do dalšího dílu jsem neměla chuť se pustit. Četla jsem rovněž autorův pokus o parodii na Letopisy Narnie a vychází mi jedno - podle mě autor prostě parodie neumí a měl si najít jiný žánr. O syntaxi a celkové gramatické stránce knihy se raději vyjadřovat nebudu.

03.08.2016 odpad!

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Další z knih, která ukazuje svět v budoucnosti, což znamená nápadnou podobu s Divergencí a Hunger Games - výběr, oddělené kolonie, snaha přežít v divočině. Není to špatná knížka, leč silně návyková. Jsem zvědavá, jak se autorka s pokračováním popere. Některé pasáže by to chtělo možná lépe rozvinout, ale i tak bych mohla knížku hodnotit tak na 85%

02.08.2016 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Když zvážím, na jakou věkovou skupinu je kniha cílená, zdá se mi strašně objemná. Rowlingové kdysi nechtěli vydat Kámen mudrců, protože se jim pro děti zdál moc tlustý, tak co teprve tohle?
Co se týče obsahu, fantasy, i to pro děti, mám obvykle ráda jako oddychovku, ale tohle se číst bohužel moc nedalo. Zbytečně rozvleklé, zdlouhavé.
Rozhodně zajímavý nápad autora, ale to je tak vše, co na knize oceňuji.
Četla jsem první díl, druhý proletěla a k třetímu už se vracet nehodlám.

25.07.2016 3 z 5

Lirael Lirael Garth Nix

Garth Nix vytvořil nový svět, který mě pohltil.
Ovšem nejlepší z celé knihy je citát na obálce. "Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?"

22.06.2016 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Dle mého názoru naprosto otřesná knížka, postrádající hlavu a patu. Rozhodování a nějaká psychologie postav naprosto nesmyslná. Vývoj knihy se posouvá kupředu pro mě moc rychlým a nepochopitelným způsobem. Osobně nechápu, proč spolu postavy zůstávájí, krom vůle autorky. Nic je nepojí, a ač erotický román, ani se mi nezdá, že by mezi nimi ze začátku byla taková touha, že kvůli ní by se to rozhodli zkusit.
Hodně lidí srovnává s 50 odstíny a tvrdí, že tahle knížka je lepší, s čímž se nedá souhlasit. 50 odstínům sice taky nefandím, ale tam má psychologie, vývoj postav a jejich vztahu alespoň nějakou hlavu a patu, než tahle s prominutím slátanina.
Přečtu si i další díl, abych dala autorce ještě šanci, ale moc nemyslím, že bych na tuto sérii nějak změnila názor.

22.06.2016 odpad!

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Asi jedna z mých nejoblíbnějších po sérii Šeptej, se kterou je propojena některými postavami blažejovské party. Petra mi byla sympatická, jsem ráda, že na konci už nebyla tou ušlápnutou a díky letní lásce se ji zvedlo sebevědomí. Mrzí mě otevřený konec, ale pokračování se už nejspíš nikdy nedočkáme.

15.06.2016 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Když autorka upustí od větších náznaků fantasy, je to najednou výrazně stravitelnější. Postavy jsou více "lidé" a celkově je to uvěřitelnější. Díky propojení s řeckými mýty se bude zapomínat hůře, než jiné sexy oddychovky na jiné odpoledne.
Značné zlepšení oproti prvnímu dílu. Snad bude autorka v tomto trendu pokračovat.

13.10.2023 3 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Tak nějak nepochopitelným způsobem mi uniklo, že to je stejná autorka, co napsala Stage dive... Jinak bych se toho nedotkla ani lopatou. Stejně praštěné jako zmiňovaná série. Tentokrát ho zná asi 2 dny a hned za ním letí, okamžitě se zcela nechá "popelkovsky" proměnit. Postrádá jakýkoli smysluplný vývoj postav, děje. No capovina na entou. I některé Harlequin jsou lepší a to už je co říct.

30.10.2022 odpad!

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Škoda, že jsem se nedočetla, jak to dopadlo se vztahem Izzy a jejího otce. Rodičovské vztahy byly na knize to nejzajímavější.

12.08.2021 2 z 5

Dexterův poslední záběr Dexterův poslední záběr Jeff Lindsay (p)

Jediná kniha kterou jsem ze série četla. Víc už číst nebudu a seriál taky nemám v plánu dokoukat. Tady je prostě všechno špatně.
Dexter je vykreslen jako "ten hodný" a všichni mu fandí, aby nebyl chycen. To že zabíjí lidi je přece v pořádku, když zabíjí jen ty zlé. Nikdo není Bůh a každý stát má svůj trestní systém. Ne vždy dokonalý, ale pokud má společnost fungovat, je nutné jej akceptovat.
Dexter byl narušené dítě, které jeho nevlastní otec proměnil na zbraň. Možná je navenek sympatický, ale je to nebezpečný predátor a nikdo by mu neměl fandit. Tohle je prostě špatně.

12.08.2021

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Knížka přečtu, zabiju čas, možná se zasměju a pak zapomenu. Když jich autorka napíše 20 a v každé jsou jiné postavy, začne to prostě splývat a pro mě taková autorka nijak nevybočí z šedé řady průměru.

12.08.2021

Kuchařský zápisník pro dceru Kuchařský zápisník pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Krásný nápad. Těžko udělat formát, který by vyhovoval všem u kuchařky, ale tady se snažili na maximum . Jsem ráda, že se mi ji povedlo sehnat.

12.08.2021 5 z 5

Alexander Alexander Daniela Mičanová

Co to pro boha svatého bylo? Kladu si jen jednu otázku - proč má tohle ještě pokračování?

29.06.2021 odpad!