Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch

Lásky a škandály v našich panovníckych rodoch https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191933/bmid_lasky-a-skandaly-v-nasich-panovnick-Mix-191933.jpg 4 16 4

Štyria slovenskí historici v tejto knihe odhaľujú mnohé tajomstvá, prinášajú prekvapujúce a málo známe fakty, ktoré úplne menia náš pohľad na mocných panovníkov a ich najbližších príbuzných, vládnucich v našich končinách od raného stredoveku až po koniec rakúsko-uhorskej monarchie v roku 1918.

eva2683
27.10.2023 4 z 5

Milujem takéto knihy. Takéto rozumej história napisana pre laikov, s krásnou obálkou a ešte lepším grafickým spracovaním-kopec fotiek, obrázkov, kvalitný papier a ta vôňa novej knihy :)
Obsahovo ma to tiež zaujalo. Zo začiatku som sa veľmi strácala v tom kto je kto, tych mien bolo veľa ale postupne sa to nejako utriaslo.
Za mňa najlepšia časť boli Habsburgovci, o nich sa asi dá písať a čítať donekonecna. Vidno však, ze tých autorov bolo viac, cítiť to na štýle, pri niektorých častiach som sa nudila, niektoré sa čítali samé. Inak hodnotím ako výbornú knihu

Jacinda123
18.04.2020 3 z 5

Velmi dobrá kniha. Dozvěděla som sa mnoho zajímavého. Jediné co mi vadilo že občas zabiehala až příliš mimo temy. Například část o Františkovi Ferdinandovi je viac o Srobarovi, Hlinkovi a ich boji ako o arcivojvodovi

zipporah
12.10.2019 3 z 5

Roky som chcela tú knihu prečítať. Mala som inú predstavu o nej, viac odhalených osobných listov, ale inak dobre sa čítala až po deti Márie Terézie fajn, po jej deťoch už ani neviem, o čom to bolo, nuda... Karel Ľudovít homosexuál neduživý sa ešte zaryje do pamäti:D tak teraz aspoň budem vravieť tým, čo považujú homosexualitu za chorobu, že sú z 19. storočia, ha ha. Po čítaní takej knihy si minimálne Európanka vydýchne, že žije dnes a nie včera, to za prvé, a za druhé, dopriala by som taký výdych v krajinách ako Kongo, Nepál, celá Afrika, Vietnam, India či Thajsko. No a zaujal ma ten choromyseľný Karol, čo zomrel ao 23 ročný a aby sa uistil, že zabil svoju manželku, vyhodil ju z okna, ale zahcránilo ju smeti, aby ju znovu dobodal... nezvyčajný príbeh. Thrillery a horory sa môžu ísť pásť plátnom:D

DomenicaRisa
28.01.2019 5 z 5

Hodnocení knihy mluví za vše. Nejedná se o pouhý "bulvární plátek" ale lze zde zachytit zajímavé informace. Velmi čtivé, barevné ilustrace - po grafické stránce perfektně zpracované.

Jen bych vytkla občasnou nenávaznost. Měla jsem občas u rozvětvených rodin problém pochytit, kam se v další kapitole vracíme. Na druhou stranu chápu, že jinak to asi nešlo, když se sledovala jedna linie jejíž členové vymřeli, tak se vrátilo zas na počátek a pokračovalo to jinou dědičnou větví.

Také mohly být (třeba v poznámkách na konci knihy) přeložené dopisy, které byly v knize jako ukázky. Ne každý ovládá kurent a němčinu.