Domča Domča komentáře u knih

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Kaliban je naprostej sympaťák :-) Moc se mi líbily hlášky a přirovnání, které v knihách moc často nejsou. Vtipných pasáží bylo tak akorát a tím se to poněkud liší od jiných fantasy, které jsou vážné až to někdy bolí (tím ale neříkám, že jsou špatné nebo je nemám ráda). Jediné, co mě tam chvíli štvalo, bylo posednutí Kala Temníkem. Nebylo to moc dobře vysvětlený a tak mi chvíli trvalo, než sem pochopila o co jde. Bylo to ke konci až otravný (Temník ne a ne umřít) ale stejně to můj dojem knihy nijak závažně nezničilo. Myslím, že je to sarkastické osvěžení fantasy, které mi chybělo! Kal s Nikem prostě vyvažují houpačku na poli fantasy a já se houpu ráda :-) Já rozhodně s klidným svědomím doporučuji!

24.03.2011 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Ač opravdu nerada, po několika pokusech knihu opět odkládám, tentokrát asi definitivně. Původně jsem se na ni moc těšila, uchvátila mě obálka i anotace a samotný námět, ale když jsem začala číst... strašně mě to nudilo, postavy mi jsou nesympatické a vůbec mě nezajímá, jak to s nimi bude.
Neříkám, že je kniha špatná, nebo otřesně napsaná, styl má Tommy dobrý, i vyjadřovaní je v pořádku, jen mě to prostě vůbec neoslovilo, bohužel. Možná jsem se nedostala dostatečně daleko, aby se děj rozjel, ale já zkrátka neztrácím čas knihou, která mě nebaví, na to je jich napsáno až příliš mnoho.
Neodepisuju ji, ale pro mě to zkrátka není. Nehodnotím.

16.08.2016

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Do první poloviny knihy jsem si říkala, že dám maximálně 3-4* a tak trochu jsem byla zklamaná. Tate s Milesem mi přišli jako klišé a já dumala, proč je tohle považováno za Colleeninu nejlepší knihu, kterou navíc zfilmují.

A potom se začala vyjasňovat Milesova minulost a já hltala každou stránku až do konce, i když, buďme k sobě upřímní, všichni už na začátku víme, jak tyhle knihy dopadají. Ale nakonec se mi Ugly Love líbila. Moc. Asi hlavně proto, že jsem ve věku hrdinů a tak nějak mě to nutilo se zamýšlet. A vážně mě zaujala ta atmosféra pilotů, i když jsem tajně doufala, že se děj bude víc ubírat směrem letišť a letadel, ale nevadí.

Sečteno a podtrženo, i když k ní mám víc výtek, než k jiným CoHo titulům, vtáhla mě a nepustila a děsně chci vidět ten film :D

31.03.2016 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Dashe a Boomra bych chtěla potkat, takový lidi mám ráda!! :)

Atmosféra Vánoc a New Yourku dohromady ladila, pohledy dvou hrdinů s naprosto opačným přístupem k svátkům byla skvělá a vzkazy, které si psali, spolu s úkoly, které na sebe vymýšleli, mě jednoduše od začátku do konce bavili. I když autoři nevymysleli nic převratného a možná už někdo napsal příběh na podobném principu, pro mě to byl nový a úžasný nápad.

Vsadím se, že je teď po světě spousta takových, Dashem a Lily inspirovaných zápisníků a v každé druhé knihovně nebo knihkupectví takový jeden zastrčen mezi tituly čeká. Já osobně bych moc ráda takový našla! :)

Všem doporučuju, ovšem apeluju na to, aby se kniha četla výhradně v období svátků! :)

20.12.2014 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Abych pravdu řekla, pořád tak nějak nevím, jestli se mi to spíš libilo nebo spíš nelíbilo. Jak mám od přečtení rozestup a jak jsem mezitím přečetla další knihy, přijde mi, že tenhle příběh se mi spíš ale nelíbil.
Karou - hezký jméno, modrý vlasy dobrý, tetování fajn.... a jinak nic. Postava mě neoslovila, jediná vlastnost, co se mi líbila, bylo to malování.
Akiva - taky nic. Nevyvolával ve mě během čtení prostě nic.
Plus byla celá ta záhada se zubama, to mě bavilo. Ale pojetí chimér a andělů... prostě si mě tenhle příběh nějak nezískal.
Rozhodně ale knížku neodsuzuju ani neříkám, že je špatná a nestojí za přečtení. Stojí. Vám se třeba bude líbit víc než mě, námět byl vlastně dost originální, ale mě osobně to nějak zvlášť neoslovilo.

07.05.2014 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

fibuska: navazují :) Mrazení je 1 díl, Váhání 2 a Splynutí je závěr, takže být tebou s tím rohodně nezačíná :D Jinak máš to rozepsaný tady: http://www.databazeknih.cz/serie/vlci-z-mercy-falls-428 :)

25.04.2014 5 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

Já jsem teda opačnýho názoru, než předešlé komentáře, protože mě se naopak tenhle díl líbil mnohem víc než ten první. Soužení na Nářek zase až tolik nenavazuje, možná proto vzniklo mnoho zklamání, já jsem ale ráda, protože Dee jsem si zrovna dvakrát neoblíbila.
Upřímně ale, ze začátku jsem byla trochu na rozpacích, přišlo mi, že Maggie s Jamesem občas dost tlačila na pilu, některé vtípky byly spíš trapný, ale postupem času se to srovnalo, začalo to prostě k Jamesovi tak nějak patřit. Opět mě dostal osobitý znak - zapisování si na ruce. Nechápu, jak to ta Maggie dělá, ale stejně tak jako se mi líbilo skládání jeřábů u Sama v Shiver, tak tak jsem žrala tohleto čmárání.
Nuala se mi moc nelíbila, hlavně teda z počátku, ale taky jsem si na ni zvykla, zato ta Dee.... ta si to u mě teda tady nevylepšila. Učitel Sullivan byl taky dobrej, ovšem ten konec mi přišel poměrně přitažený za vlasy a tak nějak... mi tam neseděl.
Ale bavila jsem se. A strašně ráda bych viděla Soužení, celou dobu, co ho začali v knížce psát jsem se těšila, jestli se ukáže :) Jo, na tohle představení bych šla ;)

10.04.2014 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

to Mišet: Tahle knížka je sólová, alespoň pro zatím a dokonce bude zfilmovaná! ;)

01.01.2014 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Kromě toho, že se mi nelíbí ten název se mi líbilo všechno. Wendy dostala racionálnější projev, další postavy v příběhu byly jen plus. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s hrdiny a bylo vidět, jak se vyvíjejí a vyspívají. Jak to dopadlo s Tovevem mi bylo jasný od první večeře v prvním díle, ale nevadilo mi, že mě to nepřekvapilo. Opravdový plus pro mě bylo přidání závěrečné \"povídky\", to se autorce opravdu povedlo. A celkový dojem z knížky je, že jsem spokojená a vrhla jsem se hned na poslední :)

27.09.2013 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Začnu negativy. Nebyla jsem si tak úplně jistá tématem trolů, kteří jsou všichni krásní a mocní a ani Wendy se mi moc nezamlouvala - to její neustálý vyšilování, dětinský chování a podobný výlevy. Dost věcí pro mě bylo taky předvídatelných.

Ale (a teď přijdou ty pozitiva), líbilo se mi, jak se děj kroutí, byla jsem zvědavá na Finna a opravdu jsem uvítala přidávání nových postav do děje. Zamilovala jsem si Matta a přišlo mi (a to po celou sérii), že nejvtipnější hlášky měl právě on. Taky se mi líbila myšlenka zradvýho stravovaní, protože to jsem celá já :D Nakonec mi to přišlo napínavý a když jsem si zvykla na styl a hlavní hrdinku, četlo se to jedna radost. Úplně nejlepší byl závěr, protože díky tomu jsem běžela hned do knihkupectví a koupila si další díl... a pro jistotu i ten poslední :)

27.09.2013 4 z 5

Blackout Blackout Robyn Thurman

Nika a Kala bych chtěla mít za starší bráchy, to bez debaty. Ale s ohromným přemáháním musím připustit, že každý další děj trochu ztrácí na... dějovosti, nebo jak bych to jen řekla. Kalovy hlášky jsou mi svatý, jeho cynismus nedotknutelný, ale občas jsem měla pocit, že kromě jejich naprosto oslišných osobností už Thurman neví, kudy kam. Ale vychází jí to, teda alespoň u mě, protože ať děj bude ještě míň dobrej, já si tu další knížku koupím a nadšeně přečtu, protože mám ty kluky prostě ráda. Když už jsem zhltla 6 knížek, když už jsem se s nima probrodila tolika... bahnem, tak to prostě nezvdám a nevzdá to s nima ani moje nadšení.

12.05.2013 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Dlouho jsem kolem ní chodila v knihkupectvých a prohlížala si ten líbivý papírek s nápisem: světový bestseller. Po čase jsem na ní narazila v podobě e-knihy a dala jsem se do čtení.

Začátek působil šedivě a depresivně, tak docela jsem nechápala, jakou úlohu mají "krutí a fanatičtí vykupitelé" a proč vězní mladé chlapce. Ale četla jsem dál...

...a nebylo to až tak úplně to, co jsem od nálepky: bestseller, čekala. Chvílemi jsem četla zaujatě, chvílemi jsem doufala, že na konci z toho vyleze něco kloudnýho, ale prostě jsem nepochopila, čeho chtěl auto docílit. Coby název, mělo by to nést hlavní myšlenku knihy. Velmi oblíbené je potom tento název "vysvětlit" až na samém konci, ne-li až v úplně poslední větě, jako to bylo myslím tady. Ale bylo to hrozný zklamání. Nadprůměrně drsný Kal (na němž se mi líbilo opravdu jenom to jméno) prostě neměl co nabídnout, co se týče rozvoje čtenářovi představivosti.

Pro mě úplně přes čáru bylo náboženství (dá-li se tomu tak říkat) v knize. Netuším, jestli si v textu autor realizoval nějaké zvrácené představy nebo prostě chtěl stůj co stůj říct, že jeho knižní svět je pěkně drsnej...

Ve finále si z knížky kromě několika nechutností nic neodnáším, snad jen slabé zklamání, které ale dokonale zastíno zklamání z druhého dílu. Rozhodně jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila. Pokud máte potřebu přijít si na názor o knize přezevšechno sami, raději si jen půjčte. Opravdu...

22.11.2012 2 z 5

Měsíční svit Měsíční svit Robyn Thurman

Kdybych měla hodnotit obálky, tak TAHLE je zatím ze všech sedmi dílů tak NEJLEPŠÍ. Takhle podle mě vypadá Kal a takhle Niko. TOHLE jsou Leandrosovi :-) a mooc pěkný. Zatímco přání smrti Kala totálně zničilo a ani Blackout mě moc nepotěšil.

Dost ale o fešných/nefešných obálkách. Druhý díl je super. Nemám ráda George a (i když komentuju v době, kdy mám přečtený zatím všechny díly) nemám ráda, když je v nesnázích Niko. A taky na můj vkus tam bylo až moc Klanu. Ale taková holt byla zakázka, nedá se nic dělat.

Knížka jede jako na drátkách, Kal nás zasypává svými myšlenkovými pochody, který dost často blouděj, má skvělý hlášky, jako vždycky a já si jen tak tiše přemýšlým, jestli je New York tak zajímavej aspoň z půlky. Rozhodně je to místo, kde se dá ztratit :-)

26.03.2012 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Zajímavý nápad...

První kapitola mi dala trochu zabrat - nevěděla jsem, o čem kniha je a nebyla jsem si po prvních pár stránkách tak úplně jistá, jestli si na styl zvyknu. Navíc mě rozčiloval Ragen :-) Když jsem se ale prokousala, jak já tomu říkám "nut(d)ným začátkem", objevila jsem hladce plynoucí vyprávění.

Arlen. Hlavní hrdina, i když anotace říká, že hlavní jsou 3, název i děj mluví trochu jinak. Dětský Arlen byl sympaťák, Milnský Arlen byl trochu záhada, ale Tetovaný... ani se nechtělo věřit, je to ten samý člověk, jako na začátku.
Lesha. Její dětství pro mě bylo srovnatelně zajímavý jako Arlenovo, možná i o něco víc.
Roger. Roger si mě moc nezískal...

Co opravdu obdivuju ale je způsob, jakým autor nechal hrdiny vyrůst. Časové skoky v řádu let zvládl bravurně. Nedrhlo to, plynule to navazovalo. Žádné "časové zuby ani díry".

Příběh je, možná víc než dějově výjimečný, hlavně krásně napsaný :-)

26.03.2012 5 z 5

Mršina Mršina Robyn Thurman

Mršina... asi zatím nejslabší díl ze série...

Po Lincolnovce jsme jeli dobrých 80% knížky, bylo vedro, napadali nás bakterie a temnělo nám před očima (hlavně teda Kalovi). Další hřebíček do rakve - nutno dodat, že ne do Suyolakovy - byl Chňapal. Nevím, z jaký části za to může překlad, ale každá kapitola začínající: "Jmenuju se Chňapal a je mi fajn," způsobovala, že mě už tak fajn nebylo. Až na pár řádků z Chňapových kapitol to bylo zbytečný a docela to rozčilovalo. Rob zřejmě chtěla zkusit, jestli je víc úhlů pohledu, jako to bylo v Přání smrti, lepší. Není. Není, není, není. Niko mi nevadil, Prostě Vlk mi vadil.

Kromě trochu drhnoucího děje to ale byla v celku normální jízda v autě s bratry ve zbrani, monogamním pukem, depresivním lidodlakem a Chňapem/jemifajn. Nebylo to příšerný, nebylo to děsný, bylo to kousek nad "nic moc", ale bylo dost dole pod čárkou s nápisem Leandros Nářez.
Myslím, že modrou barvičku hodnocení by si měla "šestka" vyměnit s "pětkou". Ztráta paměti sice taky není standardní Kal, ale pořád lepší než afektovaně veselej adept na psychopata Kal.

Mimo to - Thurman neskončila u šesti dílů. Na jejím webu se objevila připravovaná sedmička (http://robthurman.net/books/cal-leandros/doubletake-secret-excerpt/) a já osobně jsem zvědavá, kolik dílů to mít ještě bude. Hlavní "problém" totiž dle mého skončil v Přání smrti, a to (spoiler dozadu) likvidací Tumulu. Jenže v dalších knížkách jako by se naznačovalo, že ještě něco někde možná.... (/spoiler). Takže uvidíme uvidíme!

A pro ty, koho tenhle díl nenadchnul tolik jako mě - nezoufejte, další je na tom zase líp ;)

26.03.2012 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Z posledních několika stránek na konci se mi začínalo dělat na nic. Krásný je prolog Grace a Sama a Samova první kapitola v knihkupectví. Na konci to všechno zachránilo jediné:

„Grace," řekl jsem tiše. „Řekni něco."
„Same," hlesla a já ji strhl do náruče.

22.02.2011 5 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Po prvních 40 stranách jsem přestala - chtělo se mi zvracet. Po pár dnech sem se k ní vrátila a zjistila sem, že nemůžu přestat číst.. Zpočátku mě rozčilovaly přestupy k úplně neznámým postavám, postupem čtení sem ale zjistila, že se cesty ztřetávají a to co mě prve nebavilo, teď dává dokonalý smysl. I přes nechutnosti byla knížka výborná! Dokonce tak dobrá, že netrpělivě čekám na další dva díly, které se ztratily kdesi u překladatelů??

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Nemůžu si pomoct, ale mě si ty knížky získaly! Má to jasně danou dějovou linii a přesto je každý díl trochu jiný. Nemůžu říct, že mě občas neštvaly přechody od Eragona k Nasuadě a k Roranovi, ale když sem to dočetla a zamyslela se nad tím, tak to bylo vlastně fajn. Přesto sem se pokaždý těšila na kapitoly s Eragonem a Safirou. Samozdřejmě se ale nemůžu dočkat čtvrtého dílu!! Sem zvědavá na ty kočkodlaky :)

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Nádherná knížka, přečetla sem jí během pár dní a když sem si k ní sedla, zůstala sem u ní třeba 5 hodin. Doporučuji :)

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Od začátku roku to je druhá knížka, jejíž konec jsem prořvala a proklela. Mělo by na ni být varování. Protože kdybych jen věděla, dobrovolně bych ji nečetla. To proto, že mě donutila vybavit si chvíle, co mě zničily a po dočtení jsem měla pár dní problém se vzpamatovat. Ale vlastně... klobouk dolů, protože je to napsaný TAK. A ještě jednou, protože jsem z posledních sil přečetla poznámku autorky.

Jinak postava Finche byla moc zajímavá. Violet si mě tolik nezískala, vlastně si mě nezískala žádná další postava, jen Teo. A na konci příběhu mi to trochu připomínalo knížku Amy a Roger na cestě (jinak ale žádné obavy, až na těch pár detailů to s tím nemá společného zhola nic). Celkově nejsem schopná se rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Četlo se to dobře, jen prostě... asi nejsem stavěná na takový druh knih.

21.04.2017