Dith Dith komentáře u knih

Nahá Nahá Raine Miller

Nejen že je kniha na můj vkus velmi krátká (měla jsem přečteno za necelé 3 hodiny), ale i téměř bez děje. Když se konečně něco začíná dít - kniha skončí. Další věc co mi vadila je nevykreslenost postav, ať už z vnějšku (byl tam vůbec někde pořádný popis Brynne? Jediné co si pamatuju byly dlouhé hnědé vlasy a barevné oči, A Ethan? Taky se autorka nijak nepředvedla.) ani po emoční stránce jsme se toho moc nedozvěděli. Stále samé náznaky. Vím, že je to erotický román, ale to neznamená, že budou souložit v jednom kuse celých 200 stran.
Oddechová kniha, i přes to pro mě jedna z horších tohoto žánru.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tahle kniha naplnila můj pohár emocí až po okraj. Kdo nečetl, nepochopí.
I přes to, že je to náročnější čtení, neměl by si to nikdo nechat ujít.
Jeden ze skvostů světové literatury.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Jako první jsem viděla film. Úžasný film s Jeremym Ironsem. A většinou se říká, že knižní předloha bývá lepší. A v tomto případě to platí dvojnásob. Neuvěřitelný příběh, který vás jen tak nepustí a nenechá vás zapomenout...

Dracula Dracula Bram Stoker

Tohle je klasika! Všichni fanoušci hororu povinně přečíst...

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Velmi mě zaujal nápad knihy, ale jak je kniha vymyšlená, napsaná a téma zpracované je jednoduše katastrofa.
Doporučuji se této knize vyhnout velkým obloukem.

17.06.2013 1 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Kniha bez děje, ploché nevýrazné postavy. Na začátku jsem si řikala, že se to zlepší, ale nezlepší. Jednoduše to je nuda od začátku do konce.

17.06.2013 1 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Začátek knihy rychle odsejpal, Travis byl takový ten zkažený bad boy (takoví kluci mě prostě přitahují:D), ale postupem času šla kvalita stále dolů... Jeden konflikt za druhým, který hlavní hrdinka neuměla řešit nijak jinak než útěkem a naprosto nereálné chování Travise (Takhle se snad normální chlapy nechovájí?! Je to magor). Proto jsem si přečetla i druhý díl této série, kde je kniha psaná z pohledu Travise. Ano, je vysvětleno, proč se v některých situacích choval tak, jak se choval, bohužel mě to nepřesvědčilo a jakémkoliv hlubším obsahu této knihy. Jako oddechovka dobrý, ale už se k tomu asi nikdy nevrátím...

05.12.2013 2 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Tato kniha mě zrovna nenadchla. Podle mého názoru naprosto tuctová četba, která mě bohužel místy i nudila. Bohužel naprosto bez děje a milostné scény mohly být lépe vyobrazeny.
Rozhodně jsem četla lepší erotické romány.

26.07.2013 2 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Zase klasický příběh mladá krásná dívka a bohatý hezoun zahalen tajemstvím.
Autorka to chtěla okořenit italským prostředím Neapole a s tím souvisevicí mafií.
Bohužel je to roztahané, nudné, celkově bez šťávy. Postavy nemastné, neslané.
Jediné plus vidím v mysteriích a rituálech, které se v knize objevuji.

18.06.2013 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha není vůbec spatně napsaná, ale je dějové až přespříliš předvídatelná. Už po prvních stránkách pochopíte kdo je kdo, ale i tak jsem tomu dala šanci a mile mě to překvapilo. Samozřejmě se tu nevyhnete několika klišoidním scénám, ale dám šanci i druhému dílu, abych viděla, jakým směrem se to celé bude ubírat.

17.06.2013 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Musím říct, že je to jeden z mála případů, kdy mě druhý díl série zaujal o malinko víc než ten první.
Jak jsem řekla u prvního dílů je to srovnatelné s Fifty Shades.
A proč si přečíct další díl? Nejspíš kvůli tomu přehnanému dramatu, kterým to skončilo. Dle mého názoru si tento tah mohla autorka odpustit. No, uvidíme, jak si povede v posledním díle.

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Ke knihám jsem se dostala díky seriálu, který nebyl úplně zdařilý, ale knihy mě vtáhly do děje ani nevím jak.
Nečekejte žádně veledílo, ale podle mě dobře a poutavě napsáno, takže doporučuji tomu dát šanci.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Asi budu patřit k menšině, tak mě neukamenujte, ale mě to nebavilo, nudila jsem se u toho a přemáhala jsem se vůbec dočíst první knihu. Knížky o upírech mám ráda, okolí mi to doporučovalo, ale mě tam chyběl jakýsi impuls, abych se začetla. Většinou mě u čtení drží hlavní mužská postava, ale Dimitri pro mě nebyl ¨dost dobrej¨.
Uvidíme, třeba někdy najdu chuť tomu dát ještě druhou šanci.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Tato kniha z mého pohledu patří k autorovým horším kouskům.
Neurazí, ale ani nenadchne.

17.06.2013 3 z 5

Smích ve tmě Smích ve tmě Vladimir Nabokov

Pokud jste viděli nebo četli Lolitu a libíli se, tak je tohle plnohodnotná náhrada. Příběhy jsou si v základní linii velmi podobné a oba stejně chytlavé.
Doporučuji!

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Tato série je naprosto srovnatelná s Fifty Shades. Podobný příběh, podobně vyobrazená hlavní dvojice.
Tyhle erotické romány teď jedou a tohle je jeden z těch lepších počinů. Myslíš si, že přečtení této knihy neurazí. A pokud se vám líbí Fifty Shades, tak je tohle srovnatelná náhrada.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Kniha já velmi jednoduchý a předvídatelný děj. Jediné, co mě udrželo při čtení byla postava Patche a i na toho jsem časem zapomněla. Takže první díl stačil, číst zbytek série je jen ztráta času.