Dimas Dimas komentáře u knih

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Napínavý a aktuální příběh. Určitě si přečtu předchozí knihy a autora si přidávám do oblíbených.

11.10.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tohle je druhá knížka od Radky Třeštíkově, kterou jsem po přečtení, musela začít číst znova od začátku, protože mě dostala! Doslova.

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Poprvé i po x-té zůstává mou srdcovkou! Zdena Frýbová mi moc chybí

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Vtip tento příběh neztrácí ani po letech. Mojmír je Josef Dvořák z Falešných hráčů vyveden v “nejzářivějších” barvách!

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Není to můj šálek kávy, ale jako zajímavá oddychovka supr!

06.10.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Mé první setkání s autorem. Zajímavé téma ve velmi čtivé formě.

06.10.2023 4 z 5

Správná věc Správná věc Marek Hnila

Trošku přelud, Charta 77 nebo 1984. I tak aktuální

04.09.2023 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Lahůdka

15.08.2023 5 z 5

Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Michal Viewegh

Vlastně proč ne?!

01.07.2023 3 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Znovu se cítí v různých obdobích svého života, vznášejících se jedny nad druhými.
Jejího vědomí i těla se zmocňuje čas neznámé povahy, v němž se překrývá přítomné s minulým, aniž by se mísily, v němž se jí zdá, že se letmo vrací do všech podob, jimiž kdy její bytost byla.

20.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Babi považovala knihy za zbytečnost a čtení za ztrátu času a neváhala to říct nahlas.

20.05.2023 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Rosie zaúpěla. Babička prostě funguje podle své vlastní interní logiky, které krom ní samotné nikdo nerozumí. A protože se Rosie vzdala naděje, že tuhle bláznivou ženu někdy pochopí, nezbylo jí než ji milovat

21.04.2023 4 z 5

Řeka času Řeka času Beverly Swerling

Moje oblíbená autorčina série - Město - překonána nebyla, ale i tento příběh mě potěšil.

03.04.2023 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Všechno, co o někom potřebujete vědět, můžete poznat podle toho, jak se k němu chovají krávy.

01.04.2023 5 z 5

Jednoduše složité Jednoduše složité Kateřina Doležalová

Tuhle knížku jsem si pořídila, protože podporuji české autory a po Ze zápisníku námořníka jsem byla zvědavá na další počin. Bohužel jsem těch 200 stran spíš protrpěla, několikrát chtěla odložit a opravdu se nedočkala. Doufám, že to byla především naplňující autorčina terapie. U mě, promiňte, nic

01.04.2023 1 z 5

Fahrenheitova dvojčata Fahrenheitova dvojčata Michel Faber

Kvítek je moje jednička a povídky mě neuspokojují, ale Faber je prostě Pan spisovatel a Janiš taky úžasnej, takže u mě dobrý

17.03.2023 4 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Nedokážu říct nic víc, než že je to strašně zvláštní knížka. Nic jsem o ní nevěděla, šla jsem do Fabera

12.03.2023 4 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Jen málo autorů mě dokáže přesvědčit, abych četla povídky. Zdeněk Svěrák to rozhodně umí; nejen jako spisovatel, ale především jako Člověk…

24.01.2023 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Žánrově mimo moje preference, ale docela mě to bavilo, ikdyž konec trochu zklamal.

10.01.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kéž by každé dítě dostalo od svých blízkých jen a jen nekonečnou lásku, aby ji pak mohlo posílat dál…

31.12.2022 5 z 5