Dietwithstyle Dietwithstyle komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nestává se často, že bych u knihy brečela. Ale tenhle příběh mě teda dostal. Smekám před autorem, skvěle napsáno.

25.05.2024 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Kniha se četla velmi dobře, stejně jako první ze série, ale asi mě bavila trochu víc. Jednak kvůli tomu, že některé hlavní postavy již nejsou dětinské, druhak kvůli pasážím o válce - je velmi zajímavé nahlédnout na válku z pohledu obyčejných i bohatších Němců.

15.03.2024 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Téma knihy je fajn, ale taky jsem měla trochu problém se příběhem prokousat, hlavně první třetina se dost vlekla. Autorka umí i lépe. Přesto to byla fajn oddychovka.

28.12.2023 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba a příjemně mě překvapila, hned se vrhnu na druhý díl. A jsem hodně zvědavá, o čem bude, když tenhle příběh má tak smutný a nepředvídatelný konec..

30.07.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Cekala jsem nejaky romanek o dvou lidech, klasicky pribeh, kterych jsou napsany stovky a jsou dost predvidatelne. Timto se autorovi z hloubky duse omlouvam, protoze tahle kniha je vsechno, jen ne tuctova a obycejna. Krasne se cetla, precetla jsem ji v podstate za 3 dny a bylo tezke se odtrhnout. Ocenuji hlavne schopnost skvele popsat situace z zenskeho i muzskeho pohledu.

20.07.2022 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Když jsem si tuhle knihu vybrala, vůbec jsem nevěděla, o čem je. Dala jsem pouze na doporučení kamarádky. A dobře jsem udělala. Příběh se moc hezky čte a vykresluje drsnou realitu 50. let. Člověk si pak hned víc váží toho, co měl a má.

27.05.2022 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zklamala. Člověk čeká napínavý příběh se zajímavými zápletkami a místo toho dostane vyprávění o středoškolácích, z nichž někteří jsou slušní šprti a jiní si naopak koledují o pár facek. Některé vtípky Quentinových kamarádů snad nemohou připadat vtipné ani teenagerům, natož mně téměř ve třiceti letech. Četla jsem dál, protože jsem doufala, že aspoň konec bude nějaká pořádná pecka, ale bohužel. Těch pár myšlenek o opouštění věcí a lidí a hledání sebe sama celý příběh nezachrání.

24.04.2022 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tahle kniha se mi četla o poznání líp než Foukneš do pěny, je docela hezky napsaná. Příběh je to fajn, minimálně část z toho, co se dělo hlavní hrdince si prožije v životě každý sám. Ale přesto nemůžu říct, že by to byla kniha, ze které jsem si hodně odnesla.

29.03.2022 3 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

První polovina knihy byla taková moc růžová, pořád jsem si říkala, že se musí něco pokazit..a taky, že jo :D Je to taková klasická kniha od Lanczové a musím říct že mě neskutečně baví, že tato autorka umí psát jak slovy dospívajících slečen, tak i dospělých žen.

25.06.2021 4 z 5

Maják na severu Maják na severu Natasha Pulley

Velmi zajímavý příběh, který se velmi dobře čte - navzdory tomu, kolik má dějových linek. Nepopírám, že jsem se chvílemi v ději neztrácela. Autorka velmi dobře pracuje s popisy osob i prostředí, což příběh krásně vykresluje. Není to úplně oddechová četba, ale určitě stojí za to.

08.05.2024 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Oddechovka, nejvic me bavil zacatek a uplny konec, ty pasaze mezi byly na muj vkus az moc zdlouhave a zpomalovaly spad pribehu. Kazdopadne postavy jsou moc sympaticke a jako cteni na dovolenou jsem tuhle knihu zvolila spravne :)

31.01.2024 3 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Kdysi dávno jsem četla jeden z životopisů Coco Chanel a byla to hrůza. Vlastně to bylo tak špatný, že je to doteď jediná kniha, kterou jsem nedočetla. A tím jsem ztratila na hodně let důvěru v životopisné knihy. Letos jsem objevila životopis Marie Currie-Sklodowské z této edice a byla to jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Takže když jsem potom narazila i na příběh o Coco Chanel, už jsem se nebála a šla jsem do toho. Kniha je skvělá, nevěnuje se sice celému životu návrhářky, ale člověk se o ní i tak dozví celou spoustu zajímavých věcí. Po přečtení jsem byla plná dojmů a dohledávala jsem si ještě další informace a fotky na internetu. Takže určitě mohu doporučit :)

31.07.2023 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Moje první Colleen a zrovna takové vážné téma. Popravdě možná až moc. Každopádně autorčin styl mi sedl a poslední čtvrtinu knihy jsem byla napnutá, přestože některé otázky hlavních hrdinek bohužel nebyly zodpovězeny.

23.05.2023 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Myslím, že kniha je zbytečně kritizována. Jistě - Dívka ve vlaku byla naprosto geniální, ale to neznamená, že by byl Pomalu hořící oheň špatný. Mě se tedy příběh líbil moc a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Paula Hawkins má nadání čtenáře dokonale zmást, takže když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, v další kapitole dojde ke zvratu.

29.01.2023 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ani nevím proč, ale čekala jsem úplně jiný typ knihy. Což ovšem neznamená, že bych byla zklamaná, spíš naopak. Je to hodně silný příběh, který donutí člověka se zamyslet. A konec byl hodně nečekaný, byla jsem napnutá až do poslední chvíle.

06.10.2022 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moje první kniha od Sparkse. Příběh se hezky četl, byla jsem v napětí, co se stane dál. Konec mi připadal hodně málo pravděpodobný, ale na druhou stranu - papír snese vše. Možná jsem měla trochu přehnaná očekávání, proto dávám 4*.

12.05.2022 4 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla. A asi jediná, u které jsem se rozbrečela. Autorka umí tak barvitě popisovat, že není divu. Pomalejší rozjezd, ale potom příběh nabral docela rychlý spád. Doporučuji všem.

09.11.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Po prvních třech stránkách jsem přemýšlela, jestli jsem blázen já nebo autorka. Absolutně jsem nechápala, co čtu. Vlastně jsem to po první kapitole trochu chtěla vzdát. Ale protože to nikdy nedělám, četla jsem dál. A postupně se to všechno začalo spojovat a dávat smysl. Najednou jsem zjistila, že jsem na konci a že se mi to vlastně celkem líbilo.

28.09.2021 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

V tomhle díle mě Bella trochu štvala, ale jinak má příběh spád a čte se vážně dobře.

03.05.2024 4 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Není to úplně oddychová kniha na dovolenou, člověk se tak ponoří do pocitů hlavní postavy, že někdy doslova vnímá její zoufalství nebo vztek. Autorka odvedla velmi dobrou práci, chvílemi jsem si připadala, jako bych v té Anglii skutečně byla. Trochu mě zklamal otevřený konec, ale k tomu, jak je celá kniha napsána, se vlastně hodí.

29.03.2024 4 z 5