Dhanill Dhanill komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Za mě čistých 100%. Pokud se mě někdo ptá na "novější" knížku, kterou bych mu doporučil, pak zmiňuji tuto. Silný príběh, 2.sv.válka jako pozadí funguje, no a ten konec...:)

24.04.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

95%.
Měl jsem jako audioknihu a těšil jsem se vždy do auta:) I přesto, že jsem viděl film (výrazně slabší než kniha), tak tomu nechybělo napětí. Ačkoliv to člověk od daného tématu nečeká, tak tomu nechyběl vtip a humor. A ještě se toho člověk spoustu zajímavého dozví....Parádní poslech/čtení.

02.08.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Výborná kniha, ta síla víry (která ale dost často nestačí na ubohou lidskou hloupost a nenávist) z toho doslova kape. Těžké téma, čtivě podané, přesto mi ten konec tak nějak vyzněl do prázdna. 85%

24.04.2023 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

....není to z nuly na sto za pár vteřin, ale když už se to na těch sto dostane, tak tam i drží.
Konec knihy si pak zaslouží samostatnou kapitolu v "Dějinách literatury".

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Jeden z mých adeptů na knihu do ankety: "Kdybyste si měli vybrat jednu jedinou knihu, kterou si v životě přečtete...":)
Vtipné, chytré, plné informací a hlavně Kaptah! 100%

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Určitě nejlepší detektivka, jakou jsem v poslední době četl. Vynikající tempo, nečekané zvraty a i styl a forma vyprávění mi vyhovoval. Navíc, fajn (i když trošku očekávaný) konec.
95%

Spasitel Spasitel Andy Weir

90%.
Líbilo se mi to fous méně než Marťan, možná o trochu zdlouhavější a především mě nechytilo za srdce rozuzlení příběhu. Přesto parádní sci-fi.

02.08.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Mírné zklamání, ale které ale pramení především z rozsahu knihy a z utíkání (často zbytečného) od hlavní dějové linie. Mít to 500 stran, bude to rozhodně lepší:)

23.11.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

...jako by se spisovatelka chytila do své vlastní pasti. První dva díly výborné, třetí ale již překombinovaný a výrazně méně hutný a záživný nehledě na zbytečně častou "prasečí řiť". Na pokračování se přesto těším:) 65%.

17.07.2023 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Četl jsem až dlouho po několikanásobném shlédnutí filmové adaptace. A o to víc vynikly kvality filmu, který z knihy přenesl vše, co šlo a nejlépe, jak šlo.

22.09.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Výborná knížka, za mě nicméně o fous pod "Světly...". Propejení příběhů v konci nefunguje tak dobře a výborné pasáže se přeci jen střídají s méně záživnými. Přesto i přes ten rozsah přečteno rychle a s radostí. 90%.

17.07.2023 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving