Desire_Lydon Desire_Lydon komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Z prvního dílu jsem byla nadšená. Druhý díl se mi líbil méně. A třetí díl mně dokonale zklamal.

Změna skruktury příběhu v tom, že je kniha psána z pohledu dvou hlavních hrdinů, je špatná. Ne ten nápad, ale zpracování. Bez nadpisu v kapitole bych nedokázala rozlišit, jestli mluví Tris a nebo Tobias. A tím pádem se Tobias dost změnil. Už to nebyl ten nebojácný hrdina, kterého si zamilovala pravděpodobně každá holka v 1. dílu. Přiznejme si to, každý spisovatel má nějakou slabinu. Ne všichni dokážou napsat knihu (nebo část knihy) z pohledu muže tak, aby působila realisticky (v porovnání s předchozími díly).

Celé vysvětlení společnosti bylo logické, ale těžko uvěřitelné. Nebylo vyloženě špatné, jen jsem v některých částech měla pocit, že je to celé vymyšlené jenom kvůli poslednímu dílu. Kniha mně hodně nebavila, některé části byly sice akční, ale většinou nuda, nezáživné, nicneříkající. Myslím, že nebylo nutné zabít takové množství postav. Teď nemyslím tu, kterou si myslíte, že myslím (nechci spoilerovat), ale především vedlejší postavy. Bylo mi té postavy líto, ale zas až tak mně ten konec nešokoval. Spíš by bylo divnější, kdyby vše skončilo dobře aka "žili spolu šťastně až do smrti".

04.12.2014 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzelná knížečka. Ačkoliv jsem ji přečetla za chvilku, zanechala ve mně hluboký čtenářský zážitek a není pochyb o tom, že se k zase někdy vrátím. Opravdu krásná kniha.

04.12.2014 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Skvělá kniha. Možná o ždibíček, ale fakt o ždibíček horší než první díl. Ale pořád výborné čtení. Možná v tomto díle není tolik akce (až na konec), ale zato se dozvídáme něco o postavách, především o Maře. Kniha je psána velmi poutavě a stránky ubíhají jedna za druhou. Konec je pěkný cliffhanger a stále jsem ho tak nějak nerozdejchala... už aby tu byl 3.díl! :)

27.10.2014 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Škoda. Opravdu velká škoda a zklamání. Námět mně zaujal, kvůli tomu jsem si přeci knihu půjčila z knihovny. Nevím, měla jsem představu, že půjde o něco víc než o to, že jim bude zima. Pravda, na konci někdo zemřel, ale to autor nemusel prozrazovat. Spoilerovat si vlastní knihu je totiž hrozný nesmysl a zbytečnost. Některé pasáže mi přišli zajímavé, jiné dost nudné a nereálné. Spíš jsem čekala, že jim půjde o holý život, nebudou mít co jíst a třeba se začnou jíst navzájem - i když je to trochu extrémní (souhlasím s Knihoholkou). Celkově mi přišla kniha dost o ničem, napětí žádné, postavy taky nebyly extra propracované. Škoda, takový zajímavý námět...

11.07.2014 2 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Ježiši, to jsem si jednou přečetla zase pořádnou blbost. Začátek vypadal slibně. Čtivé, napínavé a tak to bylo po celou dobu knihy. Sice nic převratného (holka, 16, mrtvá máma, tajemný dárek, kluk, který je jen kamarád...), ale říkala jsem si, že se to rozjede. Pak přijde na řadu Fénix. Rádoby arogantní bad-boy. Jenže na mně působil spíše směšně. Arogantní "bad boy" (sice jen v uvozovkách, protože není na straně zla) je třeba Noah z Prozření Mary Dyerové nebo Adrian z VA, ale tenhle? Citově nevyrovnaný kluk, nervák a hlavně podrazák. Na tom, že je na straně zla, není samo o sobě nic tak hrozného, ale Fénix mi prostě nesedl. Lincolna jsem si taky nijak zvlášť neoblíbila. Violet se mi ze začátku zdála naprosto v pohodě, jenom jsem někdy měla pocit, že jakmila se dostane do pánské společnosti, rapidně se jí snižuje IQ.

Největším mínusem byl bezesporu milostný trojúhelník. Nejdřív miluje jednoho, pak řekne, že ho nenávidí, pak políbí druhého a má výčitky, pak políbí prvního a má ještě větší výčitky, pak nenávidí druhého kvůli tomu, že se s ním zapletla a o několik stránek dál se s ním vyspí, což se pozdě ukáže jako největší chyba jejího života... Ne že bych neměla ráda zamotané příběhy, ale tohle mi vadilo. Ta Violetina nerozhodnost mě někdy dokázala dohánět k šílenství. Samotný andělský příběh nebyl zas tak špatný, ale úplně mně neoslovil. Vidím v tom nějaké mezery. Jsem sice z fantasy literatury zvyklá na všeljaké podivnosti, ale některá fakta nebo situace mně až rozemála. V této sérii raději pokračovat nebudu.

30.04.2014 2 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Příliš jsem od knihy neočekávala, ale líbila se mi. Úplně mě pohltila a byla jsem do ní doslova "zažraná". Nejvíc mě asi upoutal popis Grange Hall a způsob života Přebytečných. Celý ten dystopický svět je pěkně promyšlený, ale nijak složitý, pochopí to každý. Styl psaní je takový jednodušší a lepší pro nenáročnější nebo mladší čtenáře. Na druhou stranu je kniha čtivá a příběh rychle ubývá. Bohužel se nedostavil žádný "wau" moment, protože celá kniha byla dost předvídatelná a už od začátku mi bylo jasný, kterým směrem se to celé bude ubýrat. Chtělo by to ještě ten druhý díl... Doufám, že ho Fragment někdy vydá :)

17.04.2014 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Pokračování bylo více než zajímavé. Akční a čtivé jako předchozí díl, ovšem nějaké mouchy to má. Někdy mi přišlo, že si autorka vymýšlí schopnosti podsvěťanů nebo démonů tak, jak se jí to hodilo, nepřišlo mi, že by v tom byl žádný velký řád. Stejně jako v prvním díle mi někdy přišel příběh přeplácaný. V některých částech také značně předvídatelné. O něco víc jsem si oblíbila Simona a Luka, ovšem Jace je stále tahoun příběhu a Clary je stále blbá kráva. Postavy jsou celkově velice povedené a propracované. Ovšem nemůžu dát více než 3 hvězdičky, ale do dalších dílů určitě jdu :)

07.03.2014 3 z 5

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

Sice mi toho tahle novela moc nedala, ale i tak byla zajímavá. Podívat se na život na lodi jinýma očima je skvělý nápad. Pravda je, že Selénin osud byl dost smutný, ale i tak se povedla :)

03.02.2014 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Tato kniha mě docela překvapila. Nečekala jsem od ní nic moc, ale líbila se mi. Sice se 150 stran pořádně nic neděje a vše vypadá normálně, ale ten konec mě překvapil :) Líbí se mi styl, jakým autorka píše. V něčem mi to připomínalo Lovkyni snů, ale opravdu jen v něčem :) Pěkná oddechovka :)

14.01.2014 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Obrovské zklamání. Stejně jako Anne Leyyd jsem čekala spoustu vtipu a romantiku, místo toho jsem dostala nepříjemnou hlavní hrdinku a utahaný příběh. Nebýt Dextera, který všechny situace zachraňoval a trochu příběh oživoval, umřela bych nudou. Neskutečně protahované scény, především když Remy mluvila se svými kamarádkami. Občas se přihodilo něco vtipného, třeba když zákaznici začali hořet vlasy. A nebo 1. kapitola mě fakt bavila. Remy mi nebyla příliš sympatická. V něčem jsem s ní souhlasila, ale většinou ne. Proč se řídí podle pravidel, kterým sama, třebaže si to nechce připusit, vůbec nevěří? Chápu, že se na ní podepsaly neustálé rozvody její matky, ale stejně jsem to moc nechápala. Občas měla zajímavé myšlenky, ale ten zbytek? Raději nemluvit... Konec byl tak nějak předvídatelný, jsem ráda, že to tak dopadlo. A musím přiznat, že jsem si oblíbila kluky z kapely - Johna Millera, Teda a Lucase. Takoví normální, trochu praštění kluci :)

25.12.2013 2 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Úžasný díl. Konečně je Rose zase zpátky na Akademii, i když jenom chviličku. Prostředí Akademie ale v pohodě nahradil královský dvůr. Opět spoustu hádek, drbů, nešvarů a dalších věcí, stejně jako na Akademii. Jsem ráda, že se Dimitrij vrátil, i když mě hodně naštvalo, když řekl, že Rose nemiluje. Ať si to kouká rozmyslet! :D Opět to skončilo v tom nejnapínavějším, ale to je tak skoro vždy :)

11.12.2013 5 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Poslední díl byl takový... depresivní. A smutný. Sice byl méně akční než ty předchozí, ale to mi zase tolik nevadilo, kniha byla i tak čtivá. Janie to opravdu nemá jednoduché, stejně jako lidé kolem ní. Skončilo to hrozně otevřeně, ale zase si můžu domyslet, co bylo dál. Možná se k téhle sérii ještě někdy vrátím :)

16.11.2013 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Jsem příjemně překvapena! Konečně něco nového a neokoukaného. Dobrý a dobře zpracovaný nápad. Detektivní zápletka sice sem tam pokulhávala, ale odhalení zločince bylo více než překvapivé. Postavy mi byli sympatické, jak Amy, tak Syn. Ale bavili se mě více kapitoly se Synem. Kniha se čte v podstatě sama, stránky ubíhají jedna za druhou. Rozjezd byl sice trošku pomalý, ale to mi vůbec nevadilo. Lepší než kdyby nás autorka hodila do vytvořeného prostředí a my nevěděli, která bije. Jedinné, co mě opravdu vytáčelo, bylo slovo xakru. Fakt se to píše s X? Mě to teda připadá dost divný. Jako kdyby někdo napsala místo k východu qýchodu :D

04.11.2013 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Zatím nejlepší díl. Z konce jsem byla smutná, ale nepřekvapilo mě to (protože jsem si přečetla poslední větu z knihy :D). Ale pořád doufám, že budou mít nějakou šanci... musí! Adriana jsem si oblíbila víc než ve 2. díle, přišel mi sympatičtější. Nemám páru, jak to bude dál a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na čtyřku! :)

25.09.2013 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Skvělá kniha :) Četla se jedním dechem a úplně mě pohltila. Alice bych teda nechtěla za kamarádku, nejdřív se zdála milá, ale pak... chudák Katherine :( Ale i tak se mi moc líbila a dávám 5 * :)

23.06.2013 5 z 5

Výměna názorů Výměna názorů Robert Reger

Chvilkama mě sice nudila, ale jinak pěkná oddechovka :))

16.06.2013 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl mě bavil o něco méně než ten 1., ale pořád je natolik dobrý, aby si zasloužil 5 hvězdiček :) Prvních 100 stran mě moc nebavilo. Pak, když přišlo to oznámení, jsem si říkala: Znova? Nebylo to tu už? A byla jsem vůči tomu nápadu dost skeptická, ale pak mě to bavilo. Jen škoda některých postav :( A těším se na poslední díl :)

05.06.2013 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nejdřív jsem viděla film, který se jen tak mimochodem, moc povedl. A tak jsem se rozhodla vzít si i knížku a nelituju! Je rozhodně lepší než film, Vtipný a švým způsobem i dojemný. Konec byl stejný, ale stejně pěkný. Až na pár nudných pasáží vážně skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý :)

26.05.2013 4 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Rozhodně lepší než 1. díl :) Sice na sebe tak úplně nenavazují, ale to nevadí. Postavy byly o něco "lepší" než v přechozím díle, oblíbila jsem si Eliase. Škoda, že se mu stalo to, co se mu stalo :-/ ale jinak úžasná knížka :)

09.04.2013 5 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Velmi příjemná kniha. Původně jsem si myslela, že bude o něčem trochu jiném, ale ani mně to tak nevykolejilo a kniha se mi líbila. Nebyla nijak třeskutě vtipná, ale nesla se na takové příjemně vtipné vlně. A nejednou jsem se nahlas zasmála, protože těch absurdních situací bylo opravdu hodně. Heather mi přišla velmi sympatická, takové třeštidlo. Konec jsem nečekala tak akční... ale jsem spokojená! :)

19.12.2014 4 z 5