Proměna Mary Dyerové

Proměna Mary Dyerové

Věřila, že před svou minulostí dokáže utéct. Nedokáže. Věřila, že všechny její problémy jsou jen výplodem její mysli. Nejsou. Nevěřila, že po tom všem, čím si prošla, před ní kluk, kterého miluje, ještě něco tají. Mýlila se. Mara má velké problémy rozlišovat mezi skutečností a světem představ, nočních můr a bludů. Přest...celý text

Mara má velké problémy rozlišovat mezi skutečností a světem představ, nočních můr a bludů. Přesto se statečně pere se životem a věří, že může být ještě šťastná. Obává se i svých specifických schopností, díky kterým zřejmě zabila několik lidí. Ještě, že je jí stále po boku charismatický a akční Noah Shaw, na jehož pomoc Mara spoléhá. Temný, místy depresivní, hororově laděný román napíná čtenáře, aby si vybrali, zda se jedná o realitu, nebo pouhé Mařiny představy, či zda je nakonec vše možná úplně jinak. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164605/mara-dyer-promena-ma.jpg 4.4135

Mara Dyerová (2.)

The Evolution of Mara Dyer (2012)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Brio, Slovart (ČR)
Více informací...

lucie2952

Super kniha. Ale za ten konec bych vraždila, když není přeložen tŕetí díl

hellena1523

Po prvním dílu jsem se těšila na pokračování a musím říct, že zůstávám nadšená. Je pravda, že pasáže z minulosti (Indie) na mě působily nepatrně rušivě, ale byly napsány velmi sugestivně (jako bych se ocitla na témže místě a cítila působení tamních podmínek podnebí na své vlastní tělo). Závěr opravdu překvapivý!!!

vedana
17.09.2016

Knihu jsem začala číst, jelikož jsem chtěla vědět, jak se příběh vyvine. Chvilkama jsem některé pasáže přeskakovala, byly docela zdlouhavý. Ke konci to začalo být trochu napínavější. Asi jsem od tohoto dílu očekávala více. Při čtení jsem se musela povznést nad věkem hlavních hrdinů a to, jak to všechno zvládli, beru to jako oddychovku.

dragonfly7
05.09.2016

Rozhodně bych dala pět hvězd, ale Noah se mi jako postava zas tolik nezamlouval. Přišel mi až příliš nereálný, nelíbivým způsobem dokonalý. Na druhou stranu příběh je skvělý, knížka byla neskutečně napínavá a tajemná, až mi je líto nedat plný počet hvězdiček.

Veeria
22.04.2016

Noah a Mara. Příběh. Tajemno. Plný počet hvězd bez diskuze a doporučuji! Ne třeba více slov. :)

patty64
17.04.2016

Zamilovala jsem si tuhle sérii! Opět je to napsaná akčně, čtivě trochu do hororu atd. Nechtěla jsem ji vůbec odložit! Vždycky, když už to vypadalo, že se tam nic moc dít nebude, hned tam skočilo něco neočekávaného. Pak samozřejmě chcete vědět, co se bude dít dál a takto to šlo až do 3 hodin ráno. Spisovatelka by měla ke knížce přibalit nějaký konektor na pytle pod očima, protože já ho ráno vážně potřebovala :D Naprosto mě štve, že vás autorka napíná do poslední stránky, a nakonec stejně nic neosvětlí, spíš nabádá k dalším otázkám. Skončilo to totálně neuspokojivě. (otevřeně) Nutně potřebuji další díl!
DOPORUČUJI!!!!!!!!

Bobík-3
13.04.2016

Ahoj lidi
Jak jsem četla ty komentáře, všimla jsem si, že mnoho z vás se těší na třetí díl: Odplata Mary Dyerové, a děsí vás představa čtení knihy v angličtině :D. A ano musím vás zklamat, třetí díl prý v češtině vydávat nebudou :( (to už je další série knihy, ze které nechtějí přeložit poslední díl. A už mě to ****). Takže lidičkové, objednat anglickou verzi, vytáhnout computer a zapnout google překladač, protože se jinak nedozvíme, jak to dopadne. :3

Jass
06.03.2016

První díl jsem četla před dost dlouhou dobou a vzpomínám si, že mě nijak extrémně nenadchnul, asi to celé bylo tou podivností příběhu. V druhém díle už jsem na to ale byla připravená a tu podivnost si zamilovala. Milovala jsem to, že si vlastně nikdy nemůžete být jistí, jestli to, co se děje je opravdu skutečné, nebo jestli je hlavní hrdinka jednoduše šílená. Zbožňuju tu nejistotu. Celý příběh byl tak temný, podivný, prostě dokonalý. Noah byl jen třešnička na dortu.
Doufám, že vydají další díl, protože představa, že to budu jinak muset číst v angličtině mě docela děsí :D

MartinkaSku
04.10.2015

stejně strhují, jakoprvní díl, už se těším na třetí .,)))

VojtaM
11.07.2015

Jen 2 hvězdičky. Proč? První díl se mi líbil, nebyl špatný, měl zajímavý, neotřelý příběh, nevěděli jste co se děje. Mara postupně objevovala sama sebe a také postupně objevovala Noaha, kterýho jsem měl docela rád. To se o druhém díle říct nedá. I přes konec prvního dílu a žánrové označení "fantasy" jsem doufal, že tam žádné nadpřirozené, spiritualistické věci nebudou. A ty flashbacky to samé. Velké zklamání. Příběhu by to možná dodávalo na zajímavosti, kdyby se to zde vyskytovalo v menší míře, ale prostě mi to tam vůbec nesedí. Nezapadá. Ovšem i přes tyhle všechny zápory jsem chtěl vědět, jak to skončí, v blízké budoucnosti se to ale nedovím. Proč? Knihu jsem nedočetl. Opět je čas na otázku "proč?" - odpovědí je ten kluk, co tu knihu celou zkazil. První díl byl fajn, jenom fajn, nic extra. Na začátku druhého jsem ho měl ještě pořád rád. Líbilo se mi, že jí v tom nenechal. A od té chvíle se můj vztah k němu začal měnit. K horšímu. Pořád to šlo dolu, až někdy u 38. kapitoly jsem knihu zavřel a hodil jí pryč. Opět je čas na otázku "proč?". V prvním díle jsem ho měl z velké části rád proto, že se tam tolik nevyskytoval. Druhým dílem je o něm zmínka na každé stránce. Když si čtete 38 stran o tom, jak se jeho "dokonalá postava" postavila a nasadila svůj "nesnesitelně okouzlující, arogantní výraz". Vždyť to už je skoro jak v Holčičích pravidlech! Začalo se mi z něj dělat špatně. Každá literární postava, každý člověk má nějaké záporné vlastnosti, nějaké otravné chování. Stal se pro mě až tak nesnesitelným, že už bych nedokázal přečíst ani o stránku více. Vaše pozitivní hodnocení knihy se zakládá z 90% jen na jeho přítomnosti. U mě je to naopak. Každopádně si pořád budu stát za tím, že první díl byl dobrý.

Na druhou stranu vás chápu. Kdyby někdo napsal 1000 stran o naprosto bezchybný, ideální holce, která je na kluka, s kterým se dokážete na 90% ztotožnit... To bych přečetl hodně rychle.

Vianescee
29.06.2015

Skvělé jako první kniha. Děj sa zajímavě vyvíjí a já jsem zvědavá na pokračování. Těším se na další díl.

rockverun
04.06.2015

Konec byl dost drsný. Myslím, že nápad dobrý, zpracování dobré, ale pak už to bylo překombinované. Najednou všichni mají nějaké schopnosti, pak genetika.. ? Pravda je, že některé věci jsem opravdu nepochopila a mohly být dovysvětlené, jak píší i jiní čtenáři ( např. Judovy ruce). Ale za přečtení kniha 100% stojí. Je to opravdu něco jiného.

vanessa.175
26.05.2015

Bolo to cele zaujimave,bavilo ma to čitať obe časti ma bavili,ale štve ma fakt že na SK a CZ sa pravdepodobne už 3 časť nedostane-_-

Terez.a
03.05.2015

Tak to bylo něco. Takový konec jsem vůbec nečekala. Příběh se opravdu zajímavě vyvíjí o to víc mě mrzí, že není k sehnání třetí díl v češtině.

ph-m4367
09.02.2015

Styl psaní se mi v této knize opravdu líbil a nemohla jsem uvěřit jak rychle se to čte...K postavám a ději... Druhý díl mi přišel o hodně lepší než první hlavně kvůli prvkům z minulosti které autorka přidala a dala tomu ještě více tajemna... Opravdu mě dost štvalo že Maře nikdo nevěří(až na noaha) ale zároveň jsem chápala proč jí nikdo nevěří... Tak schválně kdybych k vám teď přišla z psychiatrické léčebny a řekla: Ahoj, můj bývalý přítel který se mě pokusil znásilnit je naživu po tom co se na něj zřítila budova,volně si tu pobíhá a mezitím se zabavuje tím že mě psychicky mučí... Neví jak vy ale já bych si nevěřila... Dalším důvodem bylo že Mara opravdu v minulosti měla psychické problémy a její halucinace byly vskutku pouze halucinace... Vždyť přece ani ona ze začátku nevěřila že Jude je ve skutečnosti naživu... Mary mámu jsem docela chápala jenom se o ní bála a navíc mi vzdycky přišla jako ten typ co potřebuje ke všemu důkaz a vzhledem k tomu že Mara důkaz neměla neuvěřila jí... Nejvíce mě ale zklamal Daniel... Byl to Mary velký bratr ale neuvěřil jí i přesto že jemu jedinému se snažila říct pravdu... Každopádně celkově jsem si knihu naprosto zamilovala a nemůžu se dočkat až vyjde třetí díl(neznámo kdy):)

adelafric
09.02.2015

Bude teda ten třetí díl?
Četla jsem informace že se kniha nebude překládat do češtiny, protože první dva díly dostatečně nepokryly náklady. Ale někteří zase píšou, že díl bude v prodeji někdy v roce 2015. Nevíte jak to teda bude?

KleaM
06.02.2015

supr závěr, pořád jsem přemýšlela, jak to vlastně je a byla jsem překvapaná...ale chtělo by to ten třetí díl...no neříkejte mi, že jsem to četla zbytečně. Kniha je výborná

paloma
28.01.2015

Doufám, že bude další díl a to ještě letos. Už se nemůžu dočkat.

paloma
28.01.2015

Zaujal mě komentář od Pedruška a s většinou i souhlasím. Taky mně štvala ta její matka, trochu důvěry by nezaškodilo. To s těma rukama mi taky vrtalo v hlavě, mohlo to být víc rozvedené. Ale nikdy mi nemůže být sympatický ten parchant Jude, nikdy.
Jo a druhý díl je nesrovnatelně lepší.

JaneHope
07.01.2015

Kdy má vyjít další díl? Jsem na něj taky dost zvědavá a je to docela doba, co vyšel.

Pedruska01
30.12.2014

Tak jako u předchozího dílu, se četlo krásně. Kniha ubíhala rychle a možná byla lepší než druhý díl, i když tu většina tvrdí pravý opak. Nevím honem, k čemu se vyjádřit dřív. Líbilo se mi to, byla jsem spokojená, jenže, to ALE, které vyvstalo z prvního dílu stále přetrvává.
Mary mi nevadila, jenže někdy se chovala naprosto nepochopitelně. Měla rozhodně závažné problémy, ale ona se zabívala naprostýma kravinama! Ptám se proč?!
Někdy jsem už měla dojem, že Jude je opravdu jen její představa a paranoia - což byl zřejmě záměr autorky, a to zvládla na jedničku.
Budu asi za "blázna", ale psychopat Jude byl sympaťák! :D Prostě správnej záporák.
Nejhorší a snad nejlepší bylo, že tahle kniha jako snad jediná mě dokázala tak rozčílit, tak moc naplnit hněvěm, že jsem měla chuť jí roztrhat na cucky a prohodit oknem. Nekecám!
Jak se jednou člověk dostane na psychiatrii, už nikdy se k němu ostatní nebudou chovat jako předtím. Vždy skrze prsty a s podezřením, nedůvěrou.
Mara říkala jen pravdu, jen to, co se dělo, i když o sobě začala pochybovat a co oni? Její nejbližší? Rodina? Nikdo jí nevěřil, nebral to ani v potaz, že by možná asi...? Ne. Rovnou jí odsoudili a raději připoutali k posteli a nadopovali prášky. Hnus. Děsivé je to, že tohle se neděje jen v knihách. Ta lidská bezmoc a zrůznost proti sobě stojí neustále.
Mařinu matku jsem si zhnusila. Už jen to, že byla cvokař, a že byla přesvědčená, že pro svou dceru dělá to nejlepší. Nevěřila vlastní krvi, vlastnímu dítěti, uvěřila cizím. Cítila jsem se zlomeně a bezmocně za Maru. Bylo a je mi z toho na nic.
Abych se ale nezasekla... Už v předchozím díle jsem se vyjadřovala k naprosté nespokojenosti ohledně chybějících vysvětlujících informací. Víme víc, ale prostě já nevím, jak, proč, nač, zač...!!! Prostě autorka to napsala jako hotovou věc, ale nijaké vysvětlení. Možná to vše bude-je v posledním díle, ale je škoda, že se české verze nejspíše nikdy nedočkáme. Přeci jenom mohla vždy k něčemu šoupnout o pár vět více na srozuměnou. (Hrozně by mě zajímalo, když v ústavu našli Judovi ruce, jak mu mohli zase narůst. Udravení možná, ale když někomu amputujete končetinu, tak i se schopnostmi přeci nemůžou narůst. To už je až moc velká fantas, až moc velký nesmysl.) - Asi nad tím moc přemýšlím a ono to je třeba tak jednoduché. :D
Třeba to je jenom můj takový vjem, ale bohužel ho mám.
Rozhodně by mě zajímalo vysvětlení ohledně Noahovi smrti a další vývoj s Judem. Taktéž ve věci s "tou výjimečností", kterou mají náhle všichni. Ano, nahnali je do Horizontů, kde většina byla "něco", ale už na začátku to byli 4 (Mara, Jude, Noah, Jamie) a to se mi zdá moc - velká náhoda. A ta genetika a to všechno prostě. :D
Ale rozhodně to nebylo špatné, nějaké mouchy to má, ale má to i určitou sílu příběhu, která nejde přehlédnout. :)

Teraslík
02.11.2014

Je to nejlepší série. Tato kniha byla snad lepší než první díl. Nechalo to ve mě díru, když jsem to dočetla. Řekla jsem si "sakra to nemůže být konec". Já snad prasknu než bude třetí díl nemyslím na nic jiného. Sakra tak otevřenej konec "to snad ne". Noah přece nemůže bejt mrtvej. Já tomu nemůžu uvěřit, snad není mrtvej, protože jinak to bude hrozné pokračování. Moc doporučuji !!!!!

Desire_Lydon
27.10.2014

Skvělá kniha. Možná o ždibíček, ale fakt o ždibíček horší než první díl. Ale pořád výborné čtení. Možná v tomto díle není tolik akce (až na konec), ale zato se dozvídáme něco o postavách, především o Maře. Kniha je psána velmi poutavě a stránky ubíhají jedna za druhou. Konec je pěkný cliffhanger a stále jsem ho tak nějak nerozdejchala... už aby tu byl 3.díl! :)

Niki
31.08.2014

Na to, jak byla kniha dlouhá se tam skoro nic zajímavého a poutavého neudálo (až na konec).

dragonslayer
07.07.2014

Četla jsem celou noc. Skvělá knížka, ale jsem strašně zklamaná (psychicky) z toho konce. Proč jeho? :(( Prostě Why? Proč mi to ta spisovatelka udělala? :( Ale musím říct, že je to velmi dobře napsaný a poklona Michelle Hodkin, protože je to skvělá spisovatelka. Už se vážně nemůžu dočkat dalšího dílu, což je pro mě stresující zároveň, protože vychází až v roce 2015, takže si asi všichni dost dlouho počkáme. :/

hanjana
19.05.2014

Tahle série by se měla jmenovat spíš 'Co všechno jde do háje v přítomnosti Mary Dyerové'. Druhý díl nebyl vůbec špatný, ale podle mě je první díl svým způsobem lepší. Tak nějak se dostáváme k jádru věci, co se s Marou a vším kolem ní děje, ale na konci toho stejně moc nezískáme. Trošku se pořád chodí kolem horké kaše, ale nic moc z toho. :D
Ale zápletka mě nenechala ani na chvilku chladnou, i když byla někdy moc přiškrcená, nucená. Chování postav se mi zdálo v nějakých situacích trošku moc, i když to asi byl účel.
K závěru knížky jsem si připadala trochu ztracená, bloudila jsem v to všem, co se tam dělo a těžko se orientovala, ani teď mi asi ještě pořádně nedošlo, co že se to vlastně stalo. Nevím.
Rozhodně je to zajímavé čtení, plné akce a nacucané tajemstvími, které vás táhnou od stránky k stránce, a jejich zjištění dokáže překvapit. Čte se snadno a ani nepostřehnete, že už jste téměř na konci. Ale něco mi tu chybělo... nebo tu toho bylo až moc

Jolysa
14.05.2014

Druhý díl nezklamal... ještě lepší než první... Musím se přiznat že čím blíž jsem byla konci knihy tím více mě rozčilovalo jak Mary nikdo nevěří a jak vše sedí na diagnózu určenou doktory a do toho magorka Pheobe... konec byl nečekaný a o to horší je že třetí dil ještě ani nevyšel.....

alwaysbelieve
03.05.2014

Knížku už jsem měla doma delší dobu a moc jsem se těšila, až na ní budu mít čas. Četla jsem jí jedním dechem a ten děj mě prostě pohltil, že jsem se nemohla odtrhnout. Ještě lepší než první díl. Už se moc těším na poslední! :)

IDALAND
28.04.2014

Tohle je prostě můj šálek čaje:-) a dvojka mi připadala ještě lepší než jednička!! Neví někdo, kdy můžeme čekat třetí díl?

Lenka.Vílka
20.04.2014

Mezistupinek k bombastickemu zakonceni? Ja tomu teda verim! Protoze nekdo se tady chysta hodne zlobit a jsem rada, ze se za to uz Mara konecne nestydi. Neco mi rika, ze kdyz se tahle holka poradne nasere budou litat baraky a vsichni budou fandit, aby rozvalcovala ten nejvetsi.

Michelle Hodkin

Michelle Hodkin

americká

nadpřirozené schopnosti ztráta paměti, amnézie