Desire_Lydon Desire_Lydon komentáře u knih

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Tahle kniha byla dokonalá. Velmi oceňuju originalitu příběhu a autorčinu fantazii. A také to, jak dokázala vodní koně popsat. Nádherní a nebezpeční. Ze začátku jsem si myslela, že dostihy budou delší a bude jim věnována větší část než přípravě, ale i tak mně kniha bavila a nezklamala. Taky se mi líbil popis atmosféry ostrova a drsný život obyvatelů ostrova Thisby. Právě ta jedinečná atmosféra dělá knihu vyjímečnou. Postavy byly propracované, oblíbila jsem si Šotka (ta přezdívka na ní vážně sedí), ale i Seana. Vztah mezi nimi byl takový nenásilný, žádná láska na první pohled a právě to se mi líbilo. Nejen hlavní hrdinové, ale i Corr a Dove mi přirostli k srdci. Někdy se zdálo, že jsou to taky lidé a ne koně. Konec byl nádherný.

27.08.2014 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Uff, konečně jsem jí dočetla. Měla jsem co dělat, abych tuto knihu vůbec dočetla. Neskutečně se vlekla už od začátku. Nezajímavý způsob vyprávění, jako by to psal malý školák. Příběh zrovna originalitou neoplývá. Kdyby tam byli místo andělů upíři, řekla bych, že autorka okopírovala Stmívání (a to nemám tendenci srovnávat Stmívání s čímkoliv, jako někteří lidé...). Postavy ploché jako prkno, zejména Luce. Daniel mě taky příliš nezaujal. Asi nejsem na dokonalé týpky. Oblíbila jsem si jenom Penn. Celý příběh je dost povrchní, postrádá jakoukoliv hloubku (alespoň mi to tak přišlo). Navíc se tam vyskytovalo spoustu nedořešených a nelogických věcí. Bazén v kostele? O to víc vypadal příběh směšněji a nereálněji (i na fantasy). Do dalších dílů už se pouštět nebudu.

22.12.2013 1 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl byl podle mého názoru nejslabší. Nebylo už tu tolik akce jako v předchozích dílech. První polovinu knihy se vlastně nic neděje a potom konečně zaútočí. Škoda, že zemřelo tolik postav. Takový konec jsem nečekala, ale jsem ráda, že se to nějak uzavřelo a dobro nakonec vyhrálo :)

19.11.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Páni, už dlouho jsem nečetla takhle poutavou knihu. Jedna z mála, které mě dokázali i rozbrečet. Katniss byla správná hrdinka, to teda jo. Konec mě dostal, tak se vrhnu na další díl :D

10.05.2013 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Krásný a hlavně silný příběh. Oba dva hlavní hrdinové byli skvělí, hlavně se chovali jako lidé. Nebyli dokonalí, protože život k nim byl krutý. Víc jsem si teda oblíbila Joshe, s Nastyou to bylo trochu těžší, ale nakonec jsem si jí taky oblíbila. Celý příběh na mě působil dojmem, že se to skutečně stalo. Prostě byl realistický. Je to jeden z těch příběhů, které ve vás vyvolají silné emoce a donutí vás se nad něčím zamyslet. Rozhodně stojí za přečtení :)

03.02.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knihu jsem přečetla hlavně na doporučení kamarádky. Líbila se mi a skvěle se četla. Ale stejně to mělo nějaké mouchy. Clary mi někdy přišla úplně blbá a říkala jsem si, jestli se náhodou nepraštila do hlavy. Nejvíc mě asi dostávalo to, jak hájila pravdu, o které stejně nevěděla, jestli to pravda vůbec je :D Na druhou stranu, Jace byl super. Ty jeho hlášky mě bavili a vůbec rozhovory mezi postavami byli vážně vtipné :D Řekla bych, že Jace je tahounem celé knížky. Po dějové stránce to bylo pěkné, samá akce a pořád se něco dělo (kromě úplného začátku), ovšem na můj vkus tam bylo až příliš mnoho fantasy prvků - upíři, vlkodlaci, čarodějové, démoni, lovci stínů, runy, kouzelný hůlky, portály... Místy to bylo až moc přehnané a tak nějak naplácané všechno dohromady. Kdyby to šlo, dám 3,5 hvězdiček. Do druhého dílu se ale určitě pustím :)

22.01.2014 3 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Krásně se četla a skoro na každé straně byl nějaký zvrat. Jenom mi připadá, že se autorka malinko zamotala do všech těch tajemství a lží. Možná je to jenom můj dojem :) Každopádně se těším na poslední díl, jsem zvědavá, jak tato série celá dopadne :)

25.12.2013 5 z 5

Celá série je úžasná a stojí za přečtení. První kniha je nejlepší, potom to postupně slábne. Ale i tak tam najdeme spoustu emocí, výborné postavy, které jsem si oblíbila.... Každý by si ji měl přečíst :)

19.11.2013 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vamprýskou akademii jsem si chtěla přečíst hlavně proto, abych věděla, proč kolem toho ostatní dělají takový humbuk - a ejhle, ono to je dobré. Ne dobré, úžasné! Pokud překonáte počáteční strach z neznámých pojmů jako Moroj a Strigoj, začtete se a máte problém se odtrhnout. Teda já alespoň ten problém měla :D Zase je to trochu jiný, nový pohled na upíry, i když bych neřekla, že je to něco extra převratného. Celou dobu jsem se bavila a moc se těším, až si přečtu druhý díl. Vzhůru do knihovny! :D

13.08.2013 4 z 5

O kolečko víc O kolečko víc Malgorzata Musierowicz

Na to, že byla tahle kniha napsaná v dobách dávno minulých je neuvěřitelně vtipná a poutavá :)

29.03.2013 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasné. Takovou knihu jsem dlouho hledala a konečně jsem ji našla. Skvěle napsaná a hlavně strašně čtivá. Je až neuvěřitelná, v jakým podmínkách musela Lina, její rodina a přátelé přežívat. Myslím, že kvůli tomuto by si měl každý knihu V šedých tónech přečíst, aby si uvědomil, v jakém žije luxusu. Nejhorší na tom je, že tyto hrůzy se opravdu děly. Buďme rádi, že žijeme tam, kde žijeme.

30.06.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Oproti předchozímu (vlastně předchozím dvoum dílům) pociťuji výrazné zlepšení. Tato kniha byla opravdu nabitá akcí a vůbec jsem se u ní nenudila. Tedy, druhá polovina byla o něco lepí než ta první. V první části mně opravdu štvala Clary, to její neustálé fňukání (,,Za minulý měsíc jsem umřela už skoro desetkrát!") bylo opravdu protivné. Sice si sebe v této situaci nedokážu ani trochu představit, ale toto mně vážně vytáčelo. Řeklo to více postav v knize (!), vždycky udělá to, co ona chce a nemyslí na následky. I když bez ní by kniha asi nebyla taková, jaká by byla. Dalším mínusem je absolutní předvídatelnost. (Spoiler!!) Hlavně v té části, kdy Clary sáhne černovlasému Sebovi rukou do vlasů a na konečkách prstů ji ulpí něco černého. Jů, co to asi budéé? To snad muselo dojít každému. Vlastně jsem jeho identitu více jak z poloviny odhadla, proto jsem na konci knihy nebyla tolik překvapená. Alespoň co se týče Seba. Kniha končí, narozdíl od předchozích dílů, dost uzavřeně, zdá se, že zlo je zažehnáno. Aby ne, původně měla být tato série jen trilogie. Tak uvidíme, co přijde příště. Snad mně Cassandra Clare nezklame :)

20.06.2014

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

To byla jízda! Takto dobrodružnou knihu jsem už dlouho nečetla :) Příjemné fantasy, po všech těch YA románech, trošku změna. Rozhodně to není kniha pro nějaké desetileté děti, protože obsahuje smrt a podobné věci. Opravdu se mi líbila a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím ;)

21.05.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Další příjemné překvapení :) Neubráním se tedy srovnání s Mořem klidu, ale přesto byla kniha v něčem jiná. Nejvíc se mi asi líbilo to, že šlo o něco víc než o "mileneckou lásku", ale taky o rodinu, přátele, důvěru a tak dále. Musím říct, že jsem se občas i zasmála :) Hodně emotivní kniha, která vás chytí za srdce. Rozhodně doporučuji ;)

25.02.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tento díl mě mile překvapil. Gwendolyn jsem si oblíbila ještě více, ale nejvíc jsem si oblíbila Xemeriuse - měl skvělé hlášky :D Pořád se něco dělo a proto mě kniha tolik bavila :) Konec mě dost překvapil, tak se těším na další díl :) Jediné, co mi vadilo, bylo, že skoro pořád říkali OK. Hlavně Gwendolyn. Nedokážu si představit, že by takhle v Česku někdo mluvil :D

03.10.2013 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Páni, opravdu skvělá knížka! Jsem docela mile překvepná. Zajímavý nápad toho, jak se taková myš dokáže proměnit v kočku. Napínavé a pěkně promyšlené. Doporučuju přečíst! :)

26.08.2013 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Z téhle knihy jsem opravdu nadšená ;) Vůbec jsem nečekala, že mě bude tak bavit. Konečně pořádní upíři, žádní Edwardové... tedy myslím ty ze Stmívání, ne toho zabijáka, který se vyskytoval v knize :D Anita mi přišla naprosto v pohodě a má bazvadné hlášky. Sice byla občas vystrašená, ale kdo by nebyl, že? Těším se, až si přečtu další díly :)

05.07.2013 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Zajímavá kniha, to teda jo. Nápad s tím dávat dohromady páry podle toho, co pijí, se opravdu povedl. Je snad jasné, že takhle by to ve skutečnosti nešlo, ale to je fuk :D Skvělá oddychovka, možná už jsem přečetla moc knih, ale zdála se mi až moc jednoduchá a předvídatelná. Ale jinak pěkné :)

24.05.2013 3 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Ze začátku mě kniha moc nebavila, tak jsem jí odložila. Pak jsem se začetla, ale stejně to nebylo ono. Charaktery jsou takové nedokončené a někdy dost protivné (třeba právě Darina), scény taky. Jste v bodě A a najednou jde v místě B a ani nevíte jak jste se tam dostali. Samotný nápad Krásných mrtvých není špatný, jenže zombie by podle mě měli vypadat úplně jinak, ne tolik jako andělé. Možná bych se nedivila, kdyby byli všichni ještě na půl upíři a dálkově studovaly Bradavice :D
Není to špatná kniha, ale jinak mě nenadchla. Ocení možná mladší a nenáročnější čtenáři :)

31.03.2013 2 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Četla jsem různé recenze, kde byla Sophie popisována jako Harry Potter v sukni. Částečně s tím souhlasím, ale na druhou stranu ten jejich svět nebyl tolik promyšlený jako u Rowlingové, ale to je detail... Jinak to bylo moc pěkný, naprosto nepředvídatelné a (po dlouhé době) konečn vtipné :)

29.03.2013 5 z 5