desert.fox desert.fox komentáře u knih

Tajná věda v nástinu Tajná věda v nástinu Rudolf Steiner

Okultní výklad vývoje světa, který se hodí pro pochopení všech možných tradičních okultních nauk, např. alchymie. Knížka srozumitelně vysvětluje pozadí duchovních nauk.
Ačkoliv srozumitelně možná ne - jak čtu komentáře ostatních, musím poopravit názor. Je třeba si zvyknout na Steinerovu odbornou hantýrku. :-)

21.07.2019 5 z 5

Liber Legis (Kniha zákona - Liber Al vel Legis) Liber Legis (Kniha zákona - Liber Al vel Legis) Aleister Crowley

Knížku si nelze přečíst: je potřeba o každé větě dlouho přemýšlet, meditovat, hledat - a mít k pochopení textu rozsáhlé znalosti.
Tož tak.

20.07.2019 5 z 5

Zóny stínu Zóny stínu Jozef Karika

Velmi pěkná kniha, propracovaná. Autorovi nevěřím: na to, aby si mohl být jistý, byl v době napsání příliš mlád. Ale jako inspirace je to vynikající dílko.

20.07.2019 4 z 5

Zlatá ratolest Zlatá ratolest James George Frazer

Zasvěcující kniha o magii, původně psaná jako vyvracení magie.

09.06.2019 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Velmi dobrá detektivka, sedí mi velice.

31.03.2019 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Mně se to líbilo. Jako detektivka zvláštní, jako psychologický román výborné.

10.03.2019 4 z 5

Oxfordský anonym Oxfordský anonym Dorothy L. Sayers

Bavilo mne.

10.03.2019 4 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

K psům a vlkům mám dobrý vztah, tedy i tuto trochu upovídanou knihu chválím.

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Tuto autorku mám ráda.

25.12.2018 5 z 5

Výbor z díla I. - Základní otázky analytické psychologie a psychoterapie v praxi Výbor z díla I. - Základní otázky analytické psychologie a psychoterapie v praxi Carl Gustav Jung

Těžko hodnotit jednu knížku izolovaně od celého díla. Ale budiž: Velmi dobrá, a máte-li zájem o Junga, určitě s ní začněte.

25.12.2018 5 z 5

Magie v historii, teorii a praxi Magie v historii, teorii a praxi Milan Nakonečný

Mírně těžkopádné čtení a zaujaté, ale základní přehled o magii nabízí.

28.11.2018 2 z 5

Vesmír v kabale Vesmír v kabale Z'ev ben Shimon Halevi (p)

Hodnotím jako jednu z vůbec nejlepších populárních knih o kabale. Z ní lze skutečně pochopit základy sefirotické kabaly.

05.01.2018 5 z 5

Příručka vysoké magie Příručka vysoké magie Josef Veselý

Velmi dobrá kniha.

05.01.2018 4 z 5

Tarot - zrcadlo duše Tarot - zrcadlo duše Gerd B. Ziegler

Byla jsem po přečtení zklamaná. Všichni mi knížku doporučovali, myslela jsem, že je zde tarot brán vážněji.

25.11.2016 1 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Krvák teda!

02.09.2016 3 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Ani náhodou za příběhy jenom pro kluky/muže a bez ženské/dívčí postavy. Už od děcka jsem je proto neměla ráda.

02.09.2016 2 z 5

Futurologický kongres Futurologický kongres Stanisław Lem

Trvalá inspirace smíchem. Nabízí se Otázka? Jak toto mohl MUDr. Lem vymyslet?
Těžší čtení, ne úplně pro každého. Dnes se píše jinak.

02.09.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Po slibném prvním díle se dostáváme do světa obskurních mafiánských fantazií s všemocnou superhrdinkou v hlavní roli. Od detektivního ani kriminálního žánru tohle nečekám.

02.09.2016 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Solidní detektivka! Miluji sériová vrahy s temnou rodinnou minulostí! Příběh ale musí být zajímavě zpracovaný, což se tady povedlo.

02.09.2016 4 z 5

TANTRA - kult ženského principu TANTRA - kult ženského principu André Van Lysebeth

Mnoho pozoruhodných informací, které jsem se jinde nedočetla. Zajímavě psané. Hodnotím jako špička.

20.02.2016 5 z 5