desert.fox desert.fox komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížku čtu vždycky, když potřebuji rozveselit. Nebo když už na nic jiného nemám náladu. Nebo když si potřebuji opravdu odpočinout. Ideální obraz první republiky v lehce nadneseném podání - a veliké umění používat slova. A hromada smíchu, pochopitelně.

14.10.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Na tuhle knížku si vzpomenu vždycky, když slyším, že máme osoby ohrožené sociálním vyloučením - anebo že jde někdo šopovat.
Newspeak je tady.
Problém vidím v tom, že se mnozí domnívají, že 1984 už byl, že je to fantazie a že se nás tato vize netýká. Ba ne, teprve se ustavuje.

03.08.2020 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Konečně detektivka, co dává smysl. Krásně starosvětská, přitom ze současnosti.

17.02.2024 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Detektivka o lidech. Ne o postavách, nezranitelných, nesmrtelných, výjimečných, ale prostě o lidech.

20.05.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První přečtená knížka od této autorky. Měla zajímavou atmosféru a cosi ve mně zanechala, tak jsem postupně čtu i ty další, jak vycházejí. Oproti nim je knížka trošku slabší, ale je to prvotina, tak nevadí. Příběh má atmosféru a pěkně vykreslené postavy.

31.03.2023 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Atmosférický příběh mne okouzlil už před lety. Přímo cítím žár rozpáleného písku... to je nejsilnější dojem z knihy: Široširá poušť a vedro. A spiknutí.

24.09.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Je to román. Má dobře vykreslené postavy, je atmosférický, děj postupuje logicky a čtenář je na vývoj zvědavý. Špička!

29.12.2020 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Klasika. Mám přečteno několikrát.
Odvaha k odlišnému pohledu na skutečnosti okolo nás je tím, co lidského ducha postrkuje nahoru. Doporučuji.

20.07.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Díky čtenářské výzvě přečteno podruhé.
Kdysi mi knížka vlila optimismus, jehož se mi tenkrát aktuálně ostudně nedostávalo. Knížka - i paní Borská, které jsem po přečtení Doktorky tehdy napsala...
S odstupem je to jiné, děj nahlížím víc kriticky, to ale paní Kálalové neubírá na jejích zásluhách a odvaze a knize na čtivosti a pozoruhodnosti.

16.06.2021 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Přicházející události vrhají před sebou stíny. Tak třeba ochrana soukromí... :-/
Vynikající, kdo nečetl, má jen část základního čtnenářského vzdělání.

27.12.2018 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výstižná kniha, atmosféra dokonalá. Sem tam malá křeč zanikne. Kdyby tak měl autor všechny knihy tak dobré jako tato!

07.03.2024

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Oceňuji originální nápad! Od půlky se mi děj nijak netáhl, zajímavé vyústění.

31.03.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Po letech jsem si připomněla dík čtenářské výzvě. Dík za ni!
(Kinga nemusím).

03.02.2023 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Knížka obsahuje jedno zásadní poselství. To je celkem málo na 440 stran.

28.11.2018 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Řadím do kategorie konzumní detektivka. Přečíst se dá, neurazí, nepotěší. Hvězdu přidám ze známosti.

07.03.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Knížka nezklamala. Byla ještě lepší než první díl! Příběh barvitý, sympatické a jednoznačné postavy.

17.02.2024

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Esence tajemství, které se nikdy nevydá světu vplen; radši bude navždy provokovat představivost a samo se bude těšit z významů, které mu přisoudíme.
Jako redakční a technický počinek je to oslňující dílo - vlastně si nevzpomínám na nic, co by bylo vydáno s větší pečlivostí.

26.08.2022 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Nelíbilo se mi. Knížka je plná historických i duchovních nesmyslů. Autorka si nedala moc práci, aby příběh vypadal pravděpodobně i pro někoho, kdy má v duchovním poznání jakési vzdělání.
Knížce nelze upřít, že je líbivá a má spád

19.07.2019 1 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Na plný počet bodů moc depresivní, Ale přinejmenším poučné!!!

02.09.2016 4 z 5

Skála Skála Peter May

Mám z knihy rozporuplný pocit. Atmosféra výborná, ale děj jaksi šmajdá na všechny čtyři a konec knihy je nelogický a zlomený přes koleno, do psychologie hrdinů nezapadá. V knize není ani žádná postava, které by čtenář fandil.
Druhý díl nezkusím, tento mne odstrašil.

31.03.2023 2 z 5