dennydee dennydee komentáře u knih

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Kniha je napsána opravdu skvěle a velmi čtivě. Cibi, Livi a Magda mi byly moc sympatické.

Líbily se mi přeskoky v kapitolách, kdy se děj odehrával buď v Osvětimi, kde figurovala Cibi a Livi a ve Vranově, kde zas figurovala maminka, dědeček a Magda.

Livi měla obrovské štěstí, že se k ní Cibi přidala. Myslím si, že bez ní by nepřežila. Jak jsem psala, kniha je opravdu svižná a velmi dobře napsána. Dívky měly neuvěřitelné štěstí v neštěstí, až si říkám, že to asi celé úplně pravda nebude, ale nevadí, bylo fajn číst také o troše štěstí na tak odporném místě. Kolikrát mi to ale přišlo až přitažené za vlasy, v čem se sestry lišily od jiných dívek a dětí, ze měly takové výhody? Nicméně, na mém hodnocení se to neodráží - třeba to tak opravdu bylo, třeba ne, od toho tu nejsem a pravdu se stejně nedovíme.

Poslední část byla sice velmi zajímavá, ale za mě zbytečně zdlouhavá, myslím, že by vůbec nevadilo, kdybych se život po válce trochu zkrátil. V podstatě se to omílalo stále dokola. Byla jsem ale vděčná, že sestry nalezly pokoje, lásky a štěstí.

Knihu určitě doporučuji, bavila mě.

11.04.2024 5 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Bohužel... Zřejmě nejsem jediná, kdo nechápe tu literární cenu, asi taky něco napíšu.. Kniha se mi vůbec nelíbila. To, že byla vulgární mi nevadilo. Tak nějak to patřilo k pubertálnímu vyjadřování a té době. Útržkové věty mi taky nesedly, dialogy byly zmatené, připomínaly divadelní hru, ale bez uvedení jmen, nevěděla jsem, kdo co říká. Celkově mi to přišlo bez děje, bez pointy, čekala jsem více z devadesátých let. V knize se dozvíte jen to, že chodí nelegálně rybařit, chlastají a loví ženský. Což je úsměvné a patří to k určité etapě života.. Je možné, že jsem knihu nepochopila, ale doteď nevím, o čem byla nebo měla být. Přečteno za asi dvě hodiny, ale ne proto, že bych ji hltala, ale abych ji měla za sebou, bohužel. Za mě ne.

24.03.2022 1 z 5

Filmových zpracování je hodně, moje nejoblíbenější je z roku 1999. Jako dítě jsem viděla nesčetněkrát. Co si pamatuju, kniha je rozdělena na dvě části s tím, že druhou jsem nedočetla. Kniha se mi nelíbila, nečetla se mi dobře. Celkově to bylo zklamání.

04.03.2022 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Moje oblíbená kniha. Smutný příběh, doporučuji mrknout i na film.

21.02.2022 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jako takhle. Úplně marný to nebylo. S hororem to nic společného nemá. Nepochopila jsem ten popis honění ptáků na začátku. Nejsem puritán, ale mělo se to toho tématu držet celou dobu, takhle to bylo fakt zcestný. Ten konec byl totální úlet. Líbil se mi akorát styl psaní a zápletka s tím vychcaným dítětem. Jinak nic moc.

18.02.2022 2 z 5

Mor Mor Albert Camus

Velmi čtivá a ponurá kniha popisující změnu chování lidí uzavřených před světem během morové epidemie. Kniha se čte sama, nebavilo mě akorát páterovo kázání. Bylo to poměrně smutné čtení.

18.02.2022 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Chvílemi me kniha unavovala sahodlouhymi popisy, chvíli se to táhlo. Jinak mě kniha hodně zasáhla, hlavně na konci mi ukapla slza..

20.01.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Výborná hra k zamyšlení

10.02.2018 5 z 5

Četla jsem českou verzi. Kniha je skvěle napsána, člověk se zde i něco přiučí. Velice smutné dílo, nedokážu si představit, že bych v té době měla žít. U knihy jsem si i poplakala. 5/5

03.02.2018 5 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Nebylo to špatné. Nečekala jsem od toho zázraky a ty se ani nestaly. Oddechové čtení o normální rodince, která se dokáže v čas předvánoční stmelit. Byl to trochu kýč a taky trochu o ničem, ale u knihy jsem si odpočinula.

22.04.2024 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Kniha se velmi dobře a rychle čte. Bylo zajímavé dozvědět se něco o osobě, která zachytila nevinné a vyděšené tváře věznů. W. Brasse mi byl velmi sympatický svou neústupností, odvahou a laskavostí. Bylo fajn přečíst si o holocaustu zas z trochu jiného úhlu. První část byla skvělá, později už se mi zdálo, ze se pořád píše o tom samém a chvílemi jsem se do děje i zamotávala. Ohledně fotografování pro Mengeleho toho nebylo moc, což je škoda. Jinak kniha byla velmi dobrá a čtivá.

27.03.2024 4 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale spíš se přikláním ke třem a půl. Kniha je napsaná dobře, srozumitelně, moc se mi líbily úryvky dopisů zakomponované do děje. Přišlo mi to ale takové utahané, zdlouhavé i přesto, že se jedná o útlou knihu. Příběh je to dojemný, zamilovaný, až těžko uvěřitelný. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale jednou stačilo.

31.03.2022 3 z 5

Hororland Hororland Robert Lawrence Stine

Knihu jsem četla několikrát, když jsem byla mladší a vážně jsem měla strach. Je dobře napsaná a čtivá, klidně bych si ji přečetla znova i jako dospělá :)

09.03.2022 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Upřímně jsem od knihy čekala více. Velmi špatně se mi četla.

07.03.2022

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Velice silný příběh o nemohoucím člověku zavřeném ve svém těle. Prožil si opravdu muka, přístup pečovatelů, kdy rozuměl všemu, co se říká, ale nemohl nijak reagovat. Kniha popisuje postupný progres a nalezení lásky. Velmi silné.

04.03.2022 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Knihu jsem si také vybrala podle krásné obálky a pak jsem byla zklamaná, když jsem viděla hodnocení tady.. mohu ale říct, že kniha je naprosto čtivá, uklidňující a velmi oddechová. Všechny postavy mi byly sympatické, v Bo jsem tak trochu viděla sama sebe. Záviděla jsem jim hygge v Dánsku :) určitě knihu doporučuji, zůstane u mě v knihovně.

26.02.2022 5 z 5

Havran Havran Edgar Allan Poe

Lehce depresivní, tajemná báseň. Klasický Poe.

21.02.2022 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Poprvé co můžu říct, že film byl lepší. Tohle se fakt nedalo číst.

21.02.2022 1 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Jakože toho zvládnu hodně, ale tohle je moc.. Nicméně v těch dobách to bylo běžné. I takový žánr může mít nějaký děj a pointu, tohle ale žádný děj či význam nemělo. Hlavní hrdince šlo pouze o to, kolik za svůj život zvládne pér. Nerada odkládám rozečtené knihy, proto jsem knihu dočetla, vlastně i s nadějí alespoň zajímavějšího konce, ale bohužel.

10.02.2018 odpad!

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Musím říct, že téma knihy je opravdu zajímavé. Je to velmi dobře podané a zpracované, nenásilné a napínavé. Kniha se četla v podstatě sama.

Od začátku až do konce jsem byla vtažena do děje. Nechybí zápletka ani zvraty. Doporučuji…

12.05.2024 5 z 5