Denny456 Denny456 komentáře u knih

Olympia Olympia Volker Kutscher

Sedmičku a osmičku, tedy Marlowa a Olympii jsem četl v jednom zátahu na dovče. A evidentě je jde i společně hodnotit. Rath je pořád super. Skvělý popis života v Německu. Trošku krkolomnější zápletky kriminalistické. To mi ale moc neva, protože na detektivky moc nejsem a ani si nejsem jistý, že toto pravé detektivky jsou. Proplétání historických postav a dějů je čím dál lepší. U Olympie mě začal vadit nepřekládání angličtiny. A slyšel jsem, že v dalším díle je to ještě horší.

18.02.2024 4 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

Druhá kniha, kdy první byla pecka se hodnotí vždy hůře. Sympatické mi bylo, že zůstal svět a hrdinové byli jiní. Bylo to trochu méně zábavné něž jednička, ale jen o fous. Samozřejmě super je i obálka, protože ta původní na jedničce byla opravdu strašná.

18.02.2024 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

I ve dvojce platí, co jsem psal v jedniččce: Vondruška je rozený vypravěč. Občas tam jsou nepřesnosti, ale taky to není historie, ale historický román. Za mě velmi čtivé.

01.02.2024 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Pořád vysoká kvalitka akční jízdy spojené s mimozemšťany a spoustou tělních tekutin. Ale Sněgonová byla díl předtím o chlup lepší.

01.02.2024 3 z 5

Velký král Přemysl I. Otakar Velký král Přemysl I. Otakar Vlastimil Vondruška

12.12.2023 3 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Knihu jsem začal během posledního útokem Hamásu na Izrael. To snad nemohlo být lépe připraveno. Příběh je velmi těžký a docela mě vzal. V téhle knize není ani jediná postava úplně normální, což mě bavilo. Jen ta kresba je trochu slabší.

14.11.2023 4 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

No není to žádná sláva. Asi bych se opakoval, že děj je tak napřeskáčku, že je potřeba to číst fakt na jeden zátah a že je tam spousty zaměnitelných postav, které ještě autor nazval dost podobně. Prostě se to moc nepovedlo a trochu mě to přišlo, jako by si to autor na závěr po sobě už nepřečetl.

20.08.2023 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Já se přiznám, že vybočím z řady, protože mě se líbil i druhý díl. A ano uznávám, že je jiný, ale za mě taky dobrý. Není jednoduché psát něco po první knize s "wau efektem". Tady se to za mě povedlo.

20.08.2023 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Prostě klasika. Čapek se musí číst, aby každý čtenář věděl jak se správně pracuje s jazykem a jak se chrlí myšlenky.

20.08.2023 5 z 5

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Taková jednohubka. Hezky nakreslená s nosným příběhem. Myslím, že by to mohlo být i kratší než celé album, ale hluchá místa se daly rychle přejít. Jinak klasická Evropa, kterou Vybíral umí vydávat.

25.05.2023 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Bohužel další vymyšlený příběh na známé téma, které je aktuálně in. Je to často přitažené za vlasy a za hranicí uvěřitelnosti. Hlavní postavy mají neuvěřitelné štěstí, které by v reálu brzy došlo. Ale jinak se to čte celkem hezky. Přesto bych všem nadšeným příspěvkům níže doporučil číst skutečné příběhy. Jsou trochu méně literární, ale výrazně lepší.

11.04.2023 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Myslím, že tohle je nově nalezený styl. A přitom to je na první pohled fakt jednoduchý. Prostě se něco stane jako jinde, akorát, že se děj v podstatě celý přesune do metra. Stísněné, celkem i teoreticky reálné. No a samozřejmě celá společnost zatížená různými úchylkama přesune do podzemí. A k tomu hlavní hrdnia, který vlastně neví co a jak dělá, ale prožívá neuvěřitelnou cestu. Je to fakt dobrý.

15.01.2023 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Příběh a styl psaní mě vyhovoval. Mělo to všechno co kniha slibovala. Drsný děj, "romantiku", a rychle to odsýpalo. Na konci až trochu dost na můj vkus. ALe ty chyby, překlepy atd. Ach jo. Tady by se mělo nakladatelství vážně zamyslet.

15.01.2023 4 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Zámek a klíč. To je tak, když někdo umí chrlit desítky nápadů, propojovat je spolu a přicházet s wau efekty několikrát v jednom dílu. A k tomu výborná ilustrace, která skvěle doplňuje scénáře. Jsem rád, že jsem si dal všechny díly najednou. Myslím, že to byla super jízda. Prostě tohle musíte.

28.06.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Byl jsem velmi překvapen. Knihu jsem dostal zadara k nákupu a nakonec se z toho vylouplo velmi dobré čtení. Celé mě to fakt sedělo a stálo to za to.

29.05.2022 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Ja neměl rozečítat tu jedničku. Teď už mě to nepustí a budu muset dopřečíst alespoň tu první trilogii. Čtu to potřetí, vždy s odstupem asi 10 let. Pořád mi to přijde super a pořád mi to přjde, že to je jen pro někoho, kdo má rád politiku a plány v plánech. Pro řadu lidí to musí být zoufale neakční. Mě to neva, ale chápu, že pro řadu lidí to nemusí být jejich káva.

19.04.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

No byla to spíše slabší kniha od Hartla. Na erotikon se to dívá hodně z dálky. Druhou půlku knihy už mi definitivně přišlo, že si autor dopředu napsal co všechno nejhoršího se může stát a ten seznam měl před sebou a někdy hodně těžce rouboval jeden bod za druhým, aby si odškrtnul. A když měl seznam celý, tak vlastně měl knihu napsanou. Trochu na úkor kvality. Tak snad zase jednou jinak.

19.04.2022 2 z 5

Siegfried Siegfried Alex Alice

Trošku složitější děj. Ne vždy je přehledné co se právě děje. Kresba samozřejmě výborná. Vybíral si prostě umí vybírat. Pamatuji si ho na Světu knihy s asi třema českýma antologiema komiksů a dneska patří k nakladatelům, od kterého čtu všechno. Siegfried patří k těm slabším kouskům, které ale stále převyšují drtivou část prodávaných komiksů.

17.03.2022 3 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Jízda pokračuj a krev a jiné tekutiny stříkají všude kolem. Druhá kniha se občas už trochu opakuje, ale pořád je to jízda.

07.02.2022 4 z 5

Pérák: Jantarová komnata Pérák: Jantarová komnata Petr Macek

Tak já vám nevím. Ta postava je fajn a lze z ní čerpat. Ale to zpracování, které mi v Zázraku nevadilo mě čím dál víc přijde odfláknuté. Respektive asi čekám vždycky více něž dostávám. Nemůžu dát více hvězd, jen proto, že jde o český komiks. Myslím, že tady by mělo být našlápnuto a to není.

23.01.2022 3 z 5