DenisePartridge DenisePartridge komentáře u knih

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Knihu jsem přečetla za jeden večer a je fakt skvělá, i když uznávám, že je právem určená pro mladší děti, než jsem já. :DD

22.11.2015 5 z 5

Bible pro děti Bible pro děti Bridget Hadaway

Velice jsem ocenila nápad přepsat Bibli do verze pro děti, protože ačkoliv je psaná pro mladší, jsem toho názoru, že je to jedna z mála verzí Bible, která je srozumitelná pro všechny. Co se však týče obsahu, musím přiznat, že to skutečně nebyla četba pro mě. Jistě, zápletka byla v mnoha příbězích zajímavá, avšak nevyhovovalo mi rozuzlení – to, jak prostě najednou přišel Bůh, ztrestal zlé lidi a na světě opět zavládl mír. Tenhle typ řešení mi jednoduše nevyhovuje, ale rozhodně nikomu nechci vnucovat svůj názor.

19.11.2015 3 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo dál M*A*S*H aneb Jak to bylo dál Richard Hooker

Nemůžu si pomoct, ale vzhledem k tomu, že jsem jako první objevila seriál, zkrátka postrádám trochu toho humoru jak v knihách, tak ve filmu. Rozhodně nesouhlasím s výrokem autora, že seriál postrádá hloubku. Uznávám, že takové nejsou všechny díly, ale některé určitě "chytnou za srdce".

04.11.2015 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Protože jsem ke knize přičuchla naposled někde v páté třídě, čekala jsem, že budu nudou klimbat pravidelně každých pár stránek, proto mě překvapilo, že se mi kniha lehce četla a vcelku mě i bavila. Tedy ne že by se tím nějak zdvihla hladina napětí, ale předčilo to mé (beztak nízké) očekávání.

30.10.2015 4 z 5

Mrtvý dostih Mrtvý dostih Dick Francis (p)

Skvělá kniha. Což není nic překvapivého, protože všechny francisovky jsou vynikající. Je ale hezké vidět, že Felix Francis je skutečně syn svého otce :)

23.09.2015 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Možný SPOILER!
Knihu z mého pohledu zachránila nejspíš ta třetí část, kdy už je Bella proměněná. Jacobova část taky nebyla špatná, protože Jacobův způsob uvažování byl příjemnou změnou, ale i tak mě tam Bella pěkně rozčilovala. Nicméně první díl to rozhodně nepředčilo. :(

31.08.2015 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bohužel mi připadá, jakoby Belle s každým novým dílem klesala inteligence. Tak jak byla na začátku vcelku "normální", je teď otravná, nerozhodná a až moc "Ach, Jakeu!" - "Ach, Edwarde!". Nehledě na to, že Jacob a Edward mi svou nesnášenlivostí také lezou na nervy.
Nejspíš mě to stejně neodradí a sérii ze zvědavosti dočtu, ale myslím, že prvnímu dílu už se nic nemá šanci vyrovnat.

16.08.2015 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tady je dobře vidět, jak moc může film ovlivnit obecné mínění. Osobně jsem se do knihy taky dvakrát nevrhala, ale rozhodně nelituju. Skvělá knížka. :))

30.07.2015 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Skvělá kniha. Hrozně mě bavilo zjišťovat pravdu až ke konci a utvářet si naprosto jiný názor na hlavní postavy. :)
barbra7: Nejsem si jistá, že jsme četly stejnou knihu. Vše, co jste uvedla jako nedomyšlené, je celkem jasně napsané převážně v kapitole 1 a 2.

21.07.2015 5 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Upřímně, váhala jsem mezi 2* a 3* a výsledek rozhodování, bych asi zdůvodnila takto:
1* za obálku, která je opravdu úžasná
1* za silnější pasáže, které se hodně lišily od počátečního vývoje děje
1* za šťastný konec
I přesto však kniha nebyla nic pro mě. Kdybych to možná četla před dvěma lety, uchvátilo by mě to, ale nyní jsem si více všímala chování Amandy a Jenny ("Panebože, on se na mě podíval, asi omdlím!"), které na mě valný dojem neudělalo, protože obecně tohle chování moc nemusím (i v reálném životě).
Samozřejmě, bych knihu nedoporučovala jen mladším čtenářům, ale všem, kteří touží po šťastném konci jako panda po bambusu. :DD :)

17.07.2015 3 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Felix Francis se vlastně ocitl tak trochu v nevýhodě, protože se asi nikdy nevyhne srovnávání se svým otcem, protože, co si budeme nalhávat, Dick Francis je prostě Dick Francis. Nicméně kniha mě naprosto uchvátila a to i navzdory tomu, že mě svým způsobem deprimovalo, jak Sid, Chico a celkově všichni zestárli, ale to k tomu patří. Rozhodně se jeho knihám nebudu v budoucnu vyhýbat. :)

18.06.2015 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Přiznám se, že jsem se do čtení téhle detektivky zrovna nehrnula, ale pan Francis mě opět příjemně překvapil. Naprosto bezchybná knížka. :)

06.06.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

I když byla podle mě Selekce o něco lepší, Elita je skvělá knížka. Lehce se četla a i styl autorky mi vyhovuje, ale myslela jsem, že v některých částech tam všechny zabiju, aby byl klid :DD America byla neskutečně nerozhodná a v pasážích, kdy se lísala k Aspenovi, jsem myslela, že vyletím z kůže, ale chápu, že kdyby se vynechalo všechno s Aspenem, kniha by byla tak poloviční. Stejně tak jsem nechápala to náhlé zaláskované chování Maxona ke Kriss, ale aspoň si společnosti někoho jiného neužívala jenom America:D
Každopádně už se nemůžu dočkat První! :33

08.05.2015 4 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Přiznám se, že nebýt Čtenářské výzvy 2015, nejspíš by mě vůbec nenapadlo si knihu přečíst. Ale rozhodně nelituju. Četlo se to rychle a nebyly tam žádné zbytečné pasáže. Doporučuji hlavně těm, kteří nemají tolik trpělivosti s klasickou knížkou. :)

03.05.2015 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Místy byl děj opravdu děsivý, ale celkově jsem od knihy asi očekávala víc.

08.03.2015 3 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Více se mi líbila část "Marie", část "Isabela" už mi přišla poněkud zbytečná, ale bylo dobré vidět víc jak jeden úhel pohledu.

01.03.2015 4 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Skvělá kniha, dobře se četla. Myslím, že je docela pravděpodobné, že bychom takhle mohli skončit i my.

18.02.2015 4 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

Na knihu jsem se těšila a prvních několik kapitol bylo vcelku dobrých, ale prostředních 100 stránek bych zkrátila nebo vynechala úplně, protože nebyly příliš záživné a prokousávala jsem se jimi nejméně dva týdny. Nicméně závěr knihy byl celkem čtivý, proto dávám 3 hvězdičky.

25.01.2015 3 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Děj mi přišel chvílemi až příliš krutý a nemyslím si, že smrt druhého koně byla nezbytně nutná, ale takový už je život. Mě osobně kniha příliš neoslovila, nicméně doporučuji ji všem, kdo mají jako povinnou četbu knihu od J. Steinbecka.

21.01.2015 3 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

Úžasná kniha, napínavá až do poslední stránky. Doporučuji.

03.01.2015 5 z 5