denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nemám slov. Tak pohádkové dětství se obrátilo v naprosté inferno.
Tu největší bolest působí lidé našemu srdci nejbližší.
Krutá, ale krásná kniha.

03.09.2021 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Překrásně napsaný příběh poslední odsouzené ženy k smrti za vraždu na Islandu v roce 1830.
Čtivé, napínavé, tajemné, soucitné a historicky velmi zajímavé.

10.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Láska na první začtení...

03.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Při čtení tohoto intimního rodinného dramatu mi běhal mráz po zádech, některé pasáže mě dojímaly k slzám, připadala jsem si v jednu chvíli smutná, pak naopak šťastná. Dle mého je právě takové rozpoložení čtenářovy mysli pro autora tou největší satisfakcí za hodiny a hodiny strávené psaním jeho díla a potvrzením, že se práce vyplatila. Po přečtení jsem dlouho neuměla přestat myslet na děj, celkově ho vstřebat a asi nikdy si nepřestanu pokládat otázky, jak může být osud k určitým lidem tak krutý a bezohledný.

26.09.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

První kniha autorky Hany Marie Kornerové, kterou jsem četla a ihned jsem se do jejího stylu psaní zamilovala. Heřmánkové údolí je strhujícím příběhem odvážné ženy na pozadí jedné kapitoly českých dějin, jenž je psán neuvěřitelně čtivou formou. Mohu vám zaručit skvělý čtenářský zážitek.

26.09.2019 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Nemám slov, která by popsala dokonalost tohoto příběhu. Doporučuji všem!

02.01.2021 5 z 5

O svobodě myšlení O svobodě myšlení Vlastimil Vondruška

Autorova sonda do problematiky svobody myšlení, způsobů komunikace a manipulace, jak dalece nás ovlivňují masová média, aniž si to doopravdy uvědomujeme, atd. Skvělé čtení, nad kterým se pozastavíte a hluboce zapřemýšlíte.

31.10.2021 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Irvingova kniha se čte sama. Ačkoliv jde o rozsáhlý životopisný román s obrovským množstvím stran, je psán nesmírně čtivou formou, vyprávění je živé, jako by čtenář Michelangelův život sám prožíval s každou obrácenou stránkou. Zcela mě překvapila poznámka, že při malbě Sixtinské kaple strávil čtyři roky vleže na zádech. Kapli ve Vatikánu jsem měla čest navštívit, a tak mohu potvrdit, že malba budí u návštěvníků úžas i ve 21. století.

09.12.2020 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Nemám slov. Jak lehké bylo dostat se v 50.letech za mříže za NIC a strávit tam 15 let za NIC. Takové příběhy nesmí být zapomenuty. Doporučuji.

24.10.2020 5 z 5

Naprosto dokonalé! A jako audiokniha taky nemá chybu!

08.08.2020 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Romantické příběhu čtu opravdu minimálně, tento se ke mě dostal náhodně a musím říci, že mě nadchnul. Byl vtipný, hlavní postavy jsem si oblíbila. Doporučuji jako skvělé oddychové čtení.

13.03.2024 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

"Utrpení tě očistí." - citace z knihy, str. 50 -

Miluji horory, protože se ráda bojím. Mám potěšení ze strašidelných příběhů, po kterých mi naběhne husí kůže po celém těle a nakonec zakroutím hlavou, protože mě ohromí, a vlastně vnitřně hodně uklidní, že příběh je pouhým odrazem autorovy fantazie...

U této knihy je všechno jinak, protože hororový příběh vychází ze skutečných událostí. Udály se daleko, někde v Kanadě, ale přesto s každou větou cítíte neskutečnou blízkost. Nejprve vás ochromí děsem, později to přejde do absolutní mizérie, a na úplném konci, kdy sice napsané dočtete, vám myšlenky na vyřčené zůstávají i nadále v hlavě a mozkovou kůru budou nahlodávat hooooodně dlouhou dobu.

Modlím se, aby podobně trpících dětí bylo co nejméně. I když se za použití slova modlit se, vzhledem k této knize, spíše stydím.

Popisované útrapy nepřeji nikomu, pouze těm, kteří mají potřebu se k druhým chovat s tak obrovským opovržením, bez citu, bez soucitu, bez špetky lásky. Navíc k bezbranným dětem! Je to útlá knížka, avšak množství zmaru a bolesti v ní Vás totálně rozseká.

20.04.2023 4 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Neuvěřitelně čtivý román o německé dívence, která vyrůstala snad v té nejhorší možné době. Ač zcela obklopena nacistickou propagandou, dokázala udržet srdce i mysl otevřené. Díky této knize člověk alespoň malinko nabyde přesvědčení, že ne všichni Němci byli stejní, a ne všichni podporovali Hitlerovy žvásty o nadřazenosti a čisté rase.

23.09.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jako všechny knihy autorky je i tato perfektní. Tentokrát popisuje lidské osudy za dob komunismu, okupace, normalizace.

11.08.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejen pro pobavení, ale také k hlubokému zamyšlení - sociální vztahy, samota, stárnutí....

20.07.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Klasika, která je však neotřelá, perfektní, dokonalá!

24.10.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

I když prožijete pravé peklo, nikdy není pozdě změnit svůj život a začít doopravdy žít a mít ze života radost.

26.07.2021 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Miluji všechny knihy této autorky! Přenesou vás do vzdálených krajů a seznámí s tradičními místními zvyklostmi. Knihy jsou strhující, často dojmou až k pláči.

29.04.2021 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nasmála jsem se a po kulturní stránce rozdílů mezi námi a Japonci, mnoho dozvěděla.

24.01.2021 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Pohodová četba o běžných životních situacích. Kamila bojuje se zákeřnou nemocí a pomocí silného odhodlání a rodiny, ji porazí. Ilona roky žije v nešťastném manželství, řeší problémy s pubertální dcerou. Naštěstí i z této situace vedou dveře ven.
Poselství knihy spatřuji ve vlastní vůli nic nevzdávat, nepodlehnout ani tomu nejtěžšímu období života.
A to zásadní - být šťastný a spokojený - záleží jen a pouze na nás.

20.12.2020 4 z 5