dendishek dendishek komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Achjo. Kdyby Jaroslav řekl Haně na rovinu pravdu o tom, že ji nechce, byl by možná tento příběh skončil úplně jinak. A ten, kdo nám vytváří cestičky osudu, rozhodl jak nejhůře mohl. Osud Hany se nedá popsat slovy. Začtěte se do knihy, prožijte život Hany, Miry a dalších postav, a doufejte, že Vám a Vašim blízkým se UŽ NIKDY nic podobného nestane. Velmi silné, dech beroucí a srdcervoucí..

26.03.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tento příběh je droga! Vydejte rychle pokračování, jinak nevím, co teď s touto závislostí provedu. Knihu jsem si užívala po douškách, protože jsem se bála dorazit k poslední stránce, a tedy do okamžiku, kdy budu muset knihu pustit z ruky a vrátit ji do knihovny.
Chtěla bych být kamarádka Ilan a prožívat s ní každou minutu...
Chtěla bych pomáhat pětadvacítce a napravit kapitánem zotročený svět...
Chtěla bych společně s nimi odkrývat další tajemství světa sklenařů...
Chtěla bych... chtěla bych... je toho prostě moc...
Petro, jste skvěla a Váš svět se stal i mým světem!

01.03.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajová zaručí vždy kvalitní čtení. Když mám v ruce její knihu, odsouvám na druhou kolej i svůj nejoblíbenější seriál. Někdy zapomínám i jíst. A to mluví za vše. Je to má třetí autorčina kniha a už se těším na další. Příběh byl velmi psychologicky zaměřený, subjektivní pohledy hlavních hrdinů (otec, dcera) nám odkrývaly jejich světy, soukromé myšlenky, emoce a pocity. Tohle všechno na pozadí komunistické doby. Nešťastná doba, jeden nešťastný moment, a pak táhlý smutek jedné doposud šťastné rodinky. Ach, ten osud!

13.09.2019 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ze začátku jsem se blbě chytala, páč uběhlo dlouho od předchozího dílu. Ale příběh si stále drží své skóre, boduje a boduje. Neúprosně Vás vtáhne, nějakej Netflix Vás nezajímá, až nakonec zjistíte, že máte před sebou poslední kapitolu a zase dlouhou čekací dobu na pokračování. Budu se těšit, Ilan!

27.04.2023 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Finch jako padlý anděl zachraňující Ultraviolet před černými myšlenkami a svými kouzelnými nápady ji navrací zpět do sedla - zpět do normálního života bez sestry, ale s chutí jít dál. Kniha mě nadchla natolik, že ji musím mít ve své osobní knihovničce, ať ji můžu kdykoliv otevřít, a vrátit se do bipolárního světa Finche, který svým přemýšlením nezvykle, ale srdečně, vystupoval z davu. Téma knihy - sebevražda - je velké sousto, které se musí hodně krát přežvýkat, aby se dalo polknout, jestli vůbec, a i tak těžký pocit v žaludku zůstane už navěky.

Jsem zvědavá na film (All the bright places), zda mě sebere stejně jako kniha.

02.04.2019 5 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Pro mě to byla první kniha tohoto žánru. Musím říct, že zklamaná nejsem. Přišlo mi to, jako čtení na jiné úrovni, ve vysoké kvalitě (oproti románům, které čtu nejčastěji). Velmi propracované postavy a samotný děj, který vás vtáhne do smutného života Olivera - dítěte, které vyrostlo samo, opuštěné, s nulovým zájmem svého otce, bez matky, s postupně utvářejícím se zvráceným pohledem na svět, aniž by si toho sám byl vědom. Dítě potřebuje být správně milováno, jinak se ztratí samo v sobě po zbytek svého života.

27.11.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Mé první fantasy vyústilo díky paní Stehlíkové v úžasný knižní zážitek. Líbí se mi sympatické přemýšlení Ilan, její strachy, obavy, něžnost, prostě všechno. Svět, ve kterém žije, je neskutečně těžký, ale díky její matce a svému daru dostala šanci na něco velkého (to se určitě dozvíme v dalším díle "Faja"). Další klíčové postavy jako Kapitán, Vargas a ostatní členové pětadvacítky Vám berou dech. Skára, nížiny, gheta, palatuly a celé duvalské pohoří jsou popsány fantasticky. Patřičně je toto dílo označováno jako "fantasy z fascinujícího temného světa" a jsem hrdá na to, že ji napsala Češka.

01.02.2018 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Hlavní vykreslenou postavou příběhu je patologická snobka, opičí matka s přehnanou fixací na svého syna. Největší "psycho" na této šílené dámě je fakt, že touha po dalším dítěti - tedy po novém životě, ji nezabránila v tom, něčí život vzít. Přijde mi to jako vcelku dokonalý paradox. Mnohé čtenáře, stejně jako mě, velmi překvapil závěr knihy. Hold, každý si zasloužil, co si navařil..

22.03.2019 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Smekám před autorkou, že dokázala vytvořit tak srdcervoucí příběh tří blízkých přítelkyň, jejich dětí a jedné šílené tragédie. Zatím mámou nejsem, ale i tak jsem se prala se šíleným smutkem, který mě četbou doprovázel. Myslím si, že přelom Noellina života nastal ve chvíli, kdy jí převládla touha po Samovi, a poté karma zafungovala opravdu rychle. O tom by mohla vyprávět Noellina záda, její závislost na uklidňujících medikamentech, které vyústili... no, však víme. Pořád jsem uvažovala, která z holčiček to bude - Grace nebo Jenny. A na konci jsem opravdu koukala. WAU efekt mě bude ještě nějakou dobu pronásledovat.

08.11.2018 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Kolik žen jménem Laura žije v Paříži?
Kolik knihkupců v Paříži se jmenuje Laurent?
..Nejdřív hledá on ji, poté ona jeho.
Malá kniha s velkým K, půvabným dějem a francouzským šarmem.
Má čtenářská duše plesá.. vřele doporučuji!

09.08.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtivé, zajímavé, různé životy hrdinek, témata z našeho světa blízká všem typům lidí. Určitě tato kniha ovlivnila mnoho jedinců. Doporučuji.
Co se týká seriálového zpracování, za mě je kniha o dost lepší. Moje fantazie byly snad reálnější než od filmařů. Jde mi o to, jak všude cpou jen sex. Bylo to skoro zpracované porno smíchané s domácím násilím, šikanou, vraždou v sebeobraně. Kvalitu seriálu táhly hlavně známé herečky (Kidman, Witherspoon, Woodley).

08.12.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Ze začátku pecka. Příběh tučňáka mě bavil, napínal.. velmi chytlavé. Uprostřed knihy přišel zlom. Tučňák se usadil ve škole, a tím to haslo. Chtě nechtě - nějak jsem nenašla ani to "co mě tučňák naučil" v názvu knihy.

02.06.2020 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová umí zázraky se slovy. Kniha se čte prostě sama. Líbila se mi osudová linie několika generací na pozadí historických milníků. Lidé se neměli moc dobře, ale zase toho tolik k životu nepotřebovali. A hold, na každé době je prostě "něco". Nejvíce jsem asi sympatizovala s osudem Alžběty, ostatní byla jen taková fajnová životní omáčka. Podtrženo, sečteno - kvalitní čtení.

12.07.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zaujala mě obálka a název knihy.. Mám ráda hygge. Mám ráda vše, co tento fenomén definuje. Nicméně, obsah knihy mi úsměv na tváři nevyloudil. Hodně postav (novináři a jedna "píárka"), přemrštěné dialogy (opravdu jedno plácaní za druhým), které udělalo knihu zdlouhavější.
Pravděpodobně pro milovníky Kodaně je to skvělý výběr. Za mě - přečtena polovina knihy a poslední dvě kapitoly. Moc jsem prostě nepochopila záměr autorky - udělat z novinářů bandu školáků na výletě v Kodani. A z hlavní postavy jejich vychovatelku. Vadilo mi to..

29.04.2019 1 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Příběh čtivý, postavy sympatické, zápletka zajímavá, i když záměrně stejného charakteru, jako u každého jiného románu (náhodné seznámení, zamilování, hádka, uvědomění si a usmíření). Ale o tom to taky asi celé je, že. Trochu mi uniká význam názvu knihy s hlavním hrdinou. Než alfa samec to byl hlavně drzý, bohatý, pohledný, sexu chtivý a na srdci zraněný právník.

19.02.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Hrozná nuda, kde nic, tu nic. Dělám to nerada, ale odloženo - nedočteno.

07.02.2019 1 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Žánr osobního rozvoje je pro mě zatím nový (takže nemám s čím úplně srovnávat), můžu však říct, že tato kniha mě nadchla. Dostat se lidem pod kůži formou vyprávění příběhů ze života, a v každém najít potřebnou pointu, to mi opravdu sedlo. Náramek mám objednaný, ale už v průběhu čtení knížky jsem na sobě pozorovala, jak moc si stěžuji a také kdy (nejvíce asi při jízdě autem a bohužel doma na manžela :-)). To se však budu snažit od teď změnit, a věřím, že pocítím ve všem více radosti - a to tak, abych si občas mohla zatroubit :-) !

26.10.2018 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Kniha je bránou do světa obyvatel našeho těla - tedy střevního světa, abych byla přesná. U hodně informací jsem seděla s pusou dokořán, u hodně pasáží jsem se legračně chichotala. Autorka je skvělá, ví, o čem píše, a je to velký odborník. Navíc dokáže toto téma pojmout velmi osobitě, což dává knize kouzlo, které vás pohltí. Ke konci jsem se už trochu ztrácela, přece jenom je těch informací v knize opravdu hodně, ale to hlavní nezapomenu - jakmile budu někdy objímat mísu se střevní chřipkou, tak budu vědět přesně, na koho "nadávat" (a také proč se mi to děje).

20.08.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tato kniha ve mě vzbuzovala vztek. "Psychopatický" manžel vs. naivní manželka:
za 1) v dnešní době přece není normální vzít si někoho po 3.měsících, za 2) kdyby manžel upláchl ze svatební noci, a poté se choval, jako bych pro něj byla přítěž, další den bych se hned rozvedla, za 3) i kdybych setrvala v tomto manželském svazku, NIKDY bych manželovi nesvěřila všechny své finance a úspory. Psychopati jsou a budou. O to horší je, že v dnešním světě existují ještě takové ženy, které jim podlehnou. Autorka nastínila příběh jedné takové, která vyvázla ze spáru věznícího trýznitele. Tato kniha se nebude líbit všem. Ani mě ne. Ale ráda jsem si ji přečetla. Ach, jak já miluju svého normálního manžela :-).
PS: dle mého názoru je komentář níže, od uživatele Demonlover, úplně mimo.

10.01.2018 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tak po Chloe a Bennettovi, a Sáře a Maxovi přichází Will a Hanna. Další krásný a erotický příběh dvou mladých lidí, kteří si na konci knihy uvědomí, že bez sebe nedokážou žít. No, kdo by tohle nechtěl číst? :-).

08.12.2017 5 z 5