Delphín Delphín komentáře u knih

Opilý koráb Opilý koráb Arthur Rimbaud

Sbírka skvělých počinů skvělého prokletého básníka! V tak mladém věku propůjčit svým veršům takovou hloubku? I když už mi místy přišlo, že se to lehce opakuje, i tak klobouk dolů. Nejvíce se mi rozhodně líbíl ,,Novoroční dárek sirorků". Po přečtení jsem knihu odložil a řekl si wow, tak to bylo úžasný leč depresivní zároveň

17.09.2020 4 z 5

Wolverine: Zrození Wolverine: Zrození Paul Jenkins

Od konce jsem čekal asi něco víc, rovněž šlo podle mě lépe zpracovat partu tří dětí na počátku komiksu, budoucí děj by byl ještě zajímavějším. To je ale asi všechno, co lze tomuhle komiksu vytknout. Jinak je to velice fajn čtení, do kterého se člověk ponoří, i když tu akce není tolik, jak by se očekávalo, ale to komiksu rozhodně nohy nepodráží, funguje i na té normální lidské stránce. Občas tak máte pocit, že místo superhrdinského originu čtete dosti fajn rodinné drama. A ještě u toho sledovat tak úžasnou kresbu? Jop, tohle se povedlo!

22.08.2020 5 z 5

Ten druhý (2. část) Ten druhý (2. část) Joseph Michael Straczynski

,,Jsi sám sebou, nebo jsi mnou? Jsi člověk, který snil o tom stát se pavoukem, nebo pavouk, který snil o tom stát se člověkem?“
Pokračování první části pokračuje v opravdu hodně velkém tempu. Zatím co první půlka je více filozofická a depresivní, od druhé poloviny dostaneme zpět toho hláskujícího Spider-Mana, leč samozřejmě prvotní nádech nevymizí, naopak, skvěle se s ním po celý komiks pracuje. Je velká škoda, že se více neřešilo Peterovo záhadné smrtelné onemocnění. Tato dějová linka tím tak byla vesměs pohřbena, svůj smysl ale rozhodně měla. Ať už máte více rádi toho temnějšího Petera, nebo naopak toho hláškujícího, zde si užijete oboje. A jedná se geniální kombinaci!

28.07.2020 5 z 5

Noir Noir David Hine

Je to temné, brutální. Příběh si na nic nehraje, působí dost uvěřitelně. O to víc je ale tento díl geniální a o to víc si jej užijete. Je to fakt bomba! Kresba mi sice moc neseděla, ale výtečný příběh s šíleným Octaviusem či nácky mi to nepokazilo. 5* si tento komiks zaslouží bez debat

28.07.2020 5 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Normálně se baladám/poeziím vyhýbám jak čert kříži ale tohle stálo za to. Pár stran s překvapivě poutavým dějem. Příběh možná hodně lidí posuzuje jako strašidelnou věc, já jej spíš vnímal jako smutný. Z hlavního hrdiny číší přímý smutek a zoufalost, kterou Poe do tohoto díla zakomponoval skvěle!

23.10.2019 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Neuvěřitelně poučné, ale i silné čtení.

26.11.2022 5 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

,,Bohatý je ten, koho baví jeho práce a uspět může jen tehdy, má-li věrné přátele."
Byla to nádherná nostalgie do dětských let, kdy jsem nadšeně ujížděl na Velkolepém Spideym a Kačerech. Jasně, české vydání bohužel má pár překladatelských failů ale jsem schopen to přejít. Při čtení Rosovo příběhů jsem se totiž kochal dějem i kresbou, která obsahuje několik skrytých vtípků.

12.09.2022 4 z 5

Rezervace v rytmu blues Rezervace v rytmu blues Jason Aaron

Děj nám zde lehce zpomaluje a rozvíjí nám již dobře známé postavy. Rozhodně bych ale tento díl nenazval bokovkou, kterou při čtení celé série můžete přeskočit. Pevně věřím, že se jedná o malinký dílek tohoto unikátního depresivního puzzle.
Vypíchnout musím noční scénu mezi Carol a Dashielem na silnici, kde jsem byl atmosférou doslova pohlcen.

20.08.2022 4 z 5

Úplně sám Úplně sám Jason Aaron

Cesta do hlubin prérijních duší. Leč už se to zdá neuvěřitelné, Aaronovi se nadále daří hrát si s čtenářem a odkrýt další závoj tajemství. Závěrečnou akci jsem si zde moc neužil, ale čert to vem, když tu byla taková tuna skvěle napsaných momentů, které jsou občas řádné psycho.

05.08.2022 4 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Parádní start série. Aaron rád píše psychopaty a tady jich má tunu. Skvěle vyobrazené prohnilé prostředí, jenž obývají trosky, jen zdánlivě připomínající lidské bytosti.

22.07.2022 4 z 5

Mutantský faktor Mutantský faktor Todd McFarlane

Komiks dost zvedá příběh s Thanosem, který byl zajímavý. Zbytek ale podprůměrný příběhy, co obsahují nepřehledné a nezáživné rubačky s (pro mě) nepěknou kresbou Larsena i McFarlaneho.

17.01.2022 2 z 5

Příčiny & následky Příčiny & následky Joseph Michael Straczynski

Další parádní komiks ze Straczynskiho dílny! Jak už název napovídá, opět se zde řeší otázka onoho pavoučího kousnutí a výrazně se pohne napjatý vztah mezi Peterem a M.J. Druhá půlka příběhu obsahuje dost fajn záporáka z mého milovaného prostředí mafie. Vtipy jsou rovněž dobré, pecka dílo!

24.12.2021 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Úchvatné, ponuré a děsivě dílo, které budete číst s husí kůží a slzou v oku.

18.12.2021 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Skleněný dům mě tedy bavil o poznání více. Začátek je super, Gerald se dostává na loď a příběh se nám rozjíždí, bohužel ale ne nijak velkolepě. Zajímavých postav je zde dost, ovšem de facto žádná nedostane prostor a všechny jsou v průběhu skoro až zbytečně. Dost mi taky vadilo, že se příběh točí v jedné šabloně a časem se mi stal ohraným a předvídatelným.
Ale abych jen nekritizoval, hlášky zde padají dobré a Tobin zde dobře buduje atmosféru.

17.11.2021 3 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Dost fajn temný zaklínačský příběh, co postupně graduje. Pro nováčky značka ideál.

16.11.2021 4 z 5

Svatba Svatba David Michelinie

Začátek komiksu mě dost děsil, protože zápletky s mikroskopem, pavoukobijcem či Electrem byly opravdu tragické. Naštěstí je tu supráckých rubaček opravdu málo a to tento komiks zachraňuje. Jakmile totiž Spidey přechází do civilního života, scénáristé zde odvádí skvělou práci. Samotná svatba tedy nakonec má očekávání naplnila a užil jsem si jí. Dost prostoru tu dostala i M.J. za což jsem rád, protože se to přeci jen tak často nestává. Na závěr tu máme znovu originy našich manželů ale proč ne? Zatím co ten Peterův už asi všichni známe nazpaměť, příběh Mary Jane je dost zajímavý a stojí za to si jej připomínat. A ona heroická scéna v Octopusovo podmořské laboratoří, kterou se inspiroval seriál mého dětství Spectacular Spider-Man? Zahřálo na duši, nebudu lhát.

23.05.2021 4 z 5

Pavučina Pavučina Brian Azzarello

Při sehnání tohoto komiksu jsem se dost bál, protože lidi na něj často prskají. A po přečtení nějak nechápu proč. Už z principu si rozhodně zaslouží své místo v tomto kompletu. Marvel na počátku 21. století vzal známé scénáristy a kreslíře a dal jim na hraní Spider-Manův svět. Dle mého to dopadlo dost dobře. Více prostoru dostaly (většinou) méně využívané postavy, Spidey zde nefiguruje jako hlavní postava v příbězích, což je příjemná změna.
Paradoxně příběh ,,Tisíc" je ze všech nejslabší. Dialogy drhly a samotný název záporáka je prostě divný, i když psán je opravdu moc dobře. Ty sálající emoce z něj. Ta frustrace a šílenství ze světa, to vše an vás dýchá panel co panel.
Druhý příběh je opravdu jednoduchý ale skvěle a vtipně zpracovaný s kvalitním závěrem.
Třetí příběh si získal mé srdce bezesporu nejvíce. Příběh o víře, věrnosti a cti v jinak nečisté společnosti. Příběh je utnut v nejlepším možném momentě. A tak to má být, protože další dění je nám všem jasné. Klobouk dolů před scénáristou.
Poslední příběh v tomto komiksu doprovází trochu zmatená kresba, na kterou jsem si musel zvykat. Příběh je dost krátký ale relativně kvalitní, jen jsem si ho musel přečíst dvakrát, abych pochopil konec.
Celkový komiks hodnotím opravdu kladně, tento projekt se Marvelu opravdu povedl. Jsem rád, že nám tu takové příběhy vyšly!

02.05.2021 4 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Jeph Loeb

Komiks pokračuje dál ve super tempu, které si Loeb minulou knihou nastavil, navíc se zde setkáváme s Robinem. Některé pasáže mi v této knize přišly trochu uspěchané ale cením závěr. Ten mě dost překvapil, na úplném počátku příběhu bych takový konec opravdu nečekal a přesně díky těmto pocitům lze poznat opravdu kvalitní detektivní příběh, kterým Temné vítězství opravdu je. Dovolím si to označit za povinnou četbu pro milovníky nejen Batmana ale celého DC.

15.03.2021 4 z 5

S velkou mocí... S velkou mocí... David Lapham

Tohle se hodnotí opravdu blbě. Komiks mě bohužel nebavil. I když prvotní plán scénáristy nezní špatně, ale je zde řada nedotažených věcí, které k dobrému čtivu prostě chybí. Spidey se tu chová jako blb, postavy kolem něj existují ale práce s nimi totálně nulová, charaktery ploché, nahrazení MJ za Liz rovněž nechápu. Kresba taky ne moc dobrá.
Totální průser to není, ale komiks ,,S velkou mocí" dobré jméno tomuto kompletu rozhodně nedělá.

11.03.2021 2 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Louise Simonson

Relativně dobrá kresba a zajímavý ale fajn nápad na příběh, který je psán moc dobře, leč blíže k němu rozhodně bude mít náctileté publikum. Vadily mi místy nelogické/nesmyslné pasáže a rozhodnutí některých postav. A i když je komiks jinak dobrý počin, působí zbytečně uspěchaně. Kdyby si autorka dala více práce v zápletkách, dialozích apodob. mohla z toho vzniknout zajímavá série.
Komiks obecně teda opravdu fajn ale dalo se z něj vymlátit daleko víc..

05.03.2021 4 z 5