delatrix delatrix komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížku jsem sice nepřečetla až do konce, jen asi k 9kapitole, ale nebyla příliš poutavá.
Hrdinka se zamiluje už v první kapitole, no nic moc. Děj nestojí za moc nedá se ani říct, že je to klišé. Většinu knížky zahrnují scény nad 18, hlavně proto je kniha tak dlouhá. Jistě se dá říct, že než stráčet čas se čtením téhle knížky si radši přečtu něco lepšího a na tohle zajdu do kina.

27.02.2017 2 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Autorku mám prostě strašně ráda.
Její nová série je mnohem pravděpodobnější jak dvě předešlé a i tak nestraci nic ze své cenové kvality.
Milostná zápletka aktuálního páru konci doslova až na poslední stránce. V průběhu knihy se člověk setkává s novými postavami, na které bude jistě autorka navazovat v pokracovani, trochu mi to připomíná televizní seriály, ale i tak se nemohu dockat pokračování. V knížce je mnohem více děje jak romantických scén na rozdíl od třeba od Bratrstva černé dýky.
Moc doporučuji

11.01.2017 5 z 5

Příběh určitě dobrý, ale kniha mi dala pořádně zabrat. Doporučuju všem kdo mají rádi romány a starý Egypt.

14.12.2016 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Knížka mě dost zklamala. Čekala jsem tam tedy rozhodně víc napětí. Jedná se o příběh tak pro náctileté. Na můj vkus tam ovšem bylo až příliš náboženských odkazů a děje kolem toho.

04.12.2016 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Zápletka, kterou jsem tedy vůbec nečekala. Celou dobu je kniha napínavá a čím dál tím se děj zamotává, ale konec je neuvěřitelně překvapivý. Konec knihy mi přišel vážně smutný, ale i něco takovýho by se mohlo stát.
Doporučuju přečíst.

10.11.2016 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Knížku jsem sice přečetla jen do půlky, ale musím říct, že mě dost zklamala, čekala jsem víc. Celou dobu mi to přišlo strašně smutné a depresivní.

11.06.2016 1 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Musím říct, že mě tahle knížka dost zklamala. Podle komentářů je jedna z lepších od Nesbo, ale nepříjde mi to. Příběh byl strašně chaotický a nedalo se v něm vyznat. Až tak od půlky to bylo zajímavé a trochu se v tom dalo vyznat. Nejsem si jistá zda bych ji doporučovala nebo ne. Někomu komu nevadí knížky, které jsou psané z více pohledů to může přijít zajímavé.

10.05.2016 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Mě to tedy nijak nenadchlo. Neříkám, že je to špatná knížka, ale není to na můj vkus. Až příliš sci-fi tak díky tomu se to některým může líbyt.

06.03.2016 2 z 5

Cesta časem Cesta časem Nora Roberts

Knížka mi prošla opravdu pekna. I když taková vec jako, že se člověk zasekne v chatě díky sněhové vánici je dost otrepany. Osobně se mi nejvíce libyla postava Jackoba, je takovým hodně výbušný a energický. Dávám ple hodnoceni, obě části knížky stojí za to.

29.02.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tento díl byl určitě lepší než ten předchozí.
V téhle knížce je dost politických machynací a podobně jak to bývá v politice. Ta poslední kapitola mi přišla trochu smutná, ty Harryho nekalé zvyky se horší, ale jinak knížku doporučuju.

25.02.2016

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Včera jsem dočetla Netopýra a můsím říct, že je úžasný.
U věčiny detektyvek poznám už na začátku, kdo je vrah, ale tahle mě příjemně překvapila. Knížka je plná nečekaných zvratů. Některé části se mohou zdát nezáživné a nudné, ale postupem času se ukážou jako dobrá filozofická připomínka děje. V knížce je hodně filozofických a psychologiských částí, které bych řekla že jsou popsány docela zprávně.
Postava detektiva Holyho mi příjde opravdu skutečná, ne jako někteří vymyšlení hrdinové.
Konec knížky není ani úplně tragický ani happy end, ale vážně zkutečný, jak by to bylo v životě.
Jediné, co musím knížce vytknout jsou anglické věty, které se občas objevují to mě štvalo a proto jsem nedala plný počet hnězdiček.

22.01.2016 3 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Knížka se mi velmi líbyla. Děj byl poutavý a nemohla jsem se odtrhnout od knížky. Jen pořád trochu doufám, výjde i pokračování ty poslední tři stránky mě na to naladily, ale i tak byl příběh poutavý. Nejradši ze všech postav jsem měla asi Kyla. Knížku všem doporučuju

11.12.2015 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Osobně na tento typ knih nejsem. Přečetla jsem prvních třicet stránek a odložila ji úplně. Mohla by se ale líbyt lidem, co jsou nábožensky a docela teoreticky otevření.

03.12.2015 1 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Včera jsem knížku dočetla, ale musím říct, že nejlepších bylo asi posledních deset stránek. Tenhle díl mi připomíná dost první (Okřídlená duše) a je docela slabý. Přdchozí se mi mnohem více zamlouval. Tato kniha je dost pohodová a málo akční na můj vkus. Děj se odehrává pomalu a vztah Amelie a Devlina je opět hlavní částí děje. Konec byl ovšem dost nečekaný jak tomu bylo u prvního dílu čímž se ovšem zase lišil od toho druhého, kde se dalo odhadnout kdo je vrah.
Knížka tedy na přečtení je, ale nedá se od ní očekávat nijak velký děj.

07.11.2015 3 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Četla jsem tedy jen tenhle první díl série, ale přislo mi to strašně nudné. Postavy nebyly tolik vypracované a děl docela předvídatelný. Celkově mě to nebavilo.

03.11.2015 1 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

Četla jsem to už před nějakou dobou, ale knížka neměla nijak velmi zajímavý děj. Ani za čtení nestojí.

20.10.2015 1 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Je to sice už chvíle, co jsem to četla, ale opravdu nádherné. Vzrušující scény jak bojové tak romantické. Každá z předchozích knížek byla dobrá.

20.10.2015 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Už je to sice nějaká doba co jsem tuhle knížku četla, ale nijak zvlášť mě nezaujala. Je to takový zamilovaný příběh, ale docela klišé.

19.10.2015 2 z 5

Království Království Amanda Stevens

Knížku jsem rovnou zhltla. Je mnohem dobrodružnějsí jak první díl. Tím, že se v ní nyní nenachází Devlin, ale jiný sexy muž je to zase trochu nová zápletka. Knížka pokračuje v tom odkud pochází Amelie. Moc doporučuju

19.10.2015 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Knížka nebyla špatná, ale řekla bych, že moc ... suchá jinak to popsat nedokážu. K přečtení, ale je.

14.10.2015 3 z 5