dee95 dee95 komentáře u knih

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Zase mě dokonale zmátl, jak jenom to dělá :) Příjemné a napínavé čtení. Příjemé bylo i setkání s Effem, pro mě jakožto diabetika, super vložka :)

03.11.2017 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Od doby co jsem dočetla snad neposlouchám nic jiného než "Iris"aaaa je to skvělé holčičí čtení :)

03.11.2017

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Kniha je velmi zajímavá. Ačkoliv od začátku je známý vrah, neubírá to na napínavosti a jisté zamotanosti děje. Bavilo mě číst do půlky a bohužel do závěru jsem se musela už nutit. Přijde mi, že autorka přeskakuje od problému k problému velmi zvláštním a pro mě nepřirozeným způsobem. Nicméně na rozdíl od ostatních mi hlavní hrdinka nepřišla nesympatická, naopak pro mě bylo zajímavou sondou do lidské duše zjistit jak se snaží udržet rovnováhu mezi podřízenými a nadřízenými. Bohužel kvůli závěru mě kniha zas tak neuchvátila, škoda.

25.09.2017 4 z 5

pak šťastnou mouchou
jsem také já sám,
ať žiju
nebo umírám."

Nejkrásnější překlad Blakeových básní - tedy alespoň pro mne. Tento muž našel nejgeniálnější způsob jak se zapsat do věčnosti. Jeho básně jsou známe a velmi aktuální i v dnešních dnech. A pro mě srdeční záležitostí. Jsem hrdá, že mám jeho dílo ve své skromné sbírce.

25.09.2017 5 z 5

Motiv Motiv Jonathan Kellerman

První kniha co jsem od autora četla (já vím ostuda :D) ale za mě super čtení, určitě si hodlám pořídit víc knížek. Příjemná , ale napínavá detektivka. Geniální nápad přizvat psychologa k vyšetřování. Jsem Alexova velká fanynka :)

09.08.2017 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Místy je to slátanina a čtení je to spíš pro náctileté, ale v rámci young adult celkem příjemné čtení, na oddech a odpočinek. Nic náročného.

09.08.2017 3 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Kniha byla super. Napínavá, čtivá, originální. Líbila se mi i forma jakou je kniha psaná, kdy se prolíná skutečný svět a zápisky deníku. Jedinou chybou byl konec. Škoda. Ale jinak doporučuji, stojí za to.

17.07.2017 4 z 5

Jackie - Čtyři dny, které jí změnily život Jackie - Čtyři dny, které jí změnily život Maud Guillaumin

No páni. Nikdy jsem moc nemusela životopisy, ale Jackie mě přesvědčila, že i tenhle žánr dokáže nabídnout "něco víc". Naprosto nepřikrášlený příběh někoho, komu se zhroutil svět ze dne na den. I přes veškerou kritiku na její osobu, po přečtení knihy zastávám názor, že Jackie je jednou z nejsilnějších žen. Děkuji, že jsem měla možnost tzv. nahlédnout pod pokličku.

17.07.2017 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Je to super knížka, spíš pro mladší generace nebo jako taková oddechovka. Ale to, že je to lehčí četba, neznamená, že kniha není super a celkem i napínavá. Přečteno jedním dechem :)

17.07.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Autorku naprosto zbožňuji, a proto pro mě nebylo překvapením, že i tato kniha byla mistrovská. Napínavá, nečekaná, překvapivá. Fascinující téma a naprosto neuvěřitelné zakončení (prokrista, vždyť já už si začala myslet, že to snad dělá Lacey) Ale na rozdíl od většiny tady, si myslím, že na "Volavku" nemá. Ale i tak určitě stála za přečtení - jedním dechem a prosím přeložte další díl, asi nedokážu žít bez Joseburyho :D

14.02.2017 5 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Kniha mě naprosto uchvátila a pohltila. Vždy, když už jsem měla pocit, že jsem přišla na to, o co vlastně jde a která realita je skutečná, mě autor rychle vyvedl z omylu a nabídl mi další variantu. Věřím, že každý si v tomhle příběhu najde to své a pokud se při čtení nebojíte trošku přemýšlet, vřele doporučuji!! Za mě bezkonkurenční :)

24.01.2017 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Kniha určená především dospívajícím. Jako takovou jsem jí zhltla jedním dechem, ale jak už se tu psalo později v dospělosti na ní máte trochu jiný názor. I tak ale velmi čtivý a originální příběh :)

01.11.2016 4 z 5

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Když jsem tuto knihu četla v minulosti, hrozně se mi líbila. Dokonce si pamatuji, že jsem jí v jednom místě i oplakala. Jenže když jsem se k ní po letech vrátila, nějak jsem se do ní už nedokázala začíst. Škoda..

01.11.2016 3 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Wow, je neuvěřitelné co dokáže člověk přežít, co dokáže přežít malá holčička. Stejně jako je neuvěřitelné jak moc bolesti je schopen způsobit jeden člověk a lhostejnost jeho okolí. Velmi krutý a drsný příběh napsaný s neuvěřitelnou otevřeností a upřímností. Jaycee jsi úžasná.

P.S. velmi jsem ocenila za každou kapitolou z minulosti dnešní pohled na věc.

01.11.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Hostitel mě přitahoval možná právě tím, že není tak "profláknutý" jako Stmívání. O autorčině talentu není pochyb a tato kniha to naprosto potvrzuje. Romantický, napínavý, originální příběh, který mě vtáhl do děje a nepustil. Přiznávám, že je to jediná kniha kvůli které jsem "se hodila marod" abych jí mohla dočíst :D

26.10.2016 5 z 5

Moje zpověď Moje zpověď Kateřina Kantová

Kniha jako taková je vlastně průměr. Snoubí se v ní několik "zpovědí" a ne všechny jsou stejně kvalitní - bohužel. A ačkoliv jsem jí dočetla po chvilce mě kniha přestala bavit díky své monotónnosti. Možná to chtělo povídky nějak lépe poskládat za sebe, aby se neopakovala stejná deviace několikrát po sobě, nevím. Každopádně pohled do nitra takových lidí rozhodně stojí za přečtení. (A zvlášť za ty peníze) :)

26.10.2016 3 z 5

Tajemný jezdec Tajemný jezdec Zane Grey

První kniha od Greye která mi přišla do ruky. Zanechala ve mě velkou stopu, dokonale vykreslené rodinné vztahy a prostředí amerického západu. Ale i přesto dílo nezapře svého autora, takže kdo čeká něco hlubšího, nejspíš bude zklamaný. Nicméně pro mě top!

26.10.2016 5 z 5

Schody z písku Schody z písku Zane Grey

Kdo zná autora, tak určitě rozpozná jeho typický styl psaní. Ano, je to prostě Greyovka. A za mě určitě jedna z nejlepších.

26.10.2016 4 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Velmi čtivý příběh, naprosto mě pohltil. Zamotaná historie a vlastně důkaz že lidská ješitnost a touha po pomstě dokáže přešít spoustu let. A minulost vás vždycky dostihne...

26.10.2016 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Už to tu bylo řečeno a já můžu jen souhlasit. První díly super..postupem času čím dál větší zmatek, zápletky si začaly být podobné,snad i autorky se v tom začaly ztrácet...
Prvních pár dílů jsem přečetla na jeden nádech, ale sérii jsem ani jako Zoeyin věrný fanoušek dočíst nějak nedokázala..

23.10.2016 4 z 5