Dee69 Dee69 komentáře u knih

Sto tisíc království Sto tisíc království N. K. Jemisin (p)

Toto je vcelku zvláštna kniha. Nieje to štýl na ktorý som zvyknutá, ale námet na zaujal. Myslím, že táto kniha nemá určité hranice čo sa týka sexuality, pohlavia, atď (kto čítal, vie čo mám na mysli), miestami mi to prišlo ako veľký harem ???? avšak aj tak sa mi páčila. Zároveň z touto knihou hodnotím aj jej pokračovanie, ktoré u nás nieje preložené. Druhá časť je oveľa zaujímavejšia aspoň z môjho pohľadu, čiže komu nevadí čítanie v AJ, odporúčam aj pokračovanie.

12.03.2021 3 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Ako prvé som od tejto autorky čítala sériu legenda, ktorá sa mi veľmi páčila. Nepremýšľala som teda a objednala si rovno aj celú sériu Young Elites. Nadšenie má však rýchlo opustilo. Mala som problém dočítať prvú knihu a ďalšie dve som ani neotvorila. Chápem, že nie všetky hlavné postavy musia byť nutne pozitívne, avšak zväčša majú aspoň nejakú charakterovú črtu ktorú si čitateľ zamiluje. V prípade tejto hlavnej hrdinky som však nedokázala nájsť nič čo by ma zaujalo. Celkovo boli postavy slabo vykreslené a nezaujímavé, zabúdala som ich mená len čo sa stratili z obrazu. Pre mňa kniha ktorá mohla mať dobrý potenciál, avšak sa stratila niekde na polceste.

12.03.2021 1 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Pre túto knihu som sa rozhodla z dvoch dôvodov. Za prvé milujem grécku mytológiu a za druhé mala výborne hodnotenia.

Priznávam, že začiatok knihy bol pre mňa trochu nezaujímavý, nevedela som sa do deja poriadne začínať, ale nevzdávala som to a dobre som urobila :)

Zlom vnímam najmä od doby ako bola Kirke vyhostená na ostrov. Od toho okamihu som sa od knihy nevedela odtrhnúť.
Krásny príbeh, dej, opis krajiny pre mňa úžasný :) rozhodne stojí za prečítanie.

12.03.2021 4 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Vážne sa snažím dotlacit k tomu túto knihu prečítať. Som ni kde v polovici a Susan mi tak neskutočne ide na nervy, že sa mi stáva málokedy. Možno som alergická na ten typ dejovej linky, ktorí je teraz taký populárny, a síce že, môj priateľ sa ku mne správa ako k poslednej handre, ale ja pred ním s radosťou padnem na kolená. Lež ma chytila od začiatku, ale o tejto knihe sa tak vyjadriť nemôžem..

31.12.2020

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Knihy tejto dvojice sa mi ozaj páčia. Jediné čo mi vadí (ale možno je to len môj subjektívny pocit), že takmer v každej knihe sa vyskytne ženská postava ktorá mi nesmierne lezie na nervy

10.12.2020

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Nejako si neviem pomôcť, ale táto kniha má za srdce nechytila. Pravdepodobne to bude hlavnou hrdinkou, s ktorú, nech som sa snažila akokoľvek som si nedokázala obľúbiť. Prečítala som viacero kníh z prostredia táborov, ale toto je určite najslabšia. Taktiež mám pocit že autor to niekedy poriadne pritiahol za vlasy. V osvienčime sa obedoval chlieb s marmeládou???? To fakt?. Pre mňa škoda peňazí pokiaľ ide o túto knihu.

14.11.2020 1 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Absolútna top autorka. Myslím že má od nej nesklamala ešte žiadna kniha, prečítala som viacero jej kníh v origináli ktoré u nás ešte neboli vydané, a je obdivuhodné ako si stále udržuje skvelý štandard. Milujem knihy s nečakanými zvratmi a prekvapeniami, a práve toto C.Hoover svojim čitateľom prináša.

27.10.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Sarah J. Maas patrí medzi moje Top autorky, a to i napriek tomu, že do cieľovej skupiny YA čitateľov už nejakú dobu nepatrím :) Tak ako Sklenený trón, aj táto séria ma absolútne očarila. Milujem jej štýl písania, ktorý je ľahký, prekvapivý, plný zvratov a perfektne vykresleného deja. Sarah Vás vtiahne do deja hneď v úvodných stránkach a bude Vás držať až do tej poslednej. Vytvára nádherné svety mágie, víl, lásky, ale aj sklamania, bolesti a smrti a dokáže ich vybalancovať na perfektnú úroveň. Klobúk dole pred jej talentom.

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Nič nenaštve človeka viac ako knižná séria kníh, ktoré niesú preložené do konca. Táto kniha nemala zrejme takú veľkú publicitu ako niektoré iné, možno o poznanie horšie fantasy romány, avšak na kvalite jej to neuberá.

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Za mňa najslabšia zo série kníh od tejto autorky. príbeh bol síce vtipný, dej plynul rýchlo, avšak chýbalo mi tam niečo čo ma chytilo za srdce v iných knihách od M. Sheridan.

21.04.2020 2 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Možno menej známa kniha, ale mne sa páčila a prečítala som celú sériu. Samozrejme nieje to žiadne mimoriadne náročné čítanie, ale chytila ma idea predstavy o výbere dokonalého partnera. Aký by bol svet keby vám bol pridelený ten najdokonalejší partner nájdený práve pre Vás? Bol by zároveň aj Vašou spriaznenou dušou? Príjemné oddychové čítanie na večer alebo dlhé letné dni :)

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Priznávam, najskôr som videla seriál, ktorý sa mi nesmierne páčil, a až následne som sa pustila do čítania kníh, keďže som bola zvedavá na pokračovanie príbehu :) A samozrejme ako to už zvykom býva, seriál nesiaha knihe ani po členky. Skvele napísané, dej plynie plynule, hlavné postavy sú sympatické. Nemám čo by som vytkla :)

Chci tě Chci tě Jen Frederick

pre mňa neznáma autorka, ktorá príjemne prekvapila. Prvých niekoľko strán som si nebola istá akým smerom sa ide príbeh uberať, avšak autorka zvolila štýl písania ktorý nám odhaľuje tento príbeh od jeho úplného začiatku. Je skvelé sledovať ako sa z pribúdajúcimi rokmi vzťah hlavných postáv menil a postupne vyvíjal. odporúčam :)

Bentley Bentley Melanie Moreland

Kniha sa mi páčila. Je pre zmenu priíjemne keď je hlavný hrdina vykreslený inak, než ako sukničkársky bastard :) Samozrejme, nemôžeme tu očakávať nejakú dychberúcu zápletku, ale ako večerné oddychové čítanie odporúčam.

21.04.2020 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Čo ma na tejto knihe najviac iritovalo je hlavná hrdinka. Naivná, poddajná, a neviem. hlúpa. Veď jasné, že keď vám váš milovaný bude nadávať, zosmiešnovať, urážať, tak ho budete milovať ešte viac. Chápem pointu "bad boys" kníh, ktoré sú dnes tak obľúbené, ale táto kniha ma nijako neohúrila a mala som vážny problem aby som ju v polke nazavrela a nezahodila do kúta.

20.04.2020 1 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Túto autorku mám fakt rada. Černý led je žánrom trochu odlišný ako jej najznámejšia séria, ale na kvalite mu to ničím neuberá. odporúčam

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

P. Ward sa drží svojho štandardu. Kniha neurazí, ale ani nijako neprekvapí. Rýchle, jednoduché čítanie.

20.04.2020 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

k sérií kníh od tohto autora som sa dostala absolútnou náhodou v čase keď som už nevedela do čoho strčiť nos a potrebovala som pauzu od fantasy a romantických kníh a môžem povedať, že neľutujem. Všetky knihy som hltala od prvej po poslednú stranu, dej je napínavý, zaujímavý a núti vás nepustiť knihu až do poslednej strany. Dúfam, že v budúcnosti sa sa objavia od tohto autora ďalšie knihy.

Pokušení Pokušení Kateřina Plachá

Pokiaľ som pri prvej časti série mala nejaké výhrady, v druhej nemám vôbec žiadne. Autorka sa s dejom vyhrala viac, postavy boli sympatickejšie a kniha sa čítala plynule a rýchlo. určite odporúčam.

Zkáza z nebes Zkáza z nebes Kateřina Plachá

Pokiaľ sa jedná o fantasy žáner väčšinou siaham po zahraničných autoroch. Po adriane Michálkovej, je táto kniha príjemným prekvapením. Chvíľu mi trvalo sa do nej začítať, ale zhruba od polovice to začalo byť celkom zaujiímavé čítanie. Odporúčam milovníkom anjelských fantasy, ktorí nepohrdnú štipkou erotiky :)

20.04.2020 3 z 5