Daura Daura komentáře u knih

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Po prečítaní recenzí mi táto kniha dlho ležala na poličke. Som obrovský fanúšik série Milénia a mala som teda z knihy trochu strach. Čakala som trápnu napodobeninu, klišé.
Ale bol to obrovský omyl!
Nikky je naprosto originálna a sympatická postava. Príbeh je tiež jedinečný, text veľmi čitateľný. V knihe sa objavuje ešte niekoľko moc zaujímavých charakterov a ja som to všetko s nadšením hltala!
Naviac oceňujem dosť podrobností zo sveta zbraní. Som policajtka a vášnivý strelec, takže sa mi páčil cit pre detail, napr. ako sa zachová strela v uzavrenom priestore či čo sa stane s nevyčistenou poloautomatickou palnou zbraňou.
Preto, že viem strielať a ovládam bojové umenia ako je box či judo, ešte nie som ako Lisbeth... ;)
Chcelo by to pristupovať ku knihám bez predsudkov. Túto konkrétnu knihu posadím na čestnú poličku hneď vedľa Milénia.
Btw, moju policajnú dušičku to bavilo viac než ospevovaný Chris Carter.

06.09.2022 5 z 5

Vnitřní klid a kde ho najít Vnitřní klid a kde ho najít Christopher Papadopoulos

Blá, blá, blá.
Z tejto knihy som si neodniesla vôbec nič. Sú tisícky podobných kníh, ktoré majú o milión vyššiu hodnotu...
Bohužiaľ ani kamaráti nehodnotili túto knihu nijak pozitívne.
Dosť strata času.

04.09.2022 odpad!

Bláznivých 17 Bláznivých 17 Barbara Samson

Za mňa absolútne suprová kniha. Čítala som ju aj v puberte a teraz pri znovučítaní ma prekvapilo, ako živo som si ju pamätala.
Nemohla som sa od nej odtrhnúť.
Toto by mala byť povinná literatúra pre všetky pubertiačky... Namiesto tých kravín o konzumerizme či cool sexe...

30.07.2022 5 z 5

Niekedy stačí jeden slnečný lúč Niekedy stačí jeden slnečný lúč Bruno Ferrero

Malé príbehy, trochu dosť naivné, niektoré milé a povzbudivé.
Veľmi tu autor pretláča kresťanstvo a to hodnotím skôr negatívne.

28.07.2022 2 z 5

Záchvevy Záchvevy Laco Novomeský (p)

Moja najmilejšia zbierka básní z detstva.

05.05.2022 5 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Takže takto. Toto je proste konšpiračná kniha, kde autor len vyplačkáva, aký odpad sa primiešava do krmiva pre zvieratá. Keď na jednej strane veľmi aktívne vymenúva hnusné značky, na druhej strane veľmi šetrí zdrojmi svojich získaných informácií. Čas od času menuje nejaký článok z pofidérneho časopisu alebo cituje nejaké rozhovory s nezainteresovanými ľuďmi. Žiadne vedecké štúdie, policajné vyšetrovania, správy kontrolných úradov...
Táto kniha je strata času. Že krmivo Whiskas nie je príliš kvalitné, vie asi každý. Netreba o tom vyplačkávať na celú knihu.
O "serióznosti" tohto výplodu svedčí i fakt, že som knihu kúpila v Levných knihách za 19 Kč. Hneď vedľa ležalo Klausove plačkanie za rovnakú cenu.
Pokiaľ si niekto myslí, že toto je bomba v investigatívnej žurnalistike, tak sa škaredo mýli. Naviac kniha bola pre mňa ťažko čitateľná a neskutočne som sa nudila. Každá kapitola bola len opakovaním tej predošlej. Kaly a masokostná múčka. Mimochodom, škrupinami z vajec kŕmila sliepky aj moja babička, vraj to teda doplňuje vápnik.
A všetci, čo tu v komentároch plačkáte spolu s autorom, si prečítajte zloženie svojich potravín. Zloženie krmiva pre zvieratá je mimo iné vypísané na obaloch tiež. To mi chcete tvrdiť, že ste si ho nikdy neprečítali?

22.11.2021 odpad!

Mne toto proste vždy urobí náladu a tento humor mi je príjemný.

05.11.2021 5 z 5

Osudný omyl Osudný omyl Lucy Maud Montgomery

L. M. Montgomeryová nesklamala. Neskutočne krásny príbeh! K tejto knihe sa budem vraciať veľmi rada.

09.08.2021 5 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Zase taká úžasná kniha to nebola. Prakticky sa to stále opakuje dokola, čo na týchto motivačných knihách nemám rada. Uznávam, pár dobrých rád som v knihe našla. Aktuálne upratujem celý byt práve vďaka novému "obyvateľovi", musím priznať, že som niekoľko rád vďačne aplikovala.

27.07.2021 3 z 5

Zamilovaná Zamilovaná L. E. Blair

Tieto knihy proste milujem z detstva. Rada sa k nim vraciam aj v dospelosti a dúfam, že keď budem mať raz náhodou dcéru, bude ich mať rada rovnako, ako ja.

28.06.2021 4 z 5

Nové priateľstvo Nové priateľstvo L. E. Blair

Toto je proste moje detstvo. Vždy som tie knihy milovala, a aj teraz v dospelosti mi stále sedia.

17.05.2021 5 z 5

Peklo Peklo Robert Olen Butler

Číst tuhle knihu bylo Peklo. Manželovi se ale z nějakého záhadného důvodu líbila (jemu se ale taky líbí tupé animáky na pokraj blaha), tak jsem mu slíbila, že ji přečtu. Navíc se mi hodila do výzvy.
Celá kniha je naprosto bez děje! Absolutně! A navíc existují i jiní slavní než jenom prezidenti. Klišé jedno za druhým, nekonzistentní, bez příběhu a dokonce i bez závěru. Stále jsem doufala, že se postupně začne něco dít, ale ani do posledního řádku se nic neudálo. Kvůli tomuto umřeli zbytečně stromy. Že to vůbec někdo vydával...

10.04.2021 odpad!

Buddha vchází do kanceláře Buddha vchází do kanceláře Lodro Rinzler

Pro mě to byla ztráta času. Motivačních buddhistických knížek jsem přečetla mnoho, ale tato byla prakticky prázdná, plochá, nezajímavá. A taky mě neskutečně vytáčelo to autorovo nekonečné já, já, já. Sršelo z toho ohromné ego.

08.05.2020 1 z 5