Osudný omyl přehled

Osudný omyl https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33341/osudny-omyl-33341.jpg 4 57 57

Ďalšou zo série vynikajúco stvárnených ženských postáv spisovateľky je Valancy Stirlingová. Dlhé roky prísnej prudérnej výchovy vykonali svoje dielo, a tak nie div, že sa Valancy neodvažuje žiť podľa vlastných predstáv. Keď napokon nachádza silu urobiť prvý samostatný krok k slobode, dozvedá sa, že je nevyliečiteľne chorá. Akým smerom sa bude odteraz uberať jej život? Akú úlohu v ňom zohrá Barney Snaith, záhadný mladý muž so zlou povesťou? A vari sa Valancy môže ešte splniť jej sen o Belasom zámku? ... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

The Blue Castle , 1926

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudný omyl. Přihlašte se a napište ho.

lagareta
29.04.2024 5 z 5

Tahle knížka je moje srdcovka, mám jí už dlouho, sehnala jsem si jí ve slovenštině, kde vyšla jako Osudný omyl. Čtu jí vždy, když "potřebuji pohladit na duši". Takže jakmile jsem zjistila, že je i česká verze, hned jsem si jí půjčila jako e knihu v knihovně...a byla jsem hrozně zklamaná z toho překladu, co to je? To snad někdo přepsal překlad z googlu? Opravdu mi to přišlo líto..
Zůstanu tedy u slovenské verze, která je poetická a krásná.

adorjas
27.03.2024 3 z 5

No, dobre! Bolo to predvídateľné, moralizujúce, čiernobiele, také presne ako z roku 1926, keď sa chcete zavďačiť čitateľom a vydavateľstvu, nech vás dobre predáva a nech vás dobre kupujú. Na druhú stranu, vypla som si pri nej a bolo za mňa fajn spoznať autorku aj z inej knihy ako je Anna alebo Emily alebo Rozprávkarka.

Martule44
23.10.2023 5 z 5

Tohle dílo pro mne bylo skutečným překvapením! Originální dílo své doby. Autorka mi připomínala školní léta, kdy jsem očekávala nezáživný příběh. Ooo jak jsem se mýlila!
Po dočtení jsem si přečetla životopis a udivilo mne, kolik děl a básní za svého života napsala!
Mám chuť na další knihu z pera této autorky:-)
Kniha nádherná....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osudný omyl v seznamech

v Právě čtených2x