Datr1 Datr1 komentáře u knih

Čarodějka na pražském hradě Čarodějka na pražském hradě Dana Chamblee Carpenter

Velmi čtivá knížka, hezký příběh, ale kromě historických postav, které jsou opravdové, to je smyšlené, což mně dost zklamalo. Buď historický román nebo vymyšlený včetně postav, kombinace o obojího mi vadí, tady je to docela "přitažené za vlasy ".

30.10.2020 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Mám ráda tenhle styl psaní, toto byla má asi čtvrtá knížka od ní, a dost mně bavila. Hezky propojené příběhy všech postav, Sophie je moc hezká postava, druhou polovinu knížky jsem přečetla takřka jedním dechem, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

17.10.2020 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Skvěle napsané, barvitě vylíčený rok anglické matky, ale místo abych se válela smíchy, což spousta čtenářek určitě dělala, nechala jsem se pohltit tak,že jsem s chudinkou matkou trpěla. Úsek,kde popisuje nájezd švagrové s rodinou, jsem přirovnala spíš k hororu. Líbila se mi, mám ráda tenhle styl.

31.05.2020 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Půjčila jsem si tuto knížku jen jako oddychovku, ale byla zábavná, čtivá a dokonce si můžeme odnést i nějaké ponaučení

09.05.2020 4 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Velice čtivý příběh, lehce psaný, napínavý, moc se mi to líbilo

02.05.2020 5 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Také jsem čekala humor, který tam byl opravdu poskrovnu, ale je to pěkný dojemný příběh.

07.03.2024 4 z 5

Píseň mořských válečnic Píseň mořských válečnic Catherine Doyle

Nádherný,napínavý, důstojný soupeř Harryho Pottera, skvělá fantasy pro děti

10.02.2024 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

prvních 70 stran jsem přemýšlela, že knížku odložím, ale pak už se to začalo vyvíjet a poslední třetina byla téměř napínavá. Ale nenašla jsem tam žádnou postavu, kterou bych si oblíbila a celkem to byl děj dost podivný.

16.11.2023 3 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Krásné, čtivé, jako vždy

15.09.2023 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Četlo se to hezky, ale bydlím kousek od Krumlova, takže to, že je hrad Rožmberk i s bílou paní v Českém Krumlově, mne celou dobu vytáčel. A to autorka tvrdí, že tam byla

28.08.2023 3 z 5

Tenhle způsob vyjadřování miluju, bylo to super

26.04.2023 3 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Bohužel jsem ještě žádnou knížku od DD nečetla, tak jsem se ztrácela ve jménech detektivů, jinak se to dá číst i mimo pořadí. Celkem čtivé, ale vadil mi rádoby hovorový jazyk.

15.04.2023 2 z 5

Kukuřice, komunismus a kaviár Kukuřice, komunismus a kaviár Anya von Bremzen

Celkem pěkné, víc než recepty mně zaujala historie SSSR, kterou nám tajili. A ta byla celkem šokující.

12.04.2023 3 z 5

Vlak pro děti Vlak pro děti Viola Ardone

Zajímavý příběh, část, kterou vypráví chlapec je skvělá, konec, kdy je dospělý, už tak hezký není, ale celkově pěkná knížka.

07.01.2023 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Skvělá knížka, doporučuji

14.11.2022 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Skvělá knížka! Rozhodně doporučuji.

07.10.2021 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

S ubývajícími stránkami přibývá napětí, dobře se to čte, závěr byl pro mne dost překvapivý. Končí to vskutku originálně, ale z mého pohledu trochu podivně.

28.07.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Tuhle knížku dostal můj vnuk k 8.narozeninám, a půjčil mi jí k přečtení. Čte se moc hezky, je trochu drsná, ale Andersen je mnohem horší, pro děti. A v televizi jsou i v animovaných pohádkách mnohem drsnější scény. Harry taky není nic pro malé děti a zbožňují ho. Já se moc těším, až jim (jsou 2 kluci) to budu o dovolené předčítat.

07.05.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Až na ty vulgární výrazy, které mi kazily jinak hezky psaný příběh, se mi knížka líbila. Má vtip, dobře se čte, nečekané zvraty, i povedený závěr.

22.02.2021 4 z 5

Vynález přírody: Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta Vynález přírody: Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta Andrea Wulf

Čekala jsem něco jiného, víc osobní příběh, ale tohle osvětlilo celý pohled na 19-té století, historické souvislosti skvěle podané, překvapivě dobře se to čte.

02.02.2021 4 z 5