Dashow Dashow komentáře u knih

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Tak jsem po dlouhé době nedočetla knihu... Často se mi to nestává a dělám to nerada, ale už jsem byla téměř ve třetině a pořád nic. Ani Olga, ani Jarmila mne nedonutily pokračovat dál. Já potřebuju, aby mě knížka přitahovala, nutila otáčet stránku za stránkou, abych se těšila, až si budu moct večer zalézt a konečně číst a to se tady bohužel nestalo. Ostatní knížky paní Poncarové se mi líbily.

06.06.2023

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Knížka byla čtivá, příběh Evy uvěřitelný. Oproti tomu částem o Natálii a jejím obratu o 180 stupňů jsem uvěřit nedokázala, po celé čtení jsem tyhle části chtěla mít co nejrychleji za sebou a vrátit se zpátky za Evou. Díky tomu jsem knihu přečetla poměrně rychle a byl to důvod, který mě nutil otáčet stránky. Kdybych mohla hodnotit každý příběh zvlášť, dala bych Evinému 5* a Nátálii 2*. Chápu, bez Nátalie by to byla úplně jiná kniha, ale zkrátka mi nesedla. Proto 3*

19.10.2022 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

(SPOILER) Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale když jsem přelouskala 1/4 už to šlo samo. Konec knihy byl z mého úhlu pohledu velmi naivní (co se těch dvou týče), ale nevadilo mi to. Jen mi to přišlo zvláštní... Jakože 18 let, nic a najednou střih a jede se dál, vše při starém, jen děti už jsou velké. Hm..

21.01.2022

Trest života Trest života Joy Fielding

Od první kapitoly jsem věděla, že tuhle knížku jen tak z ruky nedám. Byla to moje první knížka od autorky, a rozhodně se pustím do dalších. Trochu mě nudila část, kdy se Gail bezcílně ubytovávala po penzionech, aniž by se cokoliv stalo - proto "jen" 4*

19.11.2018 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Ze začátku jsem se nemohla začíst, později mě mrzelo, že už je konec. Jako vždy, mám ten styl pana Hartla ráda, moc se mi knížka líbila.

31.10.2018 5 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Námět super, mohl by to být zajímavý příběh.. strašně nedotažené, častokrát jsem měla potřebu vědět o konkrétní situaci víc, abych jí mohla plně pochopit. Z knížky jsem spíš zklamaná, musela jsem se nutit k dočítání.

30.08.2018 2 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Surové, kruté, dechberoucí. Přečteno jedním dechem.. byla jsem smutná, chvílemi šokovaná. Cítila jsem společně s Ditou naději i bezmoc.. strach.

13.07.2018 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Četla jsem hodně knížek o osudech lidí během druhé sv.války.. ale tahle knížka mě opravdu dostala! Ta dětská naivita, upřímnost, naděje... neschopnost uvěřit, že by život mohl být opravdu až tak ... nemůžu najít to správné slovo... Během čtení jsem měla po celou dobu slzy v očích, a občas jsem nechala i nějakou utéct. Je to krásná, dojemná a zároveň krutá knížka... rozhodně DOPORUČUJI! Dala bych jí dnešním dětem jako povinnou četbu. Aby věděli, že radost může mít někdo i z toho že má pro sebe celou mrkev...

13.07.2018 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Příjemná oddechovka, která nenadchne, ani neurazí. Oceňuji, že i když byla převážně o sexu, měla i příběh. Čtivá, lehká knížka.

07.03.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice čtivá a dechberoucí kniha, nicméně jsem velice zklamaná z jejího konce. Příběh je z ničeho nic utnut, aniž by byly zodpovězeny najpalčivější otázky o ostatních postavách knihy. Zůstal mi v hlavě zmatek a touha po odpovědích.

02.03.2018 4 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Nenadchne, neurazí. Asi jsem na základě hodnocení čekala víc. Možná je to i tím, že mám podobných knih načteno už hodně, je to můj oblíbený žánr. Tuhle jsem ale přečetla a tím to skončilo. Nijak zvlášť mi zřejmě v paměti neuvízne.

09.03.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knihu nebudu hodnotit, jelikož jsem jí dočetla cca. do poloviny a odložila.

22.02.2023

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Oproti prvnímu dílu mi trvalo o něco déle než jsem se pořádně začetla a taky o něco déle než jsem přišla hlavní hrdince "na chuť". Nicméně když už se to podařilo, nemohla jsem přestat číst. Stejně jako u první knihy. Krásné a poutavé čtení. Konec dává více než tušit, o čem bude další autorčina kniha a tak se už teď moc těším :-D

30.11.2022 5 z 5

Skleněné ztráty Skleněné ztráty Veronika Doskočilová

(SPOILER) Tohle bylo zvláštní. Přečetla jsem relativně hodně knih o koncentračních táborech, holocaustu a válce, ale kniha je jiná. Málokdy mě napadlo přemýšlet nad tím, jak moc velký dopad mají prožité události na přeživší, jak se s tím musí celý život vyrovnávat a zda se to vůbec dá. Jestli je možné nikoli zapomenout, ale odpustit. A jak moc je to důležité! Tahle kniha mi ukázala zase úplně jiný pohled na téma. Četla se dobře, jen Vilma mi přišla (v době po válce) jako poměrně nesympatická, sobecká postava, její pasáže jsem četla s mírným sebezapřením. A přitom se není čemu divit, že byla taková jaká byla.

04.10.2022 4 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Půl hvězdy bych ubrala za povídku "Vypisovač", kterou jsem prostě nebyla schopna dočíst.

03.12.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

četla jsem mnohem "poutavější" knihy na toto téma, vadilo mi skákání v čase a také se mi zdálo, že je to pořád jedno a to samé dokola... porod, práce, bída, Mengele, porod, práce, bída, Mengele... Dočetla jsem jen ze setrvačnosti.

05.04.2021 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

dávám 4*, protože jsem cca.od poloviny, možná kus za polovinou tušila, jak to bylo a kdo má v příběhu jakou roli.

14.06.2019 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Příjemná oddechovka

28.05.2019 4 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Vzdávám to.. mě se prostě nejde začíst :-( snad někdy jindy se k ní vrátím...

19.11.2018

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Trustty - to zjistíte tady :-)

01.11.2018 5 z 5