Dashow Dashow komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Má první kniha od autorky, ale určitě ne poslední! Knížku jsem zhltla během dvou dní, moc hezky napsáno, styl autorky mi sedl, ani chviličku jsem se u čtení nenudila. Sugestivní, citlivé, dramatické. Tleskám a děkuji

02.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

A mě se to líbilo. Moc. Četla jsem všechny knihy autorky, tohle bylo trošku něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná. Narodila jsem se v roce 1989 a tak jsem si celou dobu čtení představovala, jaké by to bylo narodit se do takového světa. Za mě palec nahoru :-)

06.05.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jedno dopoledne.. Nešlo to odložit. Sama jsem máma a neumím si představit, že by se moje cítilo tak, jako Barunka v tomhle příběhu. Matku bych kopla do zadku, hned po ní otce a nakonec i výchovnou "poradkyni".. Smutno mi z toho bylo..

18.10.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Poslední věta knihy.. "Máte nějaké dotazy?" Sakra, já mám plnou hlavu otázek! Je to absurdní, geniální a co je nejhorší - není to nereálné...

30.10.2019 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jsou knihy, které přečtu, celkem se mi líbí a časem se mi vykouří z paměti. Občas si musím dokonce přečíst alespoň anotaci, abych si připomněla, o čem že to vlastně bylo. Ale tahle kniha mezi ně rozhodně nepatří! Přiznám se, že jsem vůbec netušila jakou (nedávnou) historii má tahle země za sebou. Netušila jsem, jak moc tam lidé trpěli. Já se v tom roce narodila, ale z vyprávění, filmů a samostudia si troufám říct, že tady jsme se v té době měli "dobře". (Jak je možné, že život se ve dvou zemích se stejným politickým režimem může tak moc lišit?) Ty detaily jejich všedního života ve mě zůstanou hoooodně dlouho (nechci prozrazovat nic konkrétního), často jsem zůstala s pusou dokořán a s myšlenkou, že tohle přece není možné. Mám teď chuť si o tématu sama zjistit něco dalšího, mám pocit, že toho pořád vím málo. Při čtení jsem cítila hněv, rozčarování, smutek, úžas, nedůvěru, ale i jsem se usmála, když "bunu" vyprávěl vtipy. Na tuhle knížku opravdu nezapomenu. A dala bych jí jako povinnou četbu dnešním adolescentům, kteří si myslí, že mají příšerný život, protože nemají dostatek followerů a nejnovější nakousnuté jablko!

20.04.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Dávám 5*.. Nevím čím a proč, ale knížka mě vytáhla hned od první stránky a za 2 dny, byla fuč. A před hlavní hrdinkou tedy klobouk dolů!

09.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Bylo mi moc líto, když jsem knížku dočetla! Na jednu stranu jsem musela číst pořád dál a dál. Na tu druhou jsem nechtěla aby byl konec. Bylo to úžasné, chytlo mě to snad i víc než první díl.

07.03.2021 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Knihu jsem přečetla během dvou dní a jedné noci..
Nedokázala jsem jí odložit. Máte pocit, že sedíte někde v teple u horkého čaje a povídáte si s babičkou o dobách (ne)dávno minulých, pro nás naprosto nepředstavitelných. Nedokážeme si vůbec představit ten strach, podmínky, hlad, zimu, tmu a hlavně jako mámě mi přijde neuvěřitelné tohle s dětmi přežít. Přečetla jsem hodně knížek o pronásledování Židů a druhé sv. válce, ale tenhle příběh mě opravdu zasáhl a jen tak na něj nezapomenu

15.11.2021 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Po Heřmánkovém údolí to vypadá, že mám další oblíbenou autorku :-) Moc se mi knížka líbila, vtáhla mě a bylo mi při čtení hrozně fajn.

19.05.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velice čtivá jednohubka na dvě deštivá odpoledne. Bylo to napínavé, uvěřitelné a neuvěřitelné zároveň. Moc se mi knížka líbila.

23.09.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tak tohle byl fičák! Knížku jsem začala číst ve středu večer a ve čtvrtek jsem měla dočteno. Bylo to čtivé, napínavé, uvěřitelné, těžké téma, ale četlo se samo. Večer jsem potom nemohla usnout a jelikož sama mám šestiletého syna, knížka mi na hodně dlouho uvízne v hlavě. Konec mě trošku zklamal, ale i tak dávám 5*. Zbytek knihy to dokonale vyváží. Doporučuji.

29.05.2020 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Přečteno jedním dechem. Jako vždy se mi lépe četly kapitoly z dob minulých, než ze současnosti, ale to mám s každou knihou, kde se střídají dvě různé doby...

19.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První kniha, kterou jsem od autorky četla.. a zhltla téměř na jeden zátah :-) Krásná čeština, příběh Leopolda a jeho rodiny napříč desetiletími.. Chvílemi jsem měla dojem jako kdybych do jejich rodiny patřila a všechny důležité události z našich dějin jsem prožívala "s nimi". Mohu jen doporučit a těšit se na další titul od Paní Autorky :-)

21.05.2018 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Dezerty jsem zblajznula během jednoho dne, ta knížka je rozhodně čtivá a napínavá (i když cca. od poloviny už jsem dokázala předvídat co by asi tak mohlo následovat), ale chvílemi se mi zdálo jako kdybych četla námět na hooodně akční film a některé scény jsem si těžko představovala. Přesto se mi knížka líbila a pokud vyjde další, rozhodně si jí přečtu.

18.01.2023 4 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Pecka. Začala jsem s Návratem z pekla, přes Kolotoč strachu až k Případu Kláry P., a musím říct, že každá další knížka, kterou od pana Vavříka čtu se mi líbí víc a víc. Je to napínavé, uvěřitelné, smutné, nadějné, bolestné... Jediné co mě v knize poněkud rušilo byla četnost překlepů a množství chyb, chtělo by investovat více času a energie do kontroly, než knížku vypustí do světa. (Chyby ve stylu "železné madla" atd., nemůžu si pomoct, tahá mě to za uši).

25.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka mě opět nezklamala. Vím, co od ní čekat a líbí se mi to. Knížka čtivá, vtáhne vás. Byla by strašná škoda, kdyby paní Mornštajnová přestala psát. Takový dar slova má opravdu málokdo. Děkuji a doufám, že tiché roky nejsou poslední :-)

07.05.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle by měla být povinná četba..

31.10.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Za dva dny bylo po všem...luxusní. I kdybych byla na světě tisíc let, nikdy nedokážu pochopit co všechno museli lidé za války přečkat. Stejně jako kniha "V šedých tónech" mě tahle uchvátila.. nicméně - zde dávám ještě o hvězdičku navíc, protože i konec byl krásně dotažený a já neusínala s hlavou plnou otázek :-) Vřele doporučuji.

09.05.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Napínavé, promyšlené, strhující...nemohla jsem od knížky odejít, musela jsem číst pořád dál, tak moc jsem POTŘEBOVALA VĚDĚT :-) Těším se už teď na další knihu a tuhle rozhodně doporučuji.

09.05.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První část knihy mne úplně nebavila a nedokázala jsem se stoprocentně začíst...ale pak příšla druhá a třetí část a já už knihu nedala z ruky! Napínavé, dokonale promyšlené, konec jsem těžce rozdýchvávala... Za mne opravdu boží knížka, vřele doporučuji.

21.04.2018 5 z 5