DarkFireflies DarkFireflies komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Kniha se čte lehce, jako oddechové čtení perfektní.
Tento díl je slabší než díl předchozí...Ale stále se drží dobře.:)

24.07.2016 4 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Stejně jako ostatní jeho knihy vypráví i Rok vdovou o skutečných problémech jistým jedinečně poutavým a surově upřímným způsobem a dělá to skvěle...
Ale taky vím, že to Irving umí ještě o něco lépe, proto 4*.

24.07.2016 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

První polovinu knihy jsem si přála, aby byla kniha kratší, protože se mě vůbec nedotýkala.
Druhou polovinu knihy jsem si přála, aby byla mnohem, mnohem delší. Postavy se mi dostaly pod kůži a konec ve mně zanechal emocionální chaos.

O tom, že je Irving Pan Spisovatel už mě nikdo přesvědčovat nemusel, protože jeho Pravidla moštárny ve mně zanechala stopu. Po Garpovi už můžu jenom poznamenat, že jeho nápady jsou sice často absurdní až morbidní, ale v jeho podání se stávají geniálními.

24.07.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mi vykouzlila úsměv na rtech a pohladila mě po duši. Je psána s lehkostí a nenásilným způsobem vás donutí si bručouna Oveho zamilovat.

Nemám co víc dodat, ale většího doporučení už hádám ani není třeba...

24.07.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Příběh skvělý.
Rozvádění nepodstatných detailů na několika stránkách už tolik ne.

Nadčasové poselství... Bohužel, všichni víme, že jsme nepoučitelní.

17.12.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

První dvě třetiny knihy se táhly jako žvýkačka. Nebýt toho, že jsem si ji s sebou vzala na dovolenou a neměla jsem co jiného číst, nedostala bych se na konec... Což by ale byla škoda. Road trip byla rozhodně nejlepší část celé knihy, ale nudnější začátek mi to nevynahradilo.
Margo mě jako postava absolutně nezajímala, přišla mi nesympatická a sobecká, ale to už jen můj osobní dodatek.

Příjemné čtení, to celkem ano, ale žádný srdcervoucí čtenářský zážitek to není. A stejně tak to rozhodně není jeho nejlepší dílo.

17.12.2015 3 z 5

Příjemná kniha, místy vtipná, místy bohužel trochu zbytečně rozvleklá, ale četla se jedna báseň. Každopádně, něco mi tam chybělo... Asi to něco, co jsem v Analfabetce našla, ale tady jsem to postrádala.

17.12.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tahle kniha donutila mou rodinu přemýšlet o mém psychickém zdraví, když mě po jejím dočtení našli vzlykat do polštáře.
Těžko tu řeknu něco, co ještě nebylo řečeno, proto to shrnu do jednoho slova - skvost.

Zatímco Maxovi hvězdy na Himmelstraße zapálily oči, mně tato kniha zapálila srdce... A stále doutná.

17.12.2015 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Co se týče hlavního tématu - rakoviny - velmi dobře zpracovaná, dojemná a silná kniha.
Zde ale pozitiva končí. Hlavní hrdina je nesympatický a nemá tušení co vlastně chce. Jde z extrému do extrému, chvíli je perfektním manželem, o pár okamžiků později se již chová jako sebestřední idiot a nenapravitelný sukničkář.
Kniha je ale skvěle napsaná, je to hodně silný příběh, který chytne za srdce.

28.09.2014 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Skvost. Nemám co vytknout, nemám co dodat - tahle kniha je srdcová záležitost.

23.09.2014 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Pro mě těžké zklamání, podle ohlasů jsem čekala tak něco trochu jiného.
Kniha mi nesedla, táhla se, děj mi přišel nezajímavý.
Tohle rozhodně nebyl můj "šálek kávy"...

23.09.2014 1 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Po celou dobu mě střídavě mrazilo a poléval studený pot. Rozhodně je to tak řečeno "psycho" kniha, ale výborně napsaná. Nevzpomínám si, že bych někdy tak nesnášela hlavní postavu nějaké knihy, ale tady to jinak nešlo.
Za mě zasloužené 4*.

19.09.2014 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Toto byla již moje druhá kniha od téma autorky, a rozhodně mě nezklamala. Někdy je dobré si vypláchnout hlavu u knihy, jako je tato, člověk nad ní nemusí příliš přemýšlet, děj je plynulý a celkem nenáročný (tedy, až na ten začátek), postavy sympatické.
Rozhodně jedna z těch (nej)lepších novodobých českých autorek. :)

19.09.2014 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Ráda bych řekla, že to byla výborná kniha, ale to vzhledem k obsahu to tak úplně nejde. Děsivá, silná, dojímavá... To už je možná lepší. Příběh mě na jednu stranu drtil, na tu druhou mě ale nutil číst dál a dál, až do úplného konce. Ani nemůžu říct, jak moc mi bylo Kathy líto, chyby ostatních jí zničily nejenom dětství ale poznamenaly ji i po celý zbytek života.
Silný, dojemný příběh o tom, že příšery se nachází mezi námi..

19.09.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Pro mě celkem zklamání. Z první knihy jsem nadšená nebyla, ale jistými faktory si mě dokázala získat, ale tohle... To už byl vážně jen slabý odvar.
Děj zdlouhavý, až na pár částí dost nudný... Autorka to trochu zachránila koncem, ale asi ani ten mě nedonutí si přečíst poslední díl.

13.09.2014 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nevím, nevím... Kniha se mi líbila, ale že by mě nějakým způsobem ohromila se říct nedá.
Samotný nápad je výborný, ale kniha mě začala bavit až při čtení posledních stránek, předchozí děj se mi zdál příliš omílaný, roztahovaný, chvílemi zbytečný, všechna akce se objevila až v závěru a bylo jí věnováno málo prostoru.

13.09.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nebudu se vyjadřovat k neustálému srovnávání s Hvězdami... Vzhledem k tomu, že tohle byla autorova prvotina, je logické, že se jeho spisovatelské schopnosti od té doby změnily.
Navíc, mně se Aljaška líbila o něco víc... Obsahovala pěkné myšlenky, skvělý děj a navíc jsem u ní neměla tak velké očekávání jako když jsem četla tolik opěvované Hvězdy. Jednoduše nemám co vytknout, já byla s knihou spokojená. :)

13.09.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tahle kniha je o dost jiná, než předchozí dvě, což se dalo čekat. Je ale rozhodně překvapivější a je v ní mnohem víc zvratů. Někteří knize vyčítají to, že v ní chybí aréna, ale proboha, co by v ní hlavní hrdinka potřetí dělala?
Pěkné zakončení, ač z něj mám dost rozporuplné pocity... Prostě takový hořkosladký konec. :) Jen ten epilog bych vynechala, to otravné klišé pro mě bylo nejslabším článkem jinak velmi dobré knihy.

25.01.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Asi jsem jedna z mála, ale tahle kniha se mi líbila o dost víc než první díl. Děj mi nepřišel tak předvídatelný, nové postavy knize přidaly na zajímavosti... První polovina knihy je sice o něco méně čtivější a více se vleče, ale ta druhá to s přehledem vykompenzuje. :)

25.01.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Pro mě je tohle kniha, která nejde srovnávat s filmem. Ten jsem bohužel viděla jako první a pak mi trvalo dost dlouho, než jsem se dokopala ke knize, každopádně, rozhodně toho nelituji. Kniha se mi jako vždy líbila o dost víc, zaujal mě jak nápad, tak i zpracování, a především charaktery postav.
Sice je hlavní hrdinkou knihy teenagerka, což je celkem pochopitelné, protože autorka knihu zamýšlela nejspíše právě pro tuto věkovou skupinu, každopádně není to žádná ukňouraná cácorka, která by si po celou dobu knihy jen stěžovala na nespravedlnost světa, ale bere svou situaci bojácně a takovou jaká je, za což dávám rozhodně jedno velké plus.
Kniha se mi prostě a jednoduše líbila. :)

25.01.2014 4 z 5