DarekDevil DarekDevil komentáře u knih

Právo šaría pro nemuslimy Právo šaría pro nemuslimy William Bryan French

Skvělá publikace. Sice krátká, ale někdy míň znamená víc. Vše je přehledně popsané, ozdrojované a vysvětlené. Tuto knihu by si měli přečist všichni "vítači", "sluníčkaři", "srdečné ženy" .... jo a taky gayové .... by snad všichni prozřeli a pochopili co je čeká, kdybychom tu neměli demokracii, ale muslimskou šaríu:-)

09.11.2015 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Knihu jsem právě dočetl a je to krásná kniha. Oliver mi na prvních stránkách nebyl vůbec sympatický, po chvíli jsem k němu měl neutrální přístup, pak mi byl hodně sympatický a nakonec mi ho bylo a je moc líto (knihu jsem dnes dočetl). Zato Verena - to byla pro mně mrcha od začátku až do konce knihy. Neberte to prosím zde přítomné dámy zle, ale tak jako se chová ona, se dnes chová (i v tom je kniha nadčasová) mnoho ženských. Bohužel. Chtěli by velkou lásku, chtěli by být milovány, ale když dojde na lámání chleba upřednostní materiální zajištění. V tomto směru byl Oliver naivní, když se domníval, že Verenu (navíc s její vztahovou anamnézou) změní a trvale získá. Jak už tady někdo napsal, pro Verenu byla láska stále jenom slovo. Jinak ... autor naprosto skvěle popsal atmosféru tehdejšího poválečného Německa, rozmanité charaktery všech postav, na jedné straně dobré lidi, na druhé mrzáky (tělesné i duševní) a přitom kniha zůstala stále čtivá a nebyla rozvláčná. Závěr knihy byl velmi smutný, ale opravdu výborně popsaný. Někteří zde píší, že je mrzí, že kniha v závěru nepopisuje Oliverovi pocity, mně to naopak vyhovuje, že tam nebyly jeho pocity posány. Jednak si to umím představit co cítil a jednak mi to "zmizení" Olivera jako postavy v závěru přijde pro vystižení atmosféry lepší. Byla velká láska a pak nebyla. Byl Oliver a pak nebyl .... Za mě 100%

05.01.2015 5 z 5

Síra – Život Mohameda Síra – Život Mohameda Bill Warner (p)

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro všechny "vítače", "multikulturalisty", "sluníčka", "kavárenské diskutéry a povaleče" a další podobná indivudua, která ačkoliv si nic nenastudují, tak přesto vykřikují do světa své halucinace, že islám nás může obohatit a že lidé jsou hodní ....... nepopírám, že mohou být hodní muslimové, ale nemění to nic na faktu, že prorok Mohamed je jejich vzor ... a jaký je to vzor? ..... to se dočtete právě v této knize ... prorok Mohamed byl vrah, zloděj, tyran, otrokář, znásilňovatel žen, pedofil .... rozhodně to nebyl pokojný Buddha nebo vzdělaný Sokrates či Marcus Aurelius .... byl to nevzdělaný hlupák, který si z násilí a teroru udělal ctnost , aby uspokojil své mocenské choutky a osobní perverze .... ano tohoto proroka mají hodní muslimové za svůj vzor ... rozhodně stojí za přečtení (plus k nastudování další materiály na které kniha odkazuje).

27.09.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kniha je výborná. V zásadě se tam nic zvláštního neděje, není to thriller takže čtenáři akčních knížek budou asi zklamaní, ale právě ten popis běžného života ve viktoriánském Londýně je famózní. Je vidět že spisovatel toho hodně nastudoval, aby vytvořil tak pěkný a rozsáhlý příběh. Je to v podstatě učebnice historie jak se žilo v Londýně v těch letech. Jazyk kterým je kniha napsaná je moc pěkný a i překladatel zaslouží velkou pochvalu. Knihu doporučuji

01.02.2016 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Moje první kniha od Hannah a moc se mi líbila. Z kniha je znát, že Hannah je zkušená "vypsaná" autorka, která svému řemeslu rozumí. Dobře propracovaná zápletka a silné emoce. Není to však žádný přeslazený doják, není to červená knihovna. Emoce jsou uvěřitelné, reálné a jsou servírovány v přiměřené snesitelné míře (příběh je volně inspirován skutečnými lidskými osudy). Krutost války a fašismu je trochu upozaděna (mně nevadilo) a děj je soustředěný na konání dvou hlavních ženských postav. Nepoznal jsem kdo vypráví - tipoval jsem druhou sestru :-) (pozn. tento komentář se vztahuje k anglické verzi)

25.05.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha je moc pěkná. Prvních 40% knihy mne to nebavilo a divil jsem se co na té knize lidi vidí, ale jakmile se dali dohromady dvě hrdinky tak mne to velmi pohltilo a i na slzy došlo. Jazyk a styl, kterým autor píše se mi moc líbí. Nejsilnějším momentem pro mně byla pasáž kdy Marjam zastřelili ... naposledy poslechla příkazu (muže) a poklekla ... a dále pasáž s dopisem od otce Lajly. Jedna věc mi, ale vadila (kvalitu knihy to však v mých očích nesnižuje) a to ta, že autor to podal tak, že špatné postavení ženy v těchto zemích je výsledkem působení různých úchylů z Tallíbánu nebo Rašídů. Islám podal jako květinkové náboženství, něco dle čeho se lidé hezky pomodlí a není s ním nic špatného. Což tak není. Je to právě Islám, kvůli kterému je postavení žen v muslimských zemích tak hnusné jaké je. Velmi dobře to vystihl odpadlík od islámu autor knihy Proč nejsem muslim Ibn Warraq. "Islám je bytostně proti ženám. Je prapříčinou útlaku muslimských žen a hlavní překážkou zlepšení jejich situace. Pokládá ženy za méněcenné fyzicky, intelektuálně, morálně. Ten negativní pohled je ukotven v Koránu, potvrzen v hádisech a upevňován islámskými učenci, strážci dogmat a ignorace."

11.05.2015 5 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Je to skvělá kniha. Děj je bohatý, propletený, každá postava zde má přiměřeně vykreslenu svoji historii a díky tomu čtenář chápe lépe motivy jednotlivých postav. Velmi dobře a rychle se tato kniha čte. V knize není žádné hluché místo u kterého by se čtenář nudil, děj je napínavý od začátku až do konce. Taky autor hezky popsal lásku, která zaslepuje (vztah hlavního hrdiny k Lillian). Za mně 100%.

28.06.2015 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro všechny evropské Multi-Kulti úžasňáky.

26.11.2014

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Četl jsem v originále. Nepamatuji si knihu u které bych se tak příšerně nudil. Tato kniha je velmi nudná a o ničem. Možná, kdybych byl zhulená fetka s dredy na makovici, tak by mě to bavilo a našel bych v tom nějaký skrytý smysl, ale takto jsem to dočetl jen kvůli procvičení angličtiny. Jedinou výhodou této knihy je že autor nepoužívá neobvyklá (málo používaná) slovíčka, kvůli kterým bych musel hledat ve slovníku, ale vystačí si s těmi běžně užívaný slovíčky a slovními obraty.

23.05.2019 odpad!

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Knihu jsem četl v anglickém orginále poté co jsem zhlédnul seriál HBO. Kniha oproti seriálu doplňuje řadu zajímavých informací a moc se mi líbili proslovy a postřehy jednotlivých aktérů. Nejenom, že kniha bezvadně popisuje zážitky vojáků, ale také zprostředkovává syrově hrůzy války, kdy ráno se voják směje a těší domů a odpoledne je mrtvý. Také se mi líbilo shrnutí osudů členů jednotky po válce. Dohledával jsem si další informace na internetu a opravdu to byli hrdinové. Děkuji za to jak se tito muží vrhli s plným nasazením do osvobození Evropy !!!

14.02.2016 5 z 5

Jak se věci mají Jak se věci mají Ole Nydahl

Nejprve k osobě autora to je buddhista asi tak jak Michael Jackson .... tj. je to jen taková popová ikona buddhismu na Západě s pěkně budovaným kultem osobnosti. Kniha samotná nepřináší zájemcům o studium buddhismu prakticky nic. Je natolik stručná a v některých ohledech i matoucí, že ji nikomu kdo se chce seriozně zabývat buddhismem nemohu doporučit a radím, aby se zájemce o studium buddhismu poohlédl po jiných seriozněji napsaných knihách a publikacích z nichž mnohé jsou zdarma (např. na Buddhist eLibrary org. i jinde). Nejlepší na celé knize je asi tak jen ten glosář na konci ...

03.01.2015 1 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Jedním slovem paráda. Partička Carl, Asad, Rose, Gordon je v detektivní literatuře jedinečná. Moc se mi líbí charaktery těchto postav a pak zejména oceňuji to, že autor detektivní vyprávění prokládá jemnými vtípky. Tři příklady za všechny: když se Carl ožere jak dělo, tak to Asad komentuje, že má kočkovinu, když se baví o ženské, která skončila v blázinci, tak Asad říká, že skončila v cvočkárně a když se koukají na video, kde si chlap prožene hlavou kulku, tak to Asad zhodnotí no a to je celý, byl to levák :-) ...to jsou moc milé vtípky. Taky se mi líbí nevyslovené proslovy a komentáře Carla. No a to jak si dá ráno obvykle šlofíka, to je taky bezva :-)

20.11.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

To jakou má pro mně kniha kvalitativní úroveň poznám snadno, když ji čtu rychle, nemůžu se dočkat až přečtu další stránku, těším se na pokračování příběhu - je to dobrá kniha, když ji čtu dlouho a dočítám jen proto, že mám ve zvyku knihy přečíst celé, tak je to špatná kniha. Tato kniha je pro mne odpad. Kromě Citadely od Exupéryho (který v Citadele předsmrtně blábobil a vršil náboženské fantasmagorie) jsem se do žádné knihy nemusel nutit (abych dočetl) tak jak tady do této knihy. Příběh je o ničem, Arťom polohlupák, ostatní postavy nezajímavé, jazyk jakým je to psané taktéž nezajímavý a celé je to zabité těmi rádoby filozofickými pasážemi, v knížce se v podstatě nic neděje .... no prostě jedna velká slátanina

31.12.2015 odpad!

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Moje druhá kniha od autora. Tato kniha se mi líbila víc než jeho první kniha Žena v kleci. Přišla mně celkově propracovanější a lépe napsaná. Trochu mne mrzí, že Asad neperlil tolik jako v prvním dílu, ale asi je to tím, že se z něho stává větší profík :-) Jinak to jak Carl baží po psycholožce Monice Ibsenové mne rozesmívá stále. Úplně mne dostalo jak na vytoužené večeři s ní usnul a hlava mu spadla do jídla :-)

16.10.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha je výborná a na to, že je to první kniha autora, tak to klobouk dolů. Kniha mne v žádné pasáži ani přes svoji délku nenudila. Téma je aktuální a bohužel je to i věc, která se může v dnešním světě přihodit. Z knihy je patrné jaké hloupé myšlenkové zkratky muslimové používají - Saracénovy jeho spoluobčané Saúdi popraví otce, ale on se "spravedlivě" naštve na Američany (které do svých 16 let kdy se stala poprava ani neviděl) a začne připravovat pomstu proti Velkému Satanovi. To je to co dnes vidíme i v realitě urputnost muslimů s jakou nenávidí západní svět a pokřivený způsob uvažování (viz např. Charlie Hebdo, karikují proroka - tak se "spravedlivě" naštvu a jdu postřílet nevinné lidi). Autor to jistě nepsal jako kritiku muslimského světa, ale jakoby mimochodem ukázal tu neuvěřitelnou stupiditu myšlení muslimů i to jak si umí vše ospravedlnit svým Alláhu Akbar, bůh to tak chce a pod.

07.05.2015 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Méně humoru (to mně mrzí) než v předchozích dílech, trochu dějově překombinované (a ne moc věrohodné), ale přesto stále velmi čtivé a bavící. Myslím že autor tu zápletku mohl zjednodušit a přidat více svého typického humoru.

23.05.2019 5 z 5

Islám a Západ Islám a Západ Luboš Kropáček

Autor si strašně moc sluníčkově přeje, abychom vycházeli s muslimy po dobrém. Toto jeho vnitřní přesvědčení textem prostupuje a bohužel ve výsledku kniha není věcným a neutrálním textem, ale textem které naplňuje přísloví "přání otcem myšlenky". Autor knihy neopomene sebemrskačsky obvinit (dnes velmi moderní) náš civilizační okruh z toho, že za ošklivé chování muslimů můžeme vlastně my (prý kvůli kolonizaci) a řešení nachází v tom, že si sedneme ke stolu a budeme spolu pěkně diskutovat. Autor však zapomíná, že na diskusi musí být nejméně dva a musí být vůle. A ta na straně muslimů zatím chybí. Autor také ignoruje fakt, že islám je neslučitelný s demokracií a pojetím lidských práv tak jak je uplatňuje Evropa, USA ap., takže těžko můžeme o některých věcech diskutovat a nacházet společné řešení. Příklad za všechny: my přiznáváme ženám plná práva .... arabský svět však ženy považuje za neplnohodnotné bytosti ... tak jaká diskuse, o čem?

05.12.2018 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přečetl jsem prvních 200 stran, zbytek prolistoval a pak přečetl posledních 20 stran. To se mi u knihy stalo jen 2x. Je to jedna velká nuda a zklamání.

16.11.2016

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Knihy oddělení Q čtu popořadě tak jak šli za sebou a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíc. Přijde mi, že tato kniha je nejlépe propracovaná, promyšlená. Celá partička (Asad, Carl, Rose) perlí, každý svým způsobem. Příběh Marca, který se v knize popisuje se mi moc líbil a myslím, že díky tomuto příběhu to není tuctová detektivka. Humor Olsena je taky bezva.

09.11.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha je velmi dobrá. Sice smutná, ale jak psáno v anotaci je to i kniha o naději a síle lidského ducha. No a Rusy netřeba komentovat, to byla za komunismu vždy pakáž a je jedno jestli tam byl Stalin, Lenin, Berija nebo někdo jiný.

02.11.2015 5 z 5