danica6371 danica6371 komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Bylo zajímavé vědět, jak to všechno začalo. Kniha jinak autorčin standart. Takový průměr. Má lepší kousky.

23.03.2023 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Takový průměr. Už jsem četla lepší/napínavější knihy od této autorky

23.03.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jako vždy, poutavé od začátku až do konce.... škoda, že ty knihy nemají jednou tolik stran, vždy je hrozně rychle přečtu a je mi líto, že nemám nic dalšího :-)

13.03.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Já se zblázním. Pátá kniha a pořád nic bavilo mě to. Sice to nebylo nijak extra napínavé, ale rozhodně zajímavé a já se modlím, aby konečně už a abychom na další díl nečekali opět 2 roky

12.06.2022 5 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Zvláštní kniha, těžká kniha. Četly jsme ji s kolegyní ve školce dětem před spaním, chtělo to hodně pracovat s hlasem a emocemi, aby ji děti správně pochopily. Knihu vybrala kolegyně, ale nemyslím, si, že ji tato věková kategorie dokáže plně pochopit a ocenit. Nicméně mě zaujala a chtěla jsem vědět, jak to všechno dopadne. No, konec mi, k tomu celkovému ladění knihy, moc neseděl, ale v momentě, kdy jsem to četla, jsem měla slzy v očích. :-) Opravdu zvláštní kniha....

26.09.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Neurazí, nenadchne... Nejsem úplně cílovka, ale jako oddychovka se to dalo. Každopádně seriál byl úplně jiný a asi se mi líbil víc....

22.05.2021 3 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

(SPOILER) Těžko se mi bude s Davidem Rakerem loučit. Těžko. A to se mi do této série vůbec nechtělo. Myslím, že tato kniha patří k těm autorovým povedenějším a byla jsem tentokrát upřímně ráda za “happy end”. I slza ukápla. Opravdu mě zajímá, jaký osud čeká Davida a Healyho. Vzhledem k neustále se ochomítajícím novináři, to bude určitě ještě zajímavé.

03.04.2021 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tohle bylo hodně silné. Aspoň pro mě. Před minutou jsem knihu dočetla a ještě plna emocí, jdu psát recenzi. Myslím, že kniha by měla hlavně bavit. Vtáhnout do děje, do imaginárního života, světa, reality. Myslím, že bychom neměli nad příběhy tolik přemýšlet, hledat chyby, nelogičnosti. Aspoň tak to mám já. To není jejich záměr. Nepřemýšlím a čtu. Nechám knihu, ať se sama předvede, co v ní je. Netipuju, nehádám padoucha, prostě si to užívám. A přesně to tak kniha splnila. Stejně jako Muž bez minulosti, byla tato kniha jiná. Jsem ráda, že se v ní našel prostor i pro Haelyho, i když malý. A jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a nikdy jsem o Davidovi nepochybovala. Na konci mi i slza ukápla. Jediné, co mi trochu vadí, jsou ty velmi obsáhlé a dlouhé popisy čehokoliv. Tento autor je první, u koho mám tendence je přeskakovat, abych se dostala rychleji k tomu podstatnému. Toť asi jediná výtka... čeká mě poslední dosud vydaný díl a upřímně je mi už teď líto, že se s Davidem budu muset rozloučit na nějaký čas. A jsem ráda, že mi přirostl k srdci stejně, jako Kim Stone od Angely Marsons nebo Robert Hunter od Christe Cartera. :-)

17.03.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tohle bylo skvělé. Hltala jsem každou stránku hned od začátku, strašně mě zajímalo, co že to je za plotem. Hodně mě to emocionálně vzalo. Bylo to jiné, bylo to zajímavé, bylo to napínavé a vlastně strašně smutné... Zajímalo by mě, co Colm Healy :-)

15.03.2021 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Ta kniha mohla být klidně o polovinu kratší. Předlouhatánský rozjezd kdy se vlastně nic moc neděje. Zajímavé to začne být až hrubě za půlkou. Posledních cca 200 stran jsem doslova zhltala (mám eknihu) za pár hodin, ale předchozích 400 jsem četla snad 14 dnů. Takže hodnotím ten velmi napínavý a skvělý závěr, protože jinak je to zbytečně rozvleklé.

08.03.2021 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Tohle bylo taky super. Celkově mě ta linka Healy-Raker hodně baví. Neustálý vývoj jejich vztahu, je to zajímavé... :-) A vztahy s Crawovou. Jediné, co mě začíná trochu vadit je častější a rozvleklejší popisování okolí, míst, předmětů. Několikrát jsem se přistihla při přeskakování, abych se dostala k tomu podstatnému.

17.02.2021 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Když čtu tento typ knih, tak většinou nepřemýšlím, netipuju, nededukuju. Nechám se vtáhnout do děje a čekám, jak to dopadne. Tady se to stalo na 100%. Kniha mě naprosto pohltila, dychtivě jsem hltala jednu stránku za druhou, nechtěla jsem jít spát a neustále se dívala na počet stránek a modlila se, abych už byla dál :-D jsem tedy naprosto spokojená :-)

09.02.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Jsem spokojená. Příběh se přesunul z Londýna na britský venkov a USA a určitě to byl dobrý tah. Začátek byl vláčný, ale jakmile došlo k řešení nového případu, příběh se rozjel a nepustil vás až do samého, nečekaného, konce. A opět musím okamžitě číst dál, protože věřím, že osobní život Davida bude HODNĚ zajímavý :-)

04.02.2021 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tohle mě fakt hodně bavilo. Autor se s každou stránkou zlepšuje. A ten konec?! ???? frčím na další díl.

31.01.2021 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Má to spád, je to svižné, čtivé... Za mě super. Nevím proč jsem tuto sérii tak dlouho odkládala.

24.01.2021 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tohle mě velice mile překvapilo. A to se mi do této série nějak vůbec nechtělo. Už jsem detektivních sérií přečetla dost, toto je spíše detektivní thriller, ale o to příjemněji se to četlo. Příběh je psaný z první osoby a to se mi také četlo velmi dobře, i když jsem z toho ze začátku byla trochu rozpačitá. Text není tak květnatý jako u jiných autorů, ale beru to tak, že je to autorova prvotina a bude se dále zlepšovat. Některé závěrečné pasáže byly sice trochu přitažené za vlasy, ale na to už jsem si celkem zvykla, že "hlavní hrdina" je superman :-D

19.01.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Neurazí, nenadchne. Nějak jsem se nemohla začíst, i když jsem četla všechny knihy, tak jsem hoodně vzpomínala na minulé postavy a trochu se v nich ztrácela. Začalo mě to bavit až ve druhé polovině a konec měl spád. :-)

04.01.2021 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Asi nejsem úplně cílovka, ale pustila jsem se do knihy, protože jsem kdysi viděla filmové zpracování, ale nic konkrétního jsem si nepamatovala. Nesedělo mi, jak je to napsané, ale chÁpu, rok 1939. Pro mě osobně to nebylo nijak napínavé a ten konec mě vyloženě naštval :-D ale na druhou stranu to byla příjemná změna po Nesbo, Marsons, Carter apod.

11.12.2020 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tohle bylo skvělé! Spisovatel chytil druhý dech, má to spád, napětí, kapitoly jsou krátké a napínavé. Úplně jiný Carter.

30.11.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Boží boží boží! Jak jsem celou dobu docela frflala, že je to všechno na jedno brdo a u předposledního dílu se zasekla a musela si dát měsíc pauzu, tak poslední dva díly a hlavně tedy poslední , snad vstal auto z mrtvých :-D napínavé od začátku do konce a Robert opět nesmrtelný :-) Mi snad bude i chybět....

16.11.2020 5 z 5