Dani25 Dani25 komentáře u knih

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Útla knižka, v ktorej autorka zvládne popísať závislosť mladej ženy na jednom mužovi, patologické vzťahy, rodinne vzťahy, duševne choroby. Veľmi depresívna.

05.02.2023 4 z 5

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Pred dvoma mesiacmi som bola prvý krát v Londýne, tak som sa veľmi potešila keď som natrafila na túto knihu. Zaujal ma Horný aj Dolný Londýn. Ale čo sa týka deja, tam asi nie som cieľová skupina...

27.01.2023 3 z 5

Kodanská Pieseň piesní Kodanská Pieseň piesní Annette Bjergfeldt

Užívala som si celú knihu. Mám rada knihy o viacerých generáciách. Aj keď sa život z nimi nehral, bola to milá kniha. Odporúčam.

26.01.2023 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Cestovanie časom je pre mňa vždy zaujímavá téma. :)

26.01.2023 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Opäť sa mi potvrdilo, že tá istá kniha čítaná v inom životnom období pôsobí inak. Keď som ju čítala ako 16ročná, bola som z nej unesená. Dnes to už tak nebolo… ;)

14.01.2023 3 z 5

Důvěrnosti Důvěrnosti Domenico Starnone

Mám z tejto knihy rozporuplné pocity. Zvláštne vzťahy a zvláštne charaktery postáv. Asi som ju celkom nepochopila.

14.01.2023 3 z 5

Príbeh nekonečných koncov Príbeh nekonečných koncov Matej Rumanovský

Zvláštna kniha, niektoré kapitoly ma veľmi bavili, niektoré nudili.

26.12.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tak veľmi som sa tešila na další diel Prípadov oddelenia Q a bola som dosť sklamaná.

14.12.2022 3 z 5

Noc nič nezadrží Noc nič nezadrží Delphine de Vigan

Štýl písania De Vigan sa mi číta veľmi dobre aj keď si vyberá ťažké témy. V tejto knihe písala o veľmi osobných veciach, o živote s psychicky chorou mamou. Obdivujem ju, že to dokázala dať na papier.

22.11.2022 4 z 5

Zaprodanec Zaprodanec Paul Beatty

Čítala sa mi ťažko, v polovici som ju odložila. Snáď ešte príde čas, keď ju dočítam.

15.11.2022

Choď za svojím snom Choď za svojím snom Ľuboš Jurík

Taká priemerná detektívka, ktorá sa odohráva v 30tych rokoch 20teho storočia. Ako vidno čo sa týka politikov je to stále rovnaké. ;)

13.11.2022 3 z 5

Tmavá komora Tmavá komora Jonathan Moore

Som prekvapená, že ma tak nízke hodnotenie, podľa mna sa veľmi dobre čítala a zápletka bola zaujímavá.

13.11.2022 4 z 5

Lovec osudů Lovec osudů Iva Hlaváčková

Také čítanie na dovolenku, trochu napätia, trochu romantiky.

01.11.2022 3 z 5

Zlodeji medu Zlodeji medu Lukáš Luk

Ten Lukáš Luk je zaujímavý autor.

18.10.2022 5 z 5

Srdečné pozdravy z Notwithstandingu Srdečné pozdravy z Notwithstandingu Louis De Bernières

Ľahké, vtipné, milé historky o rôznych obyvateľoch malej dedinky.

14.10.2022 3 z 5

Partizánova dcéra Partizánova dcéra Louis De Bernières

Druhá kniha od autora a bola som dosť sklamaná. Taká jednohubka na večer. Ťažko povedať čo naozaj Roza prežila a čo si vymyslela. Ale dám mu šancu, chystám sa na ďalšie, pretože Mandolína ma očarila.

11.10.2022 3 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Milá, vtipná knižka. Tak veľmi som Donovi držala palce, aby našiel tu svoju ideálnu manželku, či už s projektom, alebo bez neho. :)

10.10.2022 4 z 5

Cez kosti mŕtvych pluh svoj veď Cez kosti mŕtvych pluh svoj veď Olga Tokarczuk

Čítala som ju pomerne dlho. Chvíľami ma nudila. Záver prekvapivý.

03.10.2022 3 z 5

Krv je len voda Krv je len voda Jana Micenková

Toto sa veľmi ťažko čítalo. Musela som si dávať prestávky počas čítania. :(

16.09.2022 4 z 5

Šťastná sedmička Šťastná sedmička Holly Goldberg Sloan

Veľmi milá kniha, veľmi dobre sa čítala hneď od prvých stránok. Willow je geniálne dieťa s autizmom a číslo sedem je pre ňu dôležité. A aj ľudí, ktorí sú v jej živote oporou je sedem.

16.09.2022 4 z 5