Dani25 Dani25 komentáře u knih

Hodiny chémie Hodiny chémie Bonnie Garmus

Mňa táto kniha nezaujala, hlavná hrdinka ma nebavila, jej reakcie ma unavovali.

25.05.2023 2 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Príbeh zaujímavý, čítala so dobre, ale tej duchariny tam bolo priveľa.

25.05.2023 3 z 5

Moja ruská babka a jej americký vysávač Moja ruská babka a jej americký vysávač Meir Šalev

Zaujal ma názov knihy, ale bola som trochu sklamaná, miestami vtipné, ale veľmi ma to neoslovilo, možno, keby to bolo kratšie, napr. poviedka.

20.05.2023 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kinga veľmi nevyhľadávam, je to moja štvrtá kniha od autora, vďaka Čitateľskej vyzve a bola som milo prekvapená. Prečítala som ju jedným dychom. Vyhovovalo mi prelínanie deja a vyšetrovania. Ako prvotina vynikajuci príbeh, šikana, náboženský fanatizmus.

13.05.2023 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Po rokoch som si dala repete, tentokrát audio v češtine. A stojím si za tými 5 * :) Ten pohľad na vojnu cez čierny humor je excelentný. Niektoré pasáže som si pamätala aj po rokoch.
Jestli je na světě něco, za co by stálo umřít, je určitě lepší zůstat kvůli tomu naživu.

12.05.2023 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Takéto knihy obľubujem. Životy viacerých generácií, v tomto prípade dej prebieha od povojnového obdobia cca 50 rokov, ale sem tam sa vráti do života starých rodičov hlavnej postavy Jade. Valbřich - pôvodne Wallenberg, patril do roku 1945 Nemecku, potom Polsku a sťahujú sa tu Poliaci z východnej časti. Pískový vrch je sídlisko v tomto meste. Dej je sústredený hlavne na ženské postavy, ktoré očakávajú krajšiu budúcnosť, ich sklamania a každodenný život. Odporúčam. A teším sa na ďalší diel - Chmurdálie.

12.05.2023 5 z 5

Dvojitý život Dvojitý život Katie Gutierrez

Kniha nie len o láske k dvom mužom, ale aj o rodičovskej láske. O tajomstvách nie len rodiny a života Dolores, ale aj Cassie. Psychologický aj krimi román. Som rada, že som túto knihu objavila. Nebola to ľahká téma, ale čítala som ju rýchlo, lebo som bola v napätí kde je pravda.

21.04.2023 5 z 5

Patchwork v bielej Patchwork v bielej Jana Bodnárová

Do tak útlej knižky sa zmestil celý život hlavnej postavy Oty, ktorá s manželom adoptovala dvojčatá albínky. Prelína sa prítomnosť so spomienkami. Krásna a zároveň drsná kniha. Odporúčam.

21.04.2023 5 z 5

O času a vodě O času a vodě Andri Snær Magnason

Audioknihu som náhodne našla na Mujrozhlas a zaujala ma. Odvíjajú sa tu dve linky: ekologické problémy sveta a život autorovych prarodičov. Veľmi sa mi páčilo to prepojenie.

02.04.2023 4 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Tentokrát som bola sklamaná. Od ostatnych autorkinych knih som sa nevedela odtrhnúť a teraz som sa nútila do čítania. Nezaujala táto téma.

26.03.2023 2 z 5

Predpoveď Predpoveď Darren Sugrue

Tak veľmi som sa podľa anotacie na tu knihu tešila. Ale prvú polovicu sa tam vlastne nič nedialo. Potom sa to kus rozbehlo a záver prekvapivý.

16.03.2023 3 z 5

Komnata ozvien Komnata ozvien John Boyne

Úplne iný Boyne, než som bola doteraz zvyknutá, ale zase vynikajúci. Téma aktuálna, dnešný život : na jednej strane prehnaná korektnosť, na druhej nenávisť. Ale podané veľmi vtipne. Päť dní jednej uletenej rodiny. Ale aj vedľajšie postavy ako napr. Pylyp a jeho matka stali za to. - Sociálne siete poskytujú priestor na vyjadrenie svojich názorov záľahe idiotov, ktorí sa kedysi odvážili otvoriť ústa iba pri pohári vina, no nikomu tým neublížili a rýchlo zase stíchli. Teraz však majú rovnaké právo hovoriť ako nositeľ Nobelovej ceny. Ide o inváziu idiotov. - Umberto Eco

14.03.2023 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Počúvala som na Muj rozhlas počas zaspávania. Tak nič svetoborné to nebolo. Úvod fajn, ale potom napätie klesalo.

12.03.2023 2 z 5

Letné svetlo a potom príde noc Letné svetlo a potom príde noc Jón Kalman Stefánsson

Tak toto bola nádhera. Dej krásne plynie aj keď časovo príbehy na seba nenaväzujú a čitateľ žije život obyvateľov malej dedinky na Islande. Práve som ju dočítala a sedím a premýšľam. Toto bola zatiaľ moja naj kniha tohto roku.

10.03.2023 5 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

J.Boyne patrí medzi mojich obľúbencov. Toto bola moja štvrtá kniha od neho a viem, že sa pustím do ďalšej.

05.03.2023

Jeleň v Paríži Jeleň v Paríži Jana Mainguet Bukovinová

Kniha sa mi dostala do rúk na doporučenie. Biznis nie je ružová záhrada, ešte dobre, že Jana mala veľa ľudí okolo, o ktorých sa mohla oprieť. Mojim tajným snom vždy bolo mať malú kaviarničku, ale nikdy som sa do toho nepustila. V knihe nájdete aj rôzne bezlepkové recepty. "Keď človek pozná svoju hodnotu, nepotrebuje ju odvádzať od názorov iných ľudí." "Vzťahy sú klzké a netreba ich brať ako samozrejmosť, môžu sa Vám vyšmyknúť z rúk ako ryba." "Keď robíte láskavosti, v nejakej podobe sa vám to vždy vráti. Možno nie od tých ľudí, ktorým ste pomohli, ale skôr či neskôr sa bude z hory ozývať tak, ako sa do nej volalo."

02.03.2023 3 z 5

Rudý kříž Rudý kříž Saša Filipenko

Náhodné stretnutie mladého muža a 91ročnej starenky. Dva rôzne životy, dva náročné smutné životné príbehy. Štýl stručný, jasný, nič tomu nechýbalo.

22.02.2023 4 z 5

Dom pre jeleňa Dom pre jeleňa Dominika Moravčíková

Taká čarovná kniha. Niečo iné, nové, zvláštne. Počúvala som audio a áno, vypočujem si ju ešte raz. :)

17.02.2023 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Vzhľadom na to, že ma 3 knihy od autorky veľmi zaujali, bola som z tejto dosť sklamaná. Vôbec ma to nechytilo za srdce. Ale prečítam ďalšiu. Možno to len mne nesadla téma.

17.02.2023 3 z 5

Porucha na kraji galaxie Porucha na kraji galaxie Etgar Keret

Pravdepodobne to bol môj prvý izraelský autor. Ďakujem kamarátkam, že ma naňho upozornili. Perfektne vypointované poviedky, niektoré zábavné, niektoré tragické, ale všetky napísané s takým nadhľadom, že sa tešíte na ďalšiu. Odporúčam ako antidepresívum :) Určite si prečítam jeho ďalšie knihy. A ešte dodávam, že kniha je na dotyk z veľmi príjemného materiálu.

06.02.2023 5 z 5