Srdečné pozdravy z Notwithstandingu přehled

Srdečné pozdravy z Notwithstandingu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41076/bmid_srdecne-pozdravy-z-notwithstandingu-2QG-41076.jpg 4 79 79

Louis de Bernieres sa vo svojich spomienkach vracia do malej anglickej dedinky, kde v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch vyrastal, a sprevádza nás Anglickom, ktoré sa pomaly vytráca, prostredníctvom pôvabných príbehov. Bizarné postavy voľne prechádzajú knihou, objavujú sa nielen vo vlastných príbehoch, ale aj v príbehoch iných, a vykresľujú tak obraz celého spoločenstva. Z knihy vanie vidiecka atmosféra dávnych čias, a tie neponúkajú vymyslenú idylu, ale hovoria o ľuďoch, ktorých stojí za to si pamätať a pripomínať si, ako žili, a ktorí by inak upadli do zabudnutia.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Slovart (SK)

Notwithstanding: Stories from an English Village , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srdečné pozdravy z Notwithstandingu. Přihlašte se a napište ho.

Dani25
14.10.2022 3 z 5

Ľahké, vtipné, milé historky o rôznych obyvateľoch malej dedinky.

esma
09.10.2022 5 z 5

Moc se mi líbila. Vzpomínky na prostředí, kde prožil své dětství, plné bizarních lidiček, přírody, kouzelných historek a hlavně to spojil v epos spokojeného žití, které není závislé na vyspělosti toho kterého časového období, ale ve schopnosti najít kouzlo všedního dne.
Opět zazářila literární dovednost autora, píše tak lehce, vtipně, dojemně, do příběhů se chcete až vloudit a podívat se, zda generál byl skutečně neoděn, jestli měla vyšklebená štika skutečně metr a jestli bych si i já neměla pořídit vysílačku.

lusila
20.08.2022 4 z 5

Príjemný výlet do minulosti. Páčilo sa mi, že niektoré postavy a udalosti presahovali z jednej poviedky do druhej. Vznikol tak zaujímavý celok.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Srdečné pozdravy z Notwithstandingu v seznamech

v Právě čtených1x