dani.mertova dani.mertova komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dle recenzí jsem měla od této knihy velké očekávání, čehož jsem se bála, protože jak to tak bývá, většinou je to pak zklamáním. Musím ale říct, že Hana zklamáním nebyla! Opravdu poutavá, velmi čtivá, napínavá a dobře zpracovaná kniha. Je to jedna z knih, na kterou budete po přečtení myslet a kterou si zapamatujte.

09.05.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

To, že má Alena Morštajnová skvělý dar psaní je bez pochyby jasné. Na tuhle knížku jsem se těšila, ale popravdě mě trošku zklamala. O tom, že se jedná o dobře zpracované silné téma není pochyb, ale vlastně jsem celou knížku čekala jestli přijde nějaký boom, nějaká zápletka, nějaké rozuzlení. Něco. A z konce jsem byla spíš zklamaná, přišel mi poměrně useknutý. Asi jsme očekávala, že bude víc popsaný a vysvětlený.

01.07.2023 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Musím přiznat, že jsem se knížkou ze začátku špatně prokousávala a chtěla ji odložit, ale s každou další stránkou jsem se postupně začítala. Musí se uznat, že knížka je opravdu poměrně čtivá. Také jsem byla zvědavá, jak nakonec celý příběh dopadne. Trošku jsem doufala, že jinak, ale inu, bohužel dopadl reálně, a to se mi velmi líbilo a zvedlo to můj celkový dojem ze zpracování knihy.

04.03.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi silný a poutavý příběh, který zpracovává dvě důležité a ne příliš medializované témata. Autorka má skvělý dar psaní, dokáže čtenáře skvěle vtáhnout do děje. Překvapil mě konec, popravdě jsem s jistotou očekávala, že to hlavní hrdina nezvládne a vypořádá se s tím po svém - tak jak bylo v posledních stranách naznačeno. Překvapilo mě, že konec byl finálně, dejme tomu, pozitivní. Mimochodem, jsem jediná, kdo stále očekával větší přiblížení postavy Jindřicha? :-)

13.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásná kniha, která vás nutí k zamyšlení. Člověk si většinou vyčítá věci, které udělal, nebo neudělal, protože si myslí, že kdyby se rozhodl tenkrát jinak - dopadlo by to nejspíš lépe. Pravdou ale je, že to nemusí být zákonitě pravda. Co když varianta, pro kterou jsme se nakonec rozhodli, je nakonec ta lepší, i když se to na první pohled nemusí zdát..? Člověk by si neměl nic vyčítat, ale vzít v životě to, co reálně má a nepřemýšlet na tím, co by kdyby. Každý má miliony různých možnosti, jakou cestou svůj život vést.

03.04.2022 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Soubor povídek od známých českých autorů. Příjemná oddechovka, ale nic víc nečekejte.

29.07.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opravdu velmi povedená kniha. O lásce a všech jejich podobách. O lásce přátelské, rodinné a především k sobě samému.

10.07.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemná oddechovka. Škoda toho konce, přišel mi až moc uspěchaný a velmi krátký.

11.02.2023 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Kniha v podobném duchu jako Panda a dráček nebo Malý princ. Z těch všech nejkratší a nejvíce strohá. Je plná přátelství a připomínkou, že láska je základní cestou životem.

12.11.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Velmi příjemná čtivá oddechovka. Zahřeje u srdce.

24.04.2022 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Nádherná knížka, opravdu.

08.02.2021 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Tato kniha je opravdu pohlazení na duši. Budete k ní jen tak chtít vracet znova a znova. Pokaždé když ji otevřete, uvidíte tam něco kouzelného.

22.05.2022 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Naprosto nádherná knížka. Dlouho jsem nečetla knihu, která by ve mně vyvolala tolik emocí. Místy jsem měla husí kůži, místy jsem měla slzy v očích. Opravdu nádherný a dojemný příběh. Přečteno jedním dechem.

06.08.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dobrá knížka, hezky se mi četla :) I přes větší množství postav a jejich zápletek, se v ději dalo snadno orientovat. Možná mě trošku zklamal konec, čekala jsem nějaký větší boom.

14.07.2021 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

(SPOILER) Jelikož je autorka poměrně začínající, nevěděla jsem, jak to dopadne. Ale jsem naprosto nadšená! Knížka je opravdu velmi čtivá, příběh je milý, láskyplný, klidný, poutavý a laskavý. Velmi oceňuji, že autorka nepsala žádnou slaďárnu a nevymýšlela příliš pohádkové konce, ale skončila realisticky a zároveň hezky. Velmi se mi konec líbil. Popravdě jsem při čtení knihy doufala, že Lucie neskončí, jak by to bylo v každé klasické romanťárně, s Viktorem. Rozhodla se rozumně a zároveň s láskou. Opravdu velmi povedená kniha. Určitě si od autorky pořídím další.

26.10.2023 5 z 5

Milý Bene Milý Bene Halina Pawlowská

Moje první kniha od autorky. Byla jsem naprosto překvapená. Knížka byla parádní, hezky se četla. Opravdu příjemná oddechovka, u které se místy i pousmějete :).

06.03.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi poutavý, a bohužel i smutný, příběh. Asi nejlepší kniha, kterou jsem z dob druhé světové války četla. Jednak jsou v ní skvěle a nenuceně popsány historické události, které snadno vstřebá i neznalec historických souvislostí té doby, druhak velmi poutavý příběh hlavní hrdinky. Celou knihu jsem s ní prožívala. Nejhorší je posléze uvědomění si, že takový příběh, bohužel byl i nesčekrát realitou. Bohužel poslední hvězdu nepřidám za velkou míru smutku a krutosti, který mi přišel místy pro mě až nevstřebatelný, a občas jsem si přála, ať tahle stránka s žalostnou situací už skončí.

06.08.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Uvažovala jsem kolik dát hvězdiček. První jsem chtěla dát dvě, ale nakonec jsem si to rozmyslela kvůli hezké myšlence knihy a poselství, které by kniha měla každému přinést. Jinak co se týká psaní autorky - tohle mi fakt nesedlo, otřesné. To, že má extrémně dlouhé věty (nespočet vedlejších vět a souvětí), nepoužívá žádné uvozovky, er- a ich- forma splácená do jedné věty, to bych ještě překousla, ale že má v textu i chyby, to už ne (př. byli šťastný, čárka místo tečky na konci věty, na začátku věty malé písmeno, aj.). Celkově mi styl psaní autorky nesedl.

27.07.2021 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Velmi povedená kniha. Množství vulgarismů mi v knížce nijak zvlášť nevadilo, protože k postavě Jakuba prostě sedělo. Po přečtených recenzích jsem v knizce očekávala nějaké p*rno, ale to se taky nekonalo. Pár peprných scén se sice vyskytovalo, ale určitě bych to do téhle škatulky nedávala a naopak to dodávalo příběhu pestrost. Nevadilo mi ani přeházení kapitol, protože to mělo určitý spád příběhu. Co se autorce opravdu nemůže odepřít je dar psaní, který je velice kvalitní. Velmi poutavé čtení, které vás vtáhne do děje. Škoda toho závěru, který mi přijde zbytečně moc useknutý a "obyčejný" na takový kvalitně a psychicky propracovaný příběh.

30.06.2023 4 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Hezká kniha s poměrně výstižnou kapitolou k jednotlivým zajímavostem v Praze.

13.03.2023 4 z 5