Dandy1 Dandy1 komentáře u knih

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Začátek knihy mě bavil, ale nakonec jsem ji odložila nedočtenou. Rituály, které Kantu musela podstoupit, aby získala lásku muže, jsou přihlouplé. Čekala jsem nějaké poučení ženám, ale až na pár chytrých vět, že si žena musí sebe vážit, jsem tam nic přínosného nenašla. Holky, přečtěte si raději od Luise Hay Miluj svůj život.

23.12.2016 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Čekala jsem od knihy víc.

19.12.2016 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Kniha je dobře napsaná, ale postrádá napínavost. Hlavní hrdina mě doslova štval. Byl to takový super hrdina, který přesně ví, jak se kdo zachová, co udělá. Takový malý věštec, kterého všichni slepě poslouchají, bez ohledu na následky. Takto by se to nikdy nemohlo stát a proto dávám jen tři hvězdičky.

16.12.2016 3 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Torey má můj obdiv. Tam, kde to všichni vzdali, ona bojuje.

27.11.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Měla jsem audioknihu. Je výborně namluvená. Moje představivost byla u audio nahrávky mnohem lepší než při čtení. Pan Kepler mě opět nezklamal. Prostředí psychicky narušených dívek popsal mistrně.

25.11.2016 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoult zpracovává ve svých knihách témata, která by nikdo na vlastní kůži zažít nechtěl. Dávám pět hvězdiček. Kniha je dobře napsaná. Nešla odložit, dokud jsem ji nepřečetla celou. I slzička ukápla. Díky.

20.11.2016 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Styl promlouvání k mrtvé sestře je sice originální, ale pro mě rušivý. Jako bych četla zpověď blázna. Celou dobu jsem si říkala, jestli mám knihu dočíst. Nebyla nijak zajímavá ani napínavá, jak by člověk u tohoto žánru očekával. Po dočtení přišlo zklamání. Jsem toho názoru, že život je příliš krátký na čtení špatných knih.

18.11.2016 odpad!

Cukr - náš zabiják Cukr - náš zabiják Robert H. Lustig

Že cukr škodí, ví asi každý. Tato kniha je nejen o něm, ale celkově o příčinách obezity. A taky o tom, jak na ní vydělávají potravinové korporace a lékový průmysl.

04.11.2016 4 z 5

Ticho po pěšině Ticho po pěšině Vlasta Javořická

Autorka pěkně popisuje dobu, kdy lidé žili na statku a živili se vlastní prací. V této knize jde o osudovou chybu a o čest. Téma je v knize pěkně zpracované. I když víte, jak to asi dopadne, nudit se nebudete.

04.11.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Poslouchala jsem audioknihu. Byla naprosto skvěle namluvená.

05.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky jsem původně vůbec neměla v plánu číst. Nakonec mě překvapily svou náladou a rozmanitostí postav, které se svým osudem prolínaly. Jak se říká: Svět je malý.

05.10.2016 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Katova dcera není žádné veledílo. Děj je v podstatě jednoduchý. Intriky bohatých, pátrání po pravdě a mezi tím život obyčejných lidí. Téma mockrát zpracované tentokrát nezklamalo. I když musím říct, že už jsem četla i lepší knihy.

10.08.2016 5 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Kniha má spád, nečekané obraty v ději, tak jak to mám ráda.

31.07.2016 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Jako dokument dobrý. Mě by víc bavilo číst Sinův příběh samostatně. Měl velké štěstí, že se z toho dostal, ale bohužel zůstal poznamenaný a neschopný se prosadit v normálním životě. Na pozadí takových příběhů si uvědomujeme, jak se tady máme dobře. Pro mě je neuvěřitelné, že v dnešní době někde existuje takové zlo.

28.07.2016 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Opět skvělé téma k zamyšlení. Jodi jde vždy do hloubky a to se mi na jejích knihách líbí.

05.07.2016 5 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Nejsem milovník historie a proto nedovedu ocenit, nakolik se děj drží faktů. Pro mě byla kniha nezajímavá. Děj byl nudný, popisy bitev nezajímavé a hovory ploché. Ani mě neobohatila znalostmi z historie českých dějin.

24.06.2016 1 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Opravdu skvělá kniha. Líbí se mi, že je napsaná z pohledů různých osob. Popis Jakoba a jeho vidění světa, je naprosto úžasný.

23.06.2016 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Velmi průměrná kniha. Příběh není ničím zajímavý ani napínavý. Prolínání časů je jediný dobrý nápad v knize.

28.05.2016 2 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Kniha není ničím převratná. Pořád platí jíst méně a hýbat se. Ale oceňuji motivaci a podporu, aby lidé své hubnutí nevzdávali po nějakém nezvládnutém dnu.

21.05.2016 3 z 5

Hedvábnou stezkou Hedvábnou stezkou Lucie Drbohlavová

Čekala jsem více příběhů, které by mi přiblížily životy zdejších lidí. Politické pozadí států je snadné si zjistit a v knize mě tyto pasáže vůbec nezajímaly. Fotografie v knize jsou krásné a obdivuji jak dvojice cestovatelů zvládá pouť touto drsnou, nehostinnou krajinou.

19.05.2016 4 z 5