Danca196 Danca196 komentáře u knih

Poprvé jsem viděla nejprve film a až poté četla knihu. Film se s knížkou naprosto shoduje a už se těším na další díl.

18.08.2018 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Napínavý a děsivý příběh. Rozhodně stojí za přečtení.

01.07.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Krásný román plný bolesti, slz a lásky.

10.02.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět pěkný příběh, autorka prostě romány umí psát.

07.02.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a je opravdu krásná, i když jsem občas přes slzy neviděla na slova.

06.02.2018 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Už první díl byl celkem utrpení, ale na základě hodnocení jsem druhému dala šanci. A bohužel je to ještě horší, sotva jsem dočetla a několikrát chtěla knihu odložit. Děj se točí pořád dokola a celkem o ničem, zbytečně natahovaný příběh. Do třetího dílu se rozhodně pouštět nebudu.

04.02.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Další kniha této autorky, která se čte sama. V knize je krásně popsán dnešní vyznávání kultu dítěte, současný styl života a neustálé přehodnocování, jestli budovat kariéru nebo se obětovat dětem. Dalším plusem tohoto příběhu je i to, že domácí násilí se děje i v bohatých rodinách s úspěšnými rodiči.

16.01.2018 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Po pár stránkách si čtenář zvykne na slang, kterým je kniha psána a díky tomuto stylu je kniha zábavná, i přestože se jedná o příběh plný násilí a ztracených existencí.

04.12.2017 5 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale nakonec jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Severský styl humoru mám ráda, ale F. Backmana stařík nepřekoná.

14.11.2017 4 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Kniha popisuje život drogově závislého člověka, jak svůj životní styl dokáže přizpůsobit droze a vše ostatní jde bokem. Klobouk dolů, kniha je napsána ve 50. letech minulého století a při jejím čtení má člověk pocit, že se odehrává v současnosti. S drogově závislými pracuji, a když popisují svůj život v době, kdy brali, je jejich popis hodně podobný. Knihu doporučuji všem, kteří se snaží podobně postiženým lidem porozumět...

05.10.2017 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Parfém bláznivého tance je mojí první knihou od tohoto autora. Příběh je humorný, místy je ovšem kniha celkem nudná, že jsem se musela několikrát vracet, abych vůbec byla schopná vnímat, co vlastně čtu.

04.08.2017 3 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Knihu jsem nedočetla...

02.09.2018 1 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Moje první kniha od tohoto autora a určitě se k ní znovu vrátím...

26.04.2018 5 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Dějově bych knihu zařadila medzi slabší, ale autorka stejně čtenáře donutí zamyslet se nad tím, že je důležité být sám sebou. Proto si říkám, jestli jednoduchost děje nebyla v tomto případě účelem.

02.01.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Krásný příběh se šťastným koncem.

22.12.2017 5 z 5

Dar lásky Dar lásky * antologie

Kniha plná romantiky, lásky a šťastných konců, prostě oddechovka.

15.12.2017 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Autorce jsem dala ještě jednu šanci, před touto knihou jsem četla Bábovky, které mne nijak zvlášť nenadchly. Ovšem kniha To prší moře je úplně jiná. Také se v ní prolíná několik různých příběhů a dějových linek, ale čtenář se v ní neztrácí.

20.11.2017 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha plná zvratů a neskutečný příběhů, prostě Irving.

19.10.2017 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Zvláštní kniha, ve které autor dokáže na pouhých sto stranách vykreslit jednotlivé postavy, jejich pocity a děj. Rozhodně stojí za přečtení, i když ve mě zanechala rozporuplné pocity.

19.10.2017 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Ze začátku jsem se hůře orientovala v postavách a trvalo mi než jsem se do příběhu začetla, ale nakonec mě příběh bavil. Skok v dějí mě v příběhu nijak neruší, naopak kniha mi tím přišla zajímavější. Každopádně autorka má rozhodně lepší knihy.

03.01.2021 3 z 5