DanaKa81 Online DanaKa81 komentáře u knih

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

milý příběh čtyř sester, budu se těšit na filmové zpracování

19.02.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Musela jsem si dát pauzu od těžkých témat a tyhle zasněžené vánoční příběhy byly docela příjemnou změnou. Kniha je určená pro mladší čtenářky, ale i tak se mi docela líbila.

26.12.2021 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

V.S. Alexander si umí najít pokaždé zajímavé téma na román, které je navíc podle skutečných událostí. Doporučuji k přečtení

01.10.2021 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Kdysi dávno jsem tuhle knihu objevila v knihovničce mých rodičů. Příběh neviditelného byl tenkrát originální a moc napínavý. Jako dítě jsem z ní byla nadšená a je pro mě krásným retrem

28.09.2020 4 z 5

Tak trochu jsem doufala v jiný konec, ale i tak se mi tato dramatická novela od A. Lustiga docela líbila.

03.06.2022

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Hodně dobrý thriller o tom, jak se snadno dostat na seznam hlavních podezřelých z vraždy. Tara se probudí vedle mrtvého souseda a na nic si nevzpomíná. Vše je zamotané a vrah může být téměř každý...dokonce i Tařina dcera

08.05.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zajímavé bylo sledovat jak se pomalu rozšiřuje okruh podezřelých. Vraha jsem neměla šanci uhádnout, prostě detektivní příběh jak má být.

01.02.2023 4 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Kniha je plná hrůzných událostí z východní fronty na kterou vzpomíná nejlepší německý odstřelovač z pluku horských myslivců Sepp. Sepp byl jako jeden z mála oceněný Rytířským křížem Železného kříže a jeho začátky i pozdější zkušenosti z tvrdých bojů jsou hodně zajímavé. Pro citlivější čtenáře knihu nedoporučuji, protože těch veselejších historek je v knize opravdu málo

02.09.2020 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Románové příběhy na pozadí skutečných událostí se mi vždy líbily. Byl to návrat do těžké doby s dobře vylíčenými osudy místních obyvatel z jedné vesničky u Přerova. Lenku Chalupovou řadím určitě do mých oblíbených spisovatelek.

13.12.2022 5 z 5

Pár myšlenek a závěrů jsou známé i z jiných knih o osobním rozvoji, takže to bylo takové opakování. Trochu mi tu nudu autor zpestřil o své osobní zážitky. Ke knize se rozhodně nebudu vracet, horko těžko jsem ji dočítala.

19.01.2021 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Na Ženu v okně budu vzpomínat jen v dobrém. Vyplatilo se přečkat nudné pasáže, protože od jisté strany knihu nelze odložit. Závěrečné rozuzlení mě celkem překvapilo.

01.02.2023 4 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

tuhle milou knihu si přál můj syn, když byl menší. Líbily se mu moc obrázky.

27.11.2020 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Bavila mě až poslední část knihy, ale než jsem se k ni prokousala měla jsem chut’ knihu několikrát odložit. Osoby z okruhu podezřelých byly nezajímavé, ztrácela jsem se v ději.Další kniha od Jo Nesba je o poznání lepší

03.02.2020 3 z 5

Verenica Verenica Jana Pronská

Jana Pronská je oblíbená slovenská spisovatelka, tak jen doufám, že se dočká větší popularitě i u nás. Knihu jsem četla ve slovenštině nějaký ten rok nazpět a moc se mi líbila.

09.04.2021 4 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

tahle skutecna udalost o holocaustu ve Rwande stoji za precteni. V roce 1994 bylo zavrazdeno priblizne milion Tutsiu a temi vrahy se stali mnohdy jejich vlastni pratele nebo sousede. Obdivuji Immaculee za to,ze jim dokazala odpustit i po tom, co ji brutalne vyvrazdili rodinu...

25.04.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem měla dlouho rozečtenou, protože jsem musela sebrat odvahu ji dočíst. Mám z příběhu špatný pocit což bylo asi autorčiným účelem

17.01.2024 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Moc milá knížka, která popisuje život v severní Itálii. Marta Kučíková je zkrátka výborná blogerka a její vtipné příběhy si určitě zasloužily knižní vydání

05.06.2020 3 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Nečekala jsem podle hodnocení žádný zázrak, ale nakonec z této docela zajímavé detektivky vůbec nejsem zklamaná. Určitě si přečtu od paní Chalupové další knihy, protože styl jakým píše se mi moc líbí

09.11.2022 4 z 5

Hanns a Rudolf Hanns a Rudolf Thomas Harding

Thomas Harding spisovatel, britský novinář a politolog dokonale mapuje paralelní životy lovce nacistů Hannse Alexandera a velitele koncentračního tábora Rudolfa Hösse. Příběh je ještě zajímavější tím, že Hanns Alexander byl bratrem babičky spisovatele Thomase Hardinga. V knize nechybí dobové fotografie , úsměvné historky z bezstarostného dětství Hannse i autentické dopisy Rudolfa Hösse...Kniha získala ocenění a já jen lituji, že jsem se k ni nedostala mnohem dřív.

09.08.2020 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Nadčasové povídky o válce. Remarque dokáže čtenáře vtáhnout do děje naprosto dokonale. Krásně napsané, ale bohužel smutné.

28.04.2023 4 z 5