Verenica

Verenica https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251252/bmid_verenica-dig-251252.jpg 5 49 49

Desiaty román obľúbenej autorky ponúka strhujúci príbeh na pozadí skutočných historických udalostí. Šľachtickej dcére Juliane Brezovickej osud nedoprial šťastné detstvo. Matka jej zomrela pri pôrode a otec na ňu zanevrel. Jej život sa však od základu zmení, keď do pevnosti Hamborek zavíta Imrich Tárcai, mladý syn grófa z Kamenice, aby sa z poverenia kráľa stal Julianiným snúbencom a poručníkom. Z Juliany vyrastie krásna mladá žena, no na svojho snúbenca čaká dlhých päť rokov. Keď ho konečne uvidí na kráľovskom dvore v Budíne, namiesto hrdinu z detstva pred ňou stojí zhýralý pijan a záletník....... celý text

DanaKa81
09.04.2021 4 z 5

Jana Pronská je oblíbená slovenská spisovatelka, tak jen doufám, že se dočká větší popularitě i u nás. Knihu jsem četla ve slovenštině nějaký ten rok nazpět a moc se mi líbila.

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Nádherný príbeh, napätie a zápletky mu dodávajú šmrnc. Vždy po prečítaní ďalšej knižky od pani Pronskej si sadnem k mape, pohľadám spomínaný kraj a zároveň si prečítam niečo o šľachtických rodoch, o ktorých pani spisovateľka píše :) Dozviem sa niečo nové z histórie a zároveň sa odpútam od reality dneška a uniknem
prostredníctvom jej príbehov do romantických čias, kedy muži s odvahou a cťou dobývali srdcia svojich milovaných...❤❤❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

munka
14.08.2019 4 z 5

Pekný príbeh zo stredoveku. Nechýba tu napätie a a niekoľko zloduchov.

RADIN
23.04.2019 5 z 5

Pronská vie písať nádherné príbehy a tento nieje výnimkou.

Eeli
20.10.2018 3 z 5

Ač je příběh rozepsán na pozadí skutečných historických událostí, kteréžto autorce poskytly kvalitní základ, jedná se stále jen o historickou romanci - patřící však k těm lepším. V knize není nouze o napětí, zdařile jsou zde vylíčeny okolnosti morové epidemie a jak je pro tento žánr typické, nechybí intriky a nebezpečí, aby to hlavní postavy neměly ke štěstí a lásce tak jednoduché.

Fizulka71
29.07.2017 4 z 5

Opět výborná kniha. Taková temná harlekýnka. Ale co, středověk byl přece temný, takže příběhy z něj rozhodně nebudou srdíčka a jednorožci. Kniha je opět plná napětí, zvratů, srdceryvných momentů, při kterých i slza ukápne. Na necelých 250 stran dokázala autorka bez zaváhání vměstnat neuvěřitelné množství děje, takže se jeden při čtení vůbec nenudí, naopak se nemůže odtrhnout až do brzkých ranních hodin. Užijte si čtení!

MAXA71
03.03.2016 4 z 5

Vydarená.

alnahu
04.11.2015 5 z 5

Přesně jak píše Miriam- tato kniha se čte jedním dechem. Vůbec nevadí ,že je ve slovenštině.Příjemná romantika-doporučuji.

miriam.w
19.07.2015 5 z 5

Kniha je fajn, prečítala som ju "jedným dychom" - ako aj ostatné knihy od J.Pronskej = Nr.1! Dúfam, že sa čoskoro dočkám ďalšej :-)