Danago Online Danago komentáře u knih

Zázrak o Vánocích Zázrak o Vánocích Hana Zobačová

Krásná dětská vánoční knížka.

29.12.2023 5 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Příjemná nekomplikovaná vánoční oddechovka.

29.12.2023 4 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Je to moje první setkání s autorkou a jsem velmi příjemné překvapená jak moc mě kniha bavila. Opravdu dobrá česká detektivka

23.12.2023 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Líbil se mi první díl a těšila jsem se na pokračování. Příběh je zajímavě vymyšlený, ale hodně komplikovaný. Navíc je tu popsána spousta osudů až je děj místy málo přehledný . Kniha má určitě zbytečně moc stran. Vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka příběh zjednodušila a nepopisovala pořád dokola všechny fóbie a obsese hlavních postav. Tady chybělo trochu kritiky nebo sebekritiky autorů. Jinak nosný příběh je velmi zajímavý a napínavý. Koncec byl opravdu velké překvapení , vůbec jsem motiv pachatele neodhadla.
Dvojici hlavních hrdinů mám moc ráda, líbí se mi zajímavé myšlení Vincenta.

23.12.2023 4 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Příjemná vánoční oddechovka.

23.12.2023 3 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Příběh ve mě po celou dobu čtení ponechával velkou úzkost a musím přiznat , že je tu několik pasáží opravdu hororových.
Jsou zde svým způsobem tři časové linky a v každé se dějí hrozné scény. Nejstarší linka se odehrává těsně po válce a to prvotní zlo v tom domě začalo právě tehdy.
Co se mi hodně líbilo, že se nejedná o úplně vymyšlenou zápletku. Autorka využila toho , co se v té době opravdu dělo.
Všichni to víme, stále si to připomínáme, ale tak naturalisticky nám to málokdo předloží.
Kniha se mnou hodně otřásla . A jsem vděčná, že s žiju v této době , na tomto místě .
Kniha mě velmi překvapila. Není to žádné krásné a pohodové čtení na to se musí každý čtenář připravit.

17.12.2023 4 z 5

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

Příjemné poetické čtení. Opět tu jsou dvě časové linky, současná a linka z minulosti z období druhé světové války. Linka z minulosti je velice poutavě a citlivě popsaná. Velmi dobře vykreslené charaktery postav. Oba hrdinové z minulosti mi přirostli k srdci. Moc se mi líbí
připodobnění a použití pohádky
O Šípkové Růžence.
Linka ze současnosti mě tolik nezasáhla. Ale určitě můžu doporučit.

14.12.2023 4 z 5

O sovičce O sovičce Petr Horáček

Nádherná publikace pro malinké děti. Myslím, že je to nejkrásnější autorova knížka. A má smysl, což mě nadchlo ještě víc.

14.12.2023 5 z 5

Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků Štědrý kluk z hračkářství bratrů Svátků David Litchfield

Nádherná kniha pro děti od 3 let. Trochu začátek komiksů. Obrázky mě uchvátily a jednoduchý přitom duchaplný text je ideální pro malé děti. K Vánocům super dárek.

Zimní tulipán Zimní tulipán Daniela Krolupperová

Krásná knížka , která bavila i mě. Úžasné ilustrovaná. Navodí vánoční a zimní atmosféru. Pohádka je mimořádně nápaditá a originální.

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Začnu od zadu. Konec je perfektní, ale uspěchaný, kdyby dostal více prostoru ještě se dala kniha zachránit.
I když autorka píše podle stejně šablony vždy právě místem dokázala jednotlivé knihy dokonale oddělit a vím přesně ,která byla i čem ještě nyní . To se u této knihy nepovedlo. Kniha na mě Francií nedýchá a vlastně ani moc vinicí. Navíc tu chybí mnou velmi ceněné přátelství skupinky lidí, chybí mi tu vřelost, emoce. Je zde spousta popisů z mého pohledu o ničem. Myslím, že téma má velký potenciál, ale není dost využity. Na obranu autorky v poděkování jsou důvody ,proč je kniha nemastná, neslaná.
Ale vede mě to k otázce není na autorky velký tlak? Vyhoření je v každé profesi. A u psaní to poškodí navíc i čtenáře. Jméno přidává, ale nemělo by to být za každou cenu. Autorka chrlí jednu knihu za druhou. Už jsem při poslední knize uvažovala.ze romantické útěky ukončí. Někdy je lépe skončit s grácií. A nebo si dát pauzu i na několik let. A pustit se se jiným směrem.
V této knize toho hodně nefungovalo.
S úcty k autorce a zvratu na konci knihy a také s přihlédnutím k doslovu dávám 3 *. Ze zavřenýma očima.

14.12.2023 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Cože? Proč? Hlavně, že je v názvu Praha. I víkend má na víc, než na
Krásná obálka tohoto sešitku umí nalákat. Jinak je to bohužel velmi slabá povídka. Trochu se projdeme po Praze. I povídka se mohla napsat více emotivně a lákavě. Protože Praha není jen Pražský Hrad a Zlatá ulička a pivo.prišlo mi, jako by autorka opsala kousek průvodce po Praze. Být hlavní hrdinkou, tak očekávám víc.. Nejsem z Londýna, jen z Moravy, jezdím do Prahy každý rok i několikrát a stejně mě Praha stále dokáže uchvátit.
Tato kniha čtenáře do Prahy nenaláká. A to je tu vánoční Praha , Vánoční Praha , je pro mě obrovská romantika. Toto mělo obrovský potenciál škoda, že nevyužitý.
Škoda, škoda. Úlitba českým čtenářům ?
Marek je arogantní a nechápu proč Alici do Prahy vůbec zval. Že by to byl teď prototyp dnešních mladých českých mužů? No I to je možné.
Popravdě mě kniha k návštěvě Prahy vůbec nenalákala.
Plus za zmínku , že trdelník není česká specialita.
Tak jsem byla umístěna redaktorkou Romantických útěků, že kniha o Praze se chystá. Můžeme se moc těšit.

14.12.2023 2 z 5

Volba Volba Nora Roberts

Poslední díl trilogie. Musím přiznat , že na některých místech je tato kniha až brutální a na jiných místech pro změnu poměrně nudná. Já bych ubrala stran. Ale milovníci autorčina stylu psaní budou asi spokojení. Mě osobně připadalo že se většinu času kniha nikam posunula a opakovalo se zde stále to samé. Vyvrcholení na které jsem celou dobu bylo rychlé a určitě jsem s takovým závěrem spokojená.
Protože nejsem skalní faninka autorky, tak si myslím , že kdyby se ve druhém a zejména třetím díle krátilo,
klidně mohla série mít jen dva
díly.

12.12.2023 3 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Jako všechny knihy této autorky. Opět brilantní příběh. Tentokrát se dostaneme do období první světové války. Evelin je úžasná postava ,která vypráví svůj příběh ve dvou časových linkách.

10.12.2023 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Velice milý oddechový vánoční příběh. Tak trochu jinak pojatý příběh než jsme běžné zvyklí o to mi přišel lepší. Jaké můžou mít lidé přání i ve vysokém věku? A dají se splnit? Kéž by se každému povedlo splnit lidem jejich přání a zároveň se dostalo i na splnění jejich vlastních. Krásný, lidský a dojemný příběh. Ideální pro navození předvánoční atmosféry.

10.12.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Ta série není můj šálek kávy a stejně se vždycky nechám zlákat.
Musím říct, že tentokrát se mi kniha líbila víc než předchozí. Do poloviny jsem byla až skoro nadšená, potom už unavená , přesto jsem knihu dokončila. Případ byl zajímavý, vyšetřování neskutečně zdlouhavé a zamotané. Odhalení bylo zajímavé , překvapivé a pro mě docela šokující.
Škoda, že zde byla ta spousta zavádějících odboček u kterých mně osobně bylo jasné, že jsou úplně mimo.
Hodně se tu rozebírá hlavně osobní život Strika a jeho minulost i současnost. Vztah mezi Robin a Strikem podle mě stagnuje, i když jsou tu vysvětleny důvody , tak život utíká , nevím jak dlouho bych, na místě Robin , takový kamarádský vztah snášela.
Kniha mi připadala nekonečná, brala bych ji poloviční.

03.12.2023 3 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Velmi příjemné čtení. Jako vždy některá povídka je skvělá jiná méně. Výtěžek z prodeje jde na dobrou věc proto 5*

30.11.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Zamě skvělý začátek nové série.
Vyšetřovaný případ může vypadat jednoduše, ale o to více překvapí.
Vedlejší příběh hlavních hrdinů samaozřejmě dál pokračvat v dalších dílech této série.

30.11.2023 5 z 5

Velký průšvih Velký průšvih Sabina Huřťáková

Nejdříve jsem se trochu obávala zda pokračování knihy Seznamka nebude velký průšvih. Ale nakonec to byl Velký průšvih , který se autorce povedl na jedničku. Kniha má spád nechybí zde nečekané situace a naprosto vykresluje život jaký můžeme klidně zažít. A že život není jednoduchý to víme všichni. V knize nechybí ani občasná citlivě popsána a na správném místě posazená sexuální scéna. Takže čtení pro ženy jako dělané. Moc doporučuji. Kdo četl Seznamku doporučuji i Velký průšvih.
Kniha se dá číst i samostatně, takže se nemusíte bát ,že by vám chyběly souvislosti, ale přečíst si obě knihy znamená větší požitek.

22.11.2023 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Asi jsem narazila na první opravdový horor v mém životě. Protože jsem poslouchala audioknihu , tak jsem se opravdu na některých místech bála a to se mi takovýmto způsobem ještě nestalo. Strašidelný hotel byl opravdu strašidelný a ta zima je velmi dobře popsaná. Celkově King opravdu umí psát velmi sugestivně. Ale toto není čtení úplně pro mě až moc mě to zasáhlo na duši. Velmi těžko se mi kniha hodnotí. Ale asi kdybych ji četla jako papírovou , tak bych ji odložila.

21.11.2023 3 z 5