dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Autorka si pro nás připravila milý fantasy příběh, který je o smrtkách, které mají svou základnu Ruiny a přechází do lidského světa, když někdo zemře, aby převedli jeho duši. I když se mi tahle kniha sešla se zrovna rozposlouchanou audioknihou Nimbus ze série smrtka, tak jsem v tom nijak velkou podobnost neviděla.

Musím říct, že autorka naprosto skvělý humor, který dodával příběhu jiskru. Několikrát jsem si říkala, kam na to chodí, protože tolik vtipných hlášek jsem ještě nečetla a já sarkasmus prostě můžu! Nutno říct, že autorka má i dobrý styl psaní a stránky utíkají pod rukama, ale trochu mi tam chybělo větší rozvinutí příběhu a gradace. Na můj vkus se v ději dost přeskakovalo a některé pasáže mi tak přišly zbytečné.

Nicméně tenhle příběh by se určitě mohl líbit mladším čtenářům, kteří mají rádi i romantickou linku, tam byla totiž hezká!

06.08.2023 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Určitě se tady nenajde moc lidí, kteří by ještě neslyšeli o autorce, která píše překrásné romantické příběhy z různých koutů světa. Autorka, která dokáže vytvořit úžasnou atmosféru, skvělou uvěřitelnou romantickou linku a popsat místo, kam se pokaždé budete chtít vydat.

V tomto díle se ocitáme na venkově, nedaleko Londýna, kam odchází na půl roku hlavní hrdinka pohlídat své kmotře dům. Osud a rodina si pro ni připraví plán a je jen na Elle, zda mu půjde vstříc.

Tohle je přesně ta krásná slowburn romantika, kterou si zamilujete. Vynikající vývoj hlavních hrdinů, který není ze dne na den, ale postupně k němu dochází a je to tak celé uvěřitelné.

Pokud nad knihami od Julie Caplin váháte, tak za mě jsou to jedny z nejkrásnějších slowburn romantik, které jsem četla a mohu Vám je jen a jen doporučit! :)

28.07.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Příběh, který rozhodně nesměl chybět v mé knihovně, neboť Mona Kasten je autorka, která ve mně spolu s Laurou Kneidl probudila lásku k romantickým knihám.

Rosie je mladá dívka, která má vzkvétající rozhlasovou show a Adam bubeník známé hudební skupiny Scarlet Luck. Jejich cesty se protnou, když přijmou pozvání do její show. Nutno zmínit, že tuto kapelu Rosie miluje od jejich vzniku, protože jí jejich písničky pomohli v nelehké době, a proto je taky velice nervózní, když s nimi má dělat rozhovor. A pak se stane něco, co nikdo nečekal.

Jestli někdo umí psát dokonalé, procítěné romány, kde se skrývá bolestné trauma hlavních hrdinů, tak je to Mona Kasten. Žádné zbytečně okecávky příběhu, tisíce dramat. Zkrátka nemáte prostor se nudit a knihu přečtěte jedním dechem.

Je pravdou, že jsem měla trochu obavy z toho, že tohle téma je poslední dobou v knihách používáno, takže strach, aby autorka dokázala vytvořit něco originálního bylo naprosto zbytečné. Dokonale vystihla pocity hlavních hrdinů a jejich útrapy. Krásně vzkvétající láska, byť vznikala téměř jen přes sms zprávy.

V knize najdete spoustu útrap, bolest, ztrátu, ale i vzkvétající lásku a naději. A já pevně věřím, že si tento příběh zamilujete stejně jako já.

Bolest teď tedy prožívám já, protože pokračování je nutností a já ho nutně potřebuji

01.05.2023 5 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Lauren Blakely opět nezklamala. Pokud Vám nevadí lehce bizarnější, humorné, ale originální romány, tak tohle je série pro Vás. :)
Jsou to takové ty jednohubky, které přečtete za dva večery a užijete si takovou tu čtecí pohodu. :)

18.03.2023 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Jsou příběhy, které přečtěte, jsou průměrné a pak je zapomenete. A pak jsou příběhy, které doslova hltáte, čtete je do noci a neustále nad nimi přemýšlíte.

Taylor Jenkins Reid je autorka, jež dokáže napsat tak uvěřitelný a skvělý příběh, který nebudete chtít odložit. Dokáže stvořit něco, o čem si myslíte, že se opravdu stalo, ale opak je pravdou.

Tentokrát máme příběh o Carrie Soto, nejlepší tenistce všech dob, která se pět let po ukončení kariéry vrací na scénu, aby udržela svůj titul, který je ohrožen novou mladou tenistkou. Zvládne ve svých 37. letech a dlouhé pauze být opět nejlepší? To si budete muset přečíst.

Věřte, že tenhle příběh ve Vás vyvolá spoustu různých pocitů, a to vztek, radost, naději a možná Vás rozbrečí a tak dojme, že Vám na konci bude líto, že to všechno končí.

24.03.2024 5 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

Druhý díl této nadpřirozené série, který si zamiluji všichni fanoušci Stmívání a dalších podobných příběhů.
Byť mě prvních 100 stránek moc nebavilo, protože se tam nic moc extra nedělo, tak pak se to změnilo v jízdu. Máme tu spoustu nových hrdinů, zápletek, rozuzlení a lásek.

Jestli něco Tracy Wolf umí, tak je to psaní opravdu krátkých kapitol, které Vás nutí číst čím dál více. Příběh je jednoduchý, opravdu vtipný a dokáže Vás přenést do děje. Jestli jste si říkali, že si nedokážete zamilovat jiného hlavního hrdinu, tak věřte, že tady ano!

I přes ten začátek to bylo fajn čtení a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

24.03.2024 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen Hoover je autorka, která Vás dokáže naprosto emočně vyčerpat. Je to autorka, který píše tak dokonalé příběh, jež vám nedají spát, nedáte je z ruky a budete si je pamatovat. U každého dílu si říkám, že už to nemůže být tak skvělé, ale může.

Tento příběh budu jednoznačně řadit mezi ty nejlepší. Hltala jsem každou kapitolu a tím, že jsem to měla v audioverzi, tak to bylo ještě o to dokonalejší, protože v podání Kláry Suché a Roberta Hájka to nemělo chybu. Díky nim člověk dokázal ještě více prožít emoce hlavních hrdinů. Takže díky!

Musím říct, že autorka si výtečně pohrála s jedním datumem, a to 9. listopadem. V knize zbytečně nezabíhá do jiných dnů a perfektně vystihne každé setkání a pocity hlavních hrdinů. Brečela jsem? Jo. Zamilovala jsem si tento příběh? To zatraceně ano! Je to plné bolesti, lásky, viny, odpuštění a sebepoznání. Já si vlastně říkám, jak je možné dostat tolik, do tak krátkého příběhu.

24.03.2024 5 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Romantická série s názvem Rebelky z Oxfordu se od prvního dílu stala mou velmi oblíbenou. Častokrát to mám tak, že první díl bývá můj nejoblíbenější. Příběh Annabelle a vévody Mongomeryho si mě naprosto získal a říkala jsem si, že ho ani ten třetí nepřekoná. Nicméně autorka dokázala, že ten třetí, kde máme příběh o Hattie, dědičky bankovního impéria a Lucianovi, z něhož má britská šlechta strach, bude téměř tak skvělý.

Autorka znovu dokázala perfektně přiblížit dobu, do které hlavní hrdiny zasadila - to, jak se ženám žilo, jaká měla práva, či jak se s nimi zacházelo. Všechno to dohromady skvěle fungovalo a já nemůžu, než jen chválit. Byť jsem v počátku měla pocit, že tenhle díl je slabší, tak následující kapitoly mi to vyvrátily. A i když je tu více té romantické a skvělé hate to love linky, tak autorka neopomněla tu hlavní, a to boj žen za vlastní práva, která příběh skvěle utvořila.
Takže kdo ještě nečetl, tak tohle je mé velké doporučení, protože tohle si nejde nezamilovat.

20.11.2023

V pádu V pádu Anne Pätzold

Druhý díl série Love NXT začíná téměř tam, kde ten první skončil. Musím říct, že styl psaní autorky mě baví. Je to takový jednoduchý, čtivý a svým způsobem feel good příběh. Kniha, která Vás neurazí, ale ani úplně nevystřelí do nebes.

Stejně jako u prvního dílu jsem si užívala tu skvělou slowburn linku, a to, že autorka ve svém příběhu nevyužívá zbytečného dramatu a naivního chování hlavních hrdinů. Ukazuje nám stránky toho, jaký dopad má na slavné lidi a jejich blízké být známý a sdílen na sociálních sítích fanoušky a médii.
Opět se autorce povedlo to, aby čtenář prožíval lásku s hlavními hrdiny, byť byla téměř celou dobu přes sms a videohovory. :)
A i když jsem si téměř třičtvrtě knihy užívala, tak ke konci mi tam bohužel něco chybělo, nicméně na třetí díl se moc těším.

06.11.2023 3 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Jestli někdo dokáže narvat do 365 stránek 365 stránek akce, tak je to Stacey Marie Brown. Nebudete mít ani chvilku na to, abyste se nadechli, protože tenhle díl je jedna akce za druhou. Překvapivě musím říct, že mi to zvlášť nevadilo, i když bych možná trochu uvítala posečkat na jednom místě déle a dát tak novým hlavním postavám více prostoru a děje. Protože jak jsme si možná zvykli na první díl, kde se vše děje pomalu na jedno místě, tak v tomto pokračování je to každou chvílí jinde, nicméně trochu chápu tu spoustu nových zápletek a postav. Věřím, že sami v dalších dílech nebudeme vědět, komu věřit.

Autorka nám ještě více přibližuje a krásně vykresluje její dystopický svět, který je za mě dokonalý. Bavil mě i další vývoj hlavních postav a dozvídáme se spoustu nových informací, které budou pro další díly důležité.
Opět nás neochudila o její pikantní scény, u kterých už pomalu čtenář začne přicházet o rozum, protože je možný, aby to bylo tak pikantní, aniž by se ti dva jen políbili? Ano, je. Kdo četl, bude vědět. Jo a jestli tady bude nějaký milostný čtyřúhelník, nebo pětiúhelník, I am in!

Takže tohle bylo skvělé pokračování, které mělo pořádný drive a skvělou zápletku. Pro všechny milovníky dystopických fantasy příběhů, kteří v nich mají rádi erotickou zápletku a trochu brutálnější děj je tohle must have!
A teď mi sakra někdo řekněte, kdy bude další díl!

PS: tento říjen bude autorka na humbookfestu a já se nemůžu dočkat, až si knihy nechám podepsat! Vidíme se 16. října!

Mockrát děkuji @humbook_blogeri _blogeri za poskytnutí knihy k recenzi! #spoluprace

29.09.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Znáte ten pocit, když vidíte obálku a přečtěte si anotaci, tak víte, že si tu knihu zamilujete? Tak já jsem to u téhle fantasy prostě věděla! Je pravda, že spousta z Vás mi psalo, že si ji musím přečíst a já nevím, na co jsem celou tu dobu čekala. No, možná jsem mohla počkat do podzimu, kdy vyjde pokračování, teď to budou zase muka.

Tohle byla teda panečku jízda! Tady se nemusíte bát, že se budete nudit. Autorka Vás vtáhne do děje hned od prvních stránek a vy tak nebudete mít možnost přestat číst.
Je to originální, je to zvrhlý, je to sexy. Naprosto mě bavilo, jak autorka dokázala popsat věci, kterým si normálně autoři vyhýbají, ale Stacey si nebrala servítky a napsala to dokonale, byť to někomu může přijít nechutné, ale za mě to dávalo příběhu autentičnost.

Hlavní hrdinka konečně nebyla neuvěřitelná superhrdinka, ale i když měla celoživotní výcvik, tak nebyla zdaleka tak neohrožená a často dostala pořádnou nakládačku. No náš hlavní hrdina kdyby brzdil s jeho erekcí, tak dávám knize plný počet.

Tohle rozhodně není příběh pro každého, protože tohle není žádná YA fantasy pro mladší čtenáře, ale je to originální fantasy, kterou si zamiluji všichni, kteří například milují knihy J. L. Armentrout. Takže Vám to prostě doporučuju, protože je to skvělý!

28.07.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Tohle byla vynikající 484 stránková kniha, u které nebudete mít čas se nudit. Autorka nejde zbytečně okolo horké kaše a rovnou nás vrhne do poutavého vcelku originálního příběhu. Jelikož tohle není moje první kniha o upírech, tak jsem byla upřímně zvědavá, jak to autorka pojme a za mě super, neboť tam nejsou jen upíři, ale i další mýtické postavy a hlavně škola, která Vám bude připomínat Bradavice.

Přiznám se, že se mi teď dlouho u fantasy knihy nestalo, abych měla takové nutkání neustále číst a číst a těšit se na to, až budu mít knihu přečtenou. Tady to svým stylem psaní a originalitou autorka dokázala, za což nemůžu než hodnotit kladně. Škoda jen, že tu lásku mezi hlavními hrdiny tak uspěchala a nedala tomu více časové linky, bylo by to tak uvěřitelnější (ale pak si stejně řeknu, že kdybych potkala někoho tak sexy, kdo by mi psal a měl o mě zájem, tak bych neodolala. fakt nemůžou být upíři skuteční?)

Takže, pokud milujute YA fantasy příběhy s romantickou linkou o upírech a dalších mytických postavách, tak tahle kniha by Vás rozhodně neměla minout! Nečekejte žádný náročný a složitý příběh, ale vynikající young adultovku, kterou autorka perfektně vykreslila.

Mockrát děkuji Humbook za poskytnutí knihy k recenzi! :)

15.06.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Erotikou nabitá vlčí romance? Nemusíte se ptát dvakrát a beru hned.

Musím říct, že tohle bylo velmi originální zpracování vlčích smeček ve smyslu znamení zvěrokruhu a jejich dovedností podle něj. Děj svižně ubíhá pod rukama a vy čtete stále dál a dál až jste na konci. Tohle není úplně propracovaný příběh, jak jsem poslední dobou zvyklá od jiných autorek, ale tuším, že mé mladší já (tyjo, to už jsem tak stará že to píšu?) by si to zamilovalo o něco více. Ale to nic nemění na tom, že to byl fajn příběh, který mohl jít o ždibec víc do hloubky a dát hlavním postavám a vytvořenému světu větší prostor.

Já jsem zpočátku měla problém s hlavní hrdinkou, která na můj vkus byla po všem co se jí stalo v životě až moc arogantní, ale nicméně bylo hezké vidět, jak se v příběhu její postava vyvíjí a mění za mě k lepšímu. Romantická linka byla také hezky zpracovaná a já jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet v dalším díle!

Tak jo, říkám si, že na ty české překlady erotických scén si zvyknu a prostě některá ta slůvka přejdu, ale proč? Škoda, že naši překladatelé se snaží být až tak moc originální že to zabijou spoustou hrozných slov, která Vás spíše odradí.

Nicméně tohle byl fajn NA fantasy příběh s originálním tématem, který se určitě bude líbit čtenářům nenáročnějších fantasy. :)

24.04.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Četla jsem spoustu názorů čtenářů, kteří si tuto knihu zamilovali více než zmiňovanou sérii Z krve a popela. Já Vám povím, že za mě asi bude stejně topka právě ona, nicméně tohle byla opět velká jízda.

Příběh nám vypráví o první Panně a jejím úkolu. Dostáváme se do prostředí, kde žijí bohové a za mě je super, že to člověk začne více chápat a dávat si to trochu do spojitosti s posledním dílem, který u nás vyšel, a to díl Koruna z kostí a zlata.

Tento díl měl opět neuvěřitelnou šťávu a byla to jízda od začátku dokonce. Říkám si, jak je opět možné, že autorka 600 stránkový příběh napíše tak, že ho přečtěte jedním dechem. Baví mě neuvěřitelná propracovanost světa, který stvořila. Příběh má skvělý drive, chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny je fantastické a zápletka na výbornou.
Baví mě, že u příběhu se nenudíte a humor a břitký jazyk hlavní hrdinky tomu dodává šmrnc. A to samé můžeme říct o sexuálním napětí mezi hlavními hrdiny, které autorka prostě umí psát a dá mu tu správnou šťávu.

Opět vynikající díl a já se nemůžu dočkat pokračování jak této knihy, tak série Z krve a popela!

Mockrát děkuji humbook za poskytnutí knihy k recenzi :)

24.04.2023 5 z 5

Ve snu Ve snu Anne Pätzold

Popravdě, já tyhle osudové lásky mám moc ráda a v knihách mi nevadí. Dokážu i pochopit hlavní hrdinku, která tak slavnou skupinu neznala a tudíž zpěváka nepoznalajá bych byla určitě to samé.

Opravdu mě bavila jejich romantická slowburn linka, která se autorce moc povedla. Bylo fajn sledovat, jak se postupně vyvíjí a jak je těžké se navzájem setkat, protože ty podmínky nejsou lehké. Celý ten příběh jsem si užívala takovou pohodu, kterou už dlouho ne. Žádné nafouklé drama a naivní chování hlavních hrdinů, až jsem si říkala, že to ani není možné. A pak přišel ten konec. Proč? 250 stránek prožíváme krásně se vyvíjející lásku, super atmošku a pak to bohužel autorka za mě moc uspěchá a tak trochu zabije. Jasně, nějaký ten zvrat musel přijít, ale tohle za mě úplně nefungovalo.
Nicméně, i tak se těším na další díl a jsem zvědavá, jak se s ním autorka popere!
Tohle nic nemění na tom, že to byl milý, čtivý a originální romantický příběh, který se Vám bude líbit, ale za mě ten konec mohl být lepší a dalo se z toho vytřískat víc. :)

22.03.2023 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Dokážete si představit lepší fantasy, než tu, která je propojená s pořádnou dávkou romantiky/erotiky? Já ne. Tohle byla naprostá pecka, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Podle mě autorka prohodila názvy knih, protože tenhle díl se rozhodně měl jmenovat Království hříšných!

Trochu mě mrzelo, že jsem si už do detailů nepamatovala předchozí díl a občas přemýšlela, co se tam dělo. Nicméně, tohle bylo další fantastické pokračování od Kerri, která jednoznačně dokázala, že do fantasy knih umí perfektně zapojit pikantnost, ale hlavně vytvořit mezi hlavními hrdiny neuvěřitelnou chemii.
V tomto díle se vydáváme do podsvětí a seznamujeme se tak s různými rody a intrikami. Klidně bych detailů uvítala více, ale troufám si říct, že to přijde v dalším díle. I když jsem téměř všechny zápletky uhodla, tak i tak jsem měla radost z toho, že jsem to věděla!

Autorka umí psát nejen romantickou linku, ale také skvěle popsat fantasy příběh, který se Vám od začátku přehrávání v hlavě a máte pocit, že jste jeho součástí.

18.03.2023

Král Král Devney Perry

Skvělý příběh, který je vyprávěn z pohledů dvou osob, což já dost často oceňuji, protože je skvele nahlédnout do pocitů hlavních hrdinů. Detektivní zápletka byla za mě velmi dobře zpracovaná a já si celou tu dobu říkala sakra, kdo to udělal! Od začátku jsem neměla problém se začíst, a stránky mi doslova létaly pod rukama. Není tam žádné zbytečné a nudné okecávání, zbytečná dramata. Prostě všechno napsáno jasně a stručně a čtenář (alespoň já) se rozhodně nenudí. Musím vystihnout vynikající erotické scény, kterých nebylo moc, ale tak akorát, aby čtenář nebyl přehlcen. A víte co? Ta chemie mezi hlavními hrdiny prostě fungovala, takže jste se vůbec nad ničím nepozastavovali. Já bych určitě kouzlu Dashe hned podlehla. Protože ty sexy záporáky prostě nejde nemilovat.
Celou dobu jsem si myslela, že budu hodnotit plným počtem, ale ten konec mě lehce zklamal. Nelíbilo se mi to následné přeskočení o pár let dopředu. Přiznám se, že jsem listovala zpátky, jestli jsem něco nepřeskočila, ale bohužel ne.
Ale i tak je to za mě skvělý erotický román se skvěle zpracovanou detektivní zápletkou, který Vám mile ráda doporučím a naprosto chápu ty ohlasy ohledně příběhu. Už se těším, až si přečtu pokračování, které na mě čeká v knihovničce. :)

18.03.2023 4 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Tohle je takový pohodový román se slowburn romantikou, který provází časté pečení chleba. Ano, připravte se na to, že na něj budete mít neuvěřitelnou chuť!
Byť je to čtivý román, tak mi tam trochu něco scházelo. Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, ale záleží na gustu. Prostředí bylo krásné a klidně bych ho zvládla více. Škoda, že tu romantickou linku autorka nerozvedla více.

18.03.2023 3 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

První díl série Nemocnice Whitestone mě minulý rok absolutně nadchnul a čekat na další díl byla muka. Byl to jeden z nejlepších romantických příběhů, který se mi dostal ten rok do ruky a nyní tu konečně máme pokračování!

Kniha začíná tam, kde ta první skončila, ovšem tentokrát se setkáváme s jinými postavami. Přiznám se, že jsem byla smutná, že tentokrát půjde o jiné hlavní hrdiny. Nashe a Lauru jsem si zamilovala, nicméně Mitch a Sierra byli také skvělí. Byť se těm předchozím nevyrovnali, tak i tak mohu hodnotit kladně.

Je to opět příběh plný lásky, ale také utrpení, kdy se hlavní hrdinové musejí každý zvlášť vyrovnávát s traumatem, které prožili.
Ava Reed bravurně pracuje s tématem nemocničního prostředí, kde čtenáře neochudí o to, jak to tam funguje a vše není tak jednoduché, jak si spousta lidí myslí. Zachycuje to, jak se každý lékař musí rozhodovat, pod jakým je stresem a né vždy vše dopadne dobře, neboť doktoři jsou také jen lidé a některé nemoci zkrátka nelze porazit.

Povedlo se jí i zpracovat druhou romantickou linku, ale bohužel u mě vede Nash a Laura, u tohoto příběhu jsem občas měla pocit, že se některé scény opakují a chtělo by to více rozvést, či posunout jiným směrem. To nic ale nemění na tom, že tohle je skvělá romantická série, která opět končí tak, že nutně potřebujete další díl!

09.05.2024 4 z 5

Všechno je jednou poprvé Všechno je jednou poprvé Nina Kenwood

Všechno je jedno poprvé je příběh o dospívající dívce, která si prošla těžkým životním obdobím a díky tomu ztratila sebedůvěru a má tak nulové sebevědomí.
Jestli pokukujete po nějaké fajn young adultovce, či jste mladší čtenáři, tak se Vám kniha určitě bude líbit. Je to takové jednoduché počtení, kde možná najdete v některých věcech sami sebe v těchto letech. Autorka v knize dokázala dobře zpracovat přátelství, lásku, či spoustu trapných situací. Ovšem někdy jsem měla pocit, že hlavní hrdince není osmnáct, ale patnáct. Nebo si možná jen fandím, že jsem byla o dost vyspělejší.

Je pravdou, že pro mě tam často byly pasáže, které se dokola opakovali a trochu mi narušovali čtení. Byly ale také chvíle, kdy jsem četla dál a dál a nemohla přestat.

Takže za mě je tohle průměrná YA romantika, která se možná více hodí pro mladší ročníky. :)

09.05.2024 3 z 5