Dagros Dagros komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tuhle knížku by si měl přečíst asi každý, přečteno jedním dechem.....

11.06.2018 5 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Kniha Já, voják v Afghánistánu se mi moc líbila, bylo to zase trošku jiné oproti Do temnoty, ale rozhodně bych doporučila přečtení obou těchto knih. Je to něco, co normální člověk nezná a asi si vůbec nedovedeme představit, jaké to je být někde v Afghánistánu na misi. Děkuji tímto autorovi za možnost nahlédnout do vojenského světa :)

11.06.2018 5 z 5

Teda musím říct, že jsem naprosto unešená z reality!! :)) Opět si dovolím srovnání s filmem- po přečtení knihy najednou chápu souvislosti, je tam všechno více do podrobna, doslova jsem si čtení užila :) A hned se jdu vrhnout na Ohnivý pohár.

07.06.2018 5 z 5

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Nadherná knížka, která vypráví příběhy z veterinární praxe. Některé kapitoly byly smutné, ale takový je bohužel život.. Příběhy v knize jsou provázané a postupně vyplývají souvislosti. Oceňuji čtivou nenásilnou formu, kterou je knížka napsaná. Miluji knihy o zvířatech, takhle byla super. Dávám 5 hvězdiček a doporučila bych to každému, kdo má rád zvířata. My, kteří jsme z veterinární praxe máme tyto knížky na předních poličkách našich knihoven :).

10.05.2018 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Nejvíc se mi líbila první povídka, to mi připadalo legrační. I druhá povídka byla hezká, ale tu třetí (souhlasím s Bekulí), jsem také nepochopila.

05.04.2018 3 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Skvělá knížka, vyprávění Petra Šabacha je poutavé, nenáročné a vtipné. Moc jsem se u čtení bavila a hlavně po dlouhé době je to knížka od českého autora, která mě opravdu nadchla. Třeba právě Babičky bych zařadila do povinné četby, místo některých děl. Za sebe doporučuji.

Nádherná knížka...

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Můj oblíbený Viewegh :)
Miluju jeho tvorbu a ikdyž se mi zpočátku do knížky nechtělo, byla jsem z ní nadšená.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásná knížka, kterou jsem četla ještě na základní škole. Silný příběh...

08.03.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Je to velmi čtivá knížka s poutavým příběhem, bavila mě.

08.03.2018 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Krásný příběh, který zná snad úplně každý.. :)

08.03.2018 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Zajímavá knížka, ale asi jsem jí četla moc mladá. Nechci říct, že by se mi nelíbila, ale zřejmě jsem si z ní nevzala tolik, kolik bych si vzít mohla. Nejspíš se k ní někdy vrátím.

08.03.2018 3 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Nádherná kniha, která se čte opravdu sama. Četla jsem knihu před 4 lety a musím říct, že si ihned vybavím celý její děj, což se mi zrovna často nestává. Je napsaná velmi poutavě, že se od ní nemůžete odlepit a navíc je tam hodně věcí na zamyšlení. Určitě si jí opět někdy ráda přečtu.

08.03.2018 5 z 5

Myslím si, že každá fanynka Gilmorek už knížku četla nebo se na to přinejmenším chystá :-) . Já sama jsem se nemohla dočkat až si knížku přečtu. Stejně jako spousta dalších čtenářů jsem od knihy čekala více vyprávění o Gilmorkách, ale určitě mě kniha nezklamala, naopak. Byla to moc fajn oddychovka, přečtená jedním dechem. A souhlasím s Krausmary, že podobnost Lauren a Lorelai je až fascinující :)

02.03.2018 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Četla jsem někdy na střední škole a musím říct, že to pro mě bylo náročné čtení, ale zakousla jsem se a knihu dočetla. Jsem ráda, že jsem vydržela, protože to dílo za to stojí. Moc se mi kniha líbila a jednou si jí ráda přečtu znovu.

21.02.2018 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Čtivá knížka, kterou jsem za chvilku přečetla a bavila mě. Akorát mi trvalo delší dobu, než jsem se zorientovala v postavách.

21.02.2018 4 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Velmi milá a pohodová knížka, čte se prakticky sama, rozhodně doporučuji k odpolední kávě nebo na dovolenou.

04.09.2021 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Tento díl se mi líbil snad ještě víc než ten první. Neskutečně mě to pohltilo a nemohla jsem přestat číst. Už se těšim na třetí díl. Jenom škoda těch překlepů v textu. Jinak naprostá pecka! :))

22.10.2019 5 z 5

Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Vladimír Sutějev

Klasika, myslím, že by neměla chybět v žádné dětské knihovničce .

18.10.2019 5 z 5

V peřině V peřině Miroslav Adamec

Moc milá knížka pro děti, stejně tak jako film :)

07.09.2018 4 z 5