Daduna Daduna komentáře u knih

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha se mi celkem líbila, ale nepřesvědčila mne abych se podívala i na filmovou adaptaci a musím říct, že Zmizelá se mi líbila víc. Tomuhle příběhu prostě něco chybělo.

17.04.2023 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Opravdu silný příběh zakázané lásky. Knihu sem dočetla se smutným pocitem z toho, jak kniha skončila, nespravedlivě. Přála bych si jiný konec, ale pak by to možná nemělo takovou sílu. Za mě plný počet hvězd, zaslouží si to.

07.04.2023 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Jako fanynka jeho otce jsem si nutně musela tuhle knihu přečíst a určitě toho nelituju. Kniha se mi líbila, byla napínavá a celkem nemám ani co knize vyčíst. Je možné, že si přečtu i další knihy.

22.03.2023 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Kniha splnila moje očekávání. Syrový příběh ženy, která se živí sexem. Na druhou stranu nezná nic jiného a hledá i pravou lásku. Snad ji našla, přála bych jí to.

13.03.2023 4 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Tak trochu jsem se musela do čtení nutit. Příběh byl sám o sobě zajímavý, ale přijde mi, že to bylo jen takové povrchové vyprávění. Nelíbilo se mi jak je čtení rozdělené do delších odstavců a občas mi přišlo, že vyprávění moc přeskakuje a celé mi to prostě přišlo dětsky vyprávěné.

06.03.2023 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Krása. Než jsem knihu začala číst, tak jsem čekala klasickou Kingovku, hrůzu, pomalu číhající tragédii. Kniha mě ale příjemně překvapila ( i když klasické Kingovky miluju). O smrti JFK jsem toho moc nevěděla, nikdy mě nijak moc politika nezajímala, ale tahle kniha ve mě probudila zájem se o daném tématu dozvědět víc. Děkuji Stephene! Konec byl srdcervoucí až mi naskočila husí kůže. Tohle bude jedna z knih, která ve mě zanechá ten pocit, když dočtete knihu, ale musíte o tom dál přemýšlet.

28.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Od knihy sem čekala teda víc. První část mě moc nebavila, druhá část už byla lepší. Kniha se dobře četla, ale něco mi tam prostě chybělo. Asi byla moc jednoduchá, žádný extra příběh se tam neodehrával, konec byl sice překvapivý ale celé to bylo moc rychlé a bum konec. Od autorky si asi už další knihy bohužel nepřečtu.

05.02.2023 3 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Jemně napsaná kniha o přátelství v ženském KT. Knihu jsem se bála číst kvůli recenzím, ale nakonec musím říct, že se mi líbila víc než Porodní sestra z Osvětimi. Kniha je napsaná jemně, s nadějí. Jediné, co bych vytkla je, že na můj vkus tam bylo příliš "přítomnosti", i když na jednu stranu chápu, že to byla linie příběhu.

01.02.2023 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Nádhera. Klasická kingovka, která mně potěšila. Zvláštní myšlenka na konci knihy nesmí chybět.

25.01.2023 5 z 5

Gladiátoři z táborů smrti Gladiátoři z táborů smrti Andrzej Fedorowicz

Kniha pro mě, bohužel nebyla zajímavá. Musela jsem se nutit abych ji dočetla. Tato kniha určitě zaujme někoho, kdo se zajímá o box. Z knihy jsem nikoho neznala a občas mi připadalo, že se při vyprávění jedné osoby rozebírá i jiná osoba a už jsem byla zmatená.

02.01.2023 2 z 5

Věk náruživosti Věk náruživosti Petr Skarlant

Tahle kniha bude patřit k těm, které si moc pamatovat nebudu protože mě ničím nenadchla. Skoro celou knihu jsem se modlila, abych už ji měla přečtenou. Hlavní postava Pavel Skoták mě iritoval. Chápu, že to měla být kniha o první lásce apod., ale to se nedalo. Jediný překvapení přišlo na konci knihy.

22.12.2022 2 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Opět se mi potvrdilo rčení "Nesuď knihu podle obalu". Zajímavá a napínavá kniha, kterou jsem rychle přečetla.

16.12.2022 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Kniha se dobře četla, ale bohužel mě nezaujala tak, jak jsem si myslela. Příběh byl určitě zajímavý a muselo to být těžké žít, tak jak v té době žili aby přežili. Bohužel, za mě jen 3 hvězdy.

03.12.2022 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Tato kniha a i blog pomohla určitě spoustu lidem, kteří buď mají s alkoholem problémy a nebo také jejich nejbližší. Je škoda, že styl psaní byl opravdu blogový a bylo to takové spíše shrnutí uplynulých let, což je za mě škoda. Alkohol je téma, které je celkově u nás přehlížené a nebylo by od věci zajít více do podrobností ohledně emocí. Mám pocit, že v dnešní době pije spousta lidí každý den a nepřijde jim to divné, ale kde je ta hranice abychom si řekli, že už jsme alkoholici? Zajímavé téma, za mě málo využité. Míše samozřejmě moc fandím!

22.11.2022 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kniha vcelku pěkná, námět mě až tak moc nenadchl vzhledem k tomu, že tuto knihu jsem četla v období, kdy už mám o upírech vše přečteno, a proto jenom tři hvězdy.

16.11.2022 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Ani ve snu by mě nenapadlo,co vše se v knize dočtu. Ale jak sám autor uvedl,tak to beru. Někoho ta kniha může popudit,jiného potěšit. Já to brala objektivně.

29.10.2022 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Pěkná kniha. Dobře se mi četla až na detail, že do třičtvrtě knihy jsem trochu tápala kdo příběh aktuálně vypráví. Styl psaní se mi líbil. Od autorky nebudu váhat, pokud bych si měla přečíst jiný titul.

03.09.2022 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Za mě je tohle slabší kousek. Místy se příběh zbytečně táhne, ani mě to moc nebavilo. Kdyby se mě na knihu někdo zeptal za pár měsíců, tak už si nevybavím o čem byla. I když je to můj nejoblíbenější autor, tak dávám 3 hvězdy.

19.08.2022 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Opravdu skvělá kniha! Miluji knihy s takovouto tématikou. Kniha se krásně četla, děj byl zajímavý a plynul. Musela sem číst dál a dál protože to bylo opravdu napínavé a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Mám pocit, že i když je to napsáno jako fikce, klidně by to do reálné historie zapadlo.

17.06.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Vtipné, lehké, romantické čtení. Mile mě překvapilo jak svěže je tato kniha napsaná. Četlo se to rychle a snadno. Za mě krásné oddechové čtení.

02.06.2022 5 z 5