d.a.s.a d.a.s.a komentáře u knih

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Nejsem fanouskem zanru fantasy, ale tohle me proste moc bavilo!

26.01.2015 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Tri hvezdy za neotrele tema nevestincu v Osvetimi. Poslouchala jsem jako audioknizku - bud nepozorne, nebo je to cele takove nedotazene. Mam spoustu otazniku a nejasnosti, coz na konci knih nemam rada.

27.07.2022 3 z 5

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Tohle se mi moc líbilo, taková sonda do duše nastávající matky, která díky nové přítelkyni od Kočovníků poznává i sama sebe, analyzuje své vztahy. Pomohlo vysvětlení pojmů na začátku, zajímavé je i slovo autora na konci. Jakmile jsem si uvědomila, která dvojice se má utkat o čest, úplně mě zamrazilo, myslela jsem,že to přítelkyně navždy rozdělí, naštěstí příběh na konci dostal jiný, celkem pozitivní směr. Jediné, co mi vadilo, je používání spojení napadlo MI a zvláštní jazyk Kočovníků, ale ten má své opodstatnění.

05.01.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Hodne netradiční styl psani, musela jsem se neustale soustredit,coz vetsinou byva pred spanim problem. Pribeh zajimavy a velmi realny,bavil me pohled na jednu situaci ruznymi postavami.

21.07.2021 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Něco tomu chybělo. Netesila jsem se na každou další stranku, pribeh se mi nedostal pod kuzi.. Tema zajimave, postrádala jsem vysvetleni Luka,co se stalo pred odchodem syna. Řešení eutanazie po tydnu mi prislo divne..a vubec i to,jak to chtel Edward vse uspěchat. Je to mezi 3 a 4*..

25.11.2019 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Dobre promyšlená zapletka s trochu neuveritelnym vyřešením..Hunter je až moc geniální;)

19.12.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zase mě to bavilo..

09.12.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Prvni setkani s Jonnou Linnou me tedy nijak zvlast neohromilo. Prislo mi, ze vse neustale opakuje, ze je to zbytecne roztahane. Postavy nijake, nevykreslene, o zadne z nich se nic moc nedozvite, nuda. Zadna vam nebude sympaticka, ale v podstate ani nesympaticka. Hodinu po precteni zacinam zapominat, o cem to bylo... Poslouchala jsem jako audioknihu. Budu-li srovnavat - Harry Hole me bavi stoprocentne vic!

02.03.2018 2 z 5

Jahody pro Popelku III aneb jak zkrotit potvoru Jahody pro Popelku III aneb jak zkrotit potvoru Kateřina Tomanová

Vtipne..ale uz druhy den po precteni si nevzpomenu ani na jediny pribeh z vice nez 20 fejetonu.. nezanechalo to ve mne vůbec nic..

11.10.2017 2 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Judith Ryan Hendricks

Obycejny pribeh s predvidatelnym koncem plny cernobilych postav. Ale prijemne a uklidnujici cteni v predvanocnim case. Hezky je motiv pekarny. Za vuni chleba davam 3*.

15.12.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krasna kniha, i kdyz ze zacatku jsem se nemohla vubec zacist, vadila mi trochu vypravecka Smrt. Dlouho jsem si rikala, co na te knizce ostatni vidi..ale nakonec to bylo fajn. Pribeh jako takovy byl skvele napsany, mrazilo me, kdyz Smrt lehce naznacila, co prijde. Pozdeji se vzdy vratila k dovysvetleni. Clovek uplne citi, jak by mel zit zivot naplno, dokud to jde..a rict cloveku, ktereho ma rad, ze ho ma rad..a dat mu pusu!Co mi vadilo, byl autoruv az prilis kvetnaty styl. Jeho prirovnani me nekdy az iritovala. Spousta dobreho v tom zanikla..protoze ceho je moc, toho je prilis..skoda.

09.06.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha je poutava, precetla jsem ji jednim dechem...jazyk je jednoduchy, odpovidajici vypraveni 15ti lete divky. Co dokaze udelat clovek cloveku je otresne. V Litve jsem rok zila a myslim, ze nenavist k Rusum v lidech hluboko pretrvava. Takoveto veci je totiz opravdu tezke odpustit. Autorka nesla ani u jedne z postav do hloubky, konec knihy useknuty..az tak, ze jsem si porad myslela, ze prece jeste neco prijde..ale uz nebylo nic..skoda, proto 4 hvezdy.

09.06.2015 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Rada se k ni vracim. Na poprve mi toho spoustu uteklo. Propojeni pribehu a postav je skvele.

26.01.2015 5 z 5