čuřil čuřil komentáře u knih

Smršť Smršť Jozef Karika

Po Trhlině jsem čekal asi i něco jiného. Ale jakmile jsem v příběhu narazil na určitou věc (podobnou jako v Trhlině) tušil jsem, že bude kniha směřovat opět k destrukci všeho. A to se i potvrdilo. Zkusím třeba Tmu, či Strach a snad to bude lepší. Bohužel jen za **...

16.08.2021 2 z 5

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Překvapila mě. Opravdu povedená scifi. Začátek byl mírný, ale postupně děj nabíral na obrátkách. Byl jsem fakt překvapen, jak lze i bez popisu a detailů vyprávět takovýto příběh. Doporučuju.

02.08.2021 4 z 5

Kalibánova válka Kalibánova válka James S. A. Corey

Druhý díl mi přišel takový živější než první. Mělo to spád, napětí a vše směřovalo k celkem zajímavému závěru a s otazníkem na konci. Je ovšem třeba říci, že mě osobně chyběla postava pana Millera. Ale jinak výborná kniha a samo že budu dál sledovat příběhy od posádky kapitána Holdena.

09.06.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět, četlo se dobře. Ale zdá se mi že v tomto díle bylo až moc postav. A zápletka se ztraceným klukem, amuletem atd., prostě se mi tento příběh jevil jako až trochu více překombinován. Jinak ale pohodová česká kriminálka.

18.05.2021 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Opět se knížka dobře četla, jen to bylo tentokráte takové zdlouhavé. Spousta postav a přišlo mi, že hlavní děj je smrsknut do krátkého úseku na konci. Ale jinak v pohodě a určitě budu s touto spisovatelkou dále sledovat příběh hlavního hrdiny.

12.04.2021 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mých neoblíbenějších knih vůbec. Opravdu moc povedená knížka nejen o přátelství, lásce, odvaze... Ale zejména o té (nejen) smutné době.
Určitě doporučuju.

09.04.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Četl jsem jako dítě. Nedávno jsem si tuto knihu opět přečítal společně s dětmi.
Moc krásná knížka, krásné dobrodružné příběhy.

09.04.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Trošku to trvalo, ale kniha stála zato. Určitě je to taková jiná oddechovka. Akorát mi přišlo, že předešlé knihy se Strikem a Robin měli větší náboj a švuňk. Ke čtení to ale bylo dobré a pohodové.

19.03.2021 4 z 5

Hyde Park Civilizace 2 Hyde Park Civilizace 2 Gabriela Cihlářová

Sleduju pana Stacha a jeho rozhovory na ČT. Tady jsem se začetl a bylo to pohodové.

26.02.2021 4 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Viděl jsem dříve část seriálu v TV. Tudíž jsem měl problém jestli ta kniha bude vůbec ke čtení. Ale naštěstí byla knížka nad seriál. Navíc nebyla v knize zakomponována "korupce" na Zemi, jak je tomu v TV seriálu. Knížka se četla velice dobře, byla napínavá a velmi dobře popsána i technicky. Je pravdou, že Holden je opravdu až moc velký hrdina a rek. Oproti tomu Miller je klasický ztroskotanec, až mi ho bylo líto, že našel sic lásku ale i konec. Nicméně určitě se postím do dalších dílů.

21.01.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pěkná knížka, dobře se četla. Po dlouhé době česká krimi a zdařilá. Povedeně vykreslená krajina Beskyd, jejich samot a lidských osudů. Určitě se u této autorky podívám i po dalších kouscích.

08.01.2021 4 z 5

Saturnský ruchch Saturnský ruchch Robert L. Forward

Velmi povedená sci-fi se zajímavým tématem. Napínavá a dějově povedená kniha. A taktéž technické pasáže, popis vesmírné lodi a domorodých obyvatel bylo velmi zdařilé. Určitě se k autorovi vrátím.

08.12.2020 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila. Jenže celý ten příběh zhatil závěr. Hlavní hrdinka byla po celou dobu pachateli za zády. Během chvíle ale jest vyřešeno vše. Dopaden pachatel jednoho případu, úplatný policista. A ještě se vyřeší problém i v rodině včetně syna. Není potřeba, aby když je to kriminálka končilo hromadným mordem, ale přec...

16.11.2020 3 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Přišlo mi to jako taková pohodová knížka. konec světa z pohledu takového lenocha, který se rozhodne změnit a střetnout se opět se svojí rodinou. A to za pomoci běhu? Zajímavé téma. Ale... . Navíc ta pasáž z města, ve kterém jsou dobrovolně vězněni a musí se prostřílet. Jako bych to už někde četl. Víc jak za 3 to bohužel dát nemohu.

18.09.2020 3 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Je to už dříve co jsem jí četl, ale stále to je výborná kniha. Sic mám od pana Remarqua top někde jinde, u tohoto spisovatele nelze šáhnout snad vedle, doporučuju.

15.09.2020 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Výborná kniha, perfektně napsáno.
A i filmová verze se povedla.

15.09.2020 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Četl jsem jí už dávno, ale je to opravdu povedená knížka. Velice zajímavý pohled na přežívání a přežití v zajateckém táboře. Co vše je a schopen člověk udělat pro hlavně vlastní přežití. Doporučuju.

18.08.2020

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Výborná knížka, skvělé téma. Četlo se to moc dobře. Setkání člověka na dně oceánu, na cizí planetě, prvně s jedním a pak druhým mimozemským druhem. A následně konflikt a téměř mezihvězdná válka... . Nebylo to naštěstí moc překombinované a přetechnizované. Opravdu povedené (a otevřené). Jen ten závěr mohl být temný, tajemnější. 4 a 1/2.

17.08.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Byl jsem tak na pochybách jestli 4 nebo 3. Bohužel nakonec jen za ty tři. Knížka se četla pohodově. A závěr se opravdu stupňoval. Ale vzhledem k tomu, že hlavní hrdina u konce přiznal požívání jakých si látek, celý příběh z mého pohledu ztrácí na kvalitě.

03.08.2020 3 z 5

Nebylo to úplně špatné. Knížku jsem si koupil, protože to bylo zajímavé a dosud neuzavřené téma. Ale bohužel jen průměr. V knížce je spousta zajímavostí. Taky další spousta věcí, které tam byt asi nemusela, spíš jen proto aby kniha měla nějakou část navíc.
V závěru je mnoho názorů a dohadu, co mohlo být za příčinou tragédie této výpravy, ale nic konkrétního. Tudíž lépe než za 3 to hodnotit nemůžu.

24.06.2020 3 z 5